Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik pontosan császárme...

Mi történik pontosan császármetszés közben?

Figyelt kérdés

Ma reggel született meg császárral az első kisbabám szóval még elég friss az élmény. Epidurális érzéstelenítést kaptam, de bevallom azért kicsit jobbra számítottam. Minden mozdulatot éreztem (nem fájdalmat, de nagyon kellemetlen érzést) és miután kivették a babát hallottam hogy a doktornő azt mondja “jólvan akkor most tegyük ezt vissza” és ez után éreztem (és hallottam) hogy valami visszagyömöszölnek a hasamba. Nagyon undorító volt a hangja és el se tudom képdelni mit csináltak pontosan.


Tudja valaki esetleg hogy mi lehetett az? Vagy félreértettem valamit?



dec. 31. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem NE akard tudni. Visszatették, nem? Akkor? 🤣


Nyugi,én is átéltem. Énfelettem még oktatott is a doki egy rezidenst..."ahhoz ne nyúljon, az a végbél,azt nem bántjuk" 🤣🤣🤣


Felvágtak,az történt. Lehet,valami kicsúszott,aminek bent a helye.


Nyugi. Minden rendben van. Ezeket a dolgokat elég,ha a dokik tudják. Hidd el.

dec. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
A méhet rakták vissza. Sok helyen úgy varrják össze a méhet, hogy előtte kiemelik a hasból.
jan. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez az animáció elég szemléletesen bemutatja:

https://www.youtube.com/watch?v=VkxwN8xQz80

jan. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Neten van fent egy császárról videó, ami premier plánban mutatja. Én végignéztem. A méhedet fordítják ki mielőtt összevarrják. Majd visszateszik. Elég meglepő volt számomra.
jan. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább annyit kérdeznék, hogy bírtad a hideget ami a műtőben volt?
jan. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Örültem hogy fel tudtam állni,nem érdekelt hogy toszogatnak műtét közben,legalább nem fájt.
jan. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
A méhet. Pár hónapja szültem és éreztem amikor rángattak nyomkodtak stb, de fájdalmat nem. Viszont én úgy voltam vele örültem, hogy meg tudtak menteni a babával minket.Én nem akartam tudni mi zajlik, így is nehéz volt lelkileg.
jan. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

7#-es jelentettelek. Aki érti érti miért,aki nem nem. :) Ekkora marha felnőtt létedre,biztos szilveszteri poénként csináltak császárt,te barom. Speciális esetben csinálnak. Nem te döntöd el kinek indokolt és kinek nem.


Én eü-sként annak idején voltam császármetszésen bent,de már nagyon régen volt. Nekem így is egy horror az egész,és van egy olyan problémám ami miatt valószínű most is ez lesz a kimenetel a másodiknál. Engem a hideg kiráz a gondolatától is,hogy bár nem érzem,de pakolnak kifele,befele,stb. Rángatást éreztem,engem az is megijesztett. Most is úgy mondom,hogy ha nem volna ez a bajom,kiharcolnám itt a hüvelyit másodjára,az fix.

jan. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsére nem éreztem semmit, csak amikor az orvos a hasamba könyökölt kétszer is. Az nagyon rossz érzés volt. De a rángatást meg semmi ilyet nem éreztem.
jan. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az izmodat is pakolgatták vissza, ahol én szültem ott az a császáros gyakorlat, hogy nem vágnak hasizmot, hanem szépen széthajtogatják a rétegeket, majd miután kivették a babát, mindent a helyére pakolnak.
jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!