Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom hogy már el...

Honnan tudom hogy már el kezdődött a vajúdás?

Figyelt kérdés

Üdv! 40 hetes kismama vagyok és első terhességem! Sajnos nem tudom pontosan mit is kellene érezném mikor el kezdődik a fájás/vajúdás ideje!

Tegnap otta vissza térő derék illetve hüvelyi fájdalmam van -e mellé pedig be társul még egy combol irányuló erős fájdalom ami szintén csak vissza térő!

Ebből már következhettek arra hogy már el kezdődött vagy még távolabb esik maga a kérdésem?


jan. 2. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez nekem meg nem tunik annak, nyilvan mar faj itt-ott, mert 40 hetes vagy.

De nagyon valtozatosan tudnak elkezdodni a szulesek, lehet mar azt jelenti, hogy hamarosan beindul a buli es akar rendes osszehuzodasok lesznek belole vagy elfolyik a magzatviz.


De a fajas az olyan, hogy x percenkent jon es tart x masodpercig (kesobb percekig is tarthat).

Eszre fogod venni.

Eloszor lehet, hogy nagyon rendszertelen, orankent egyszer jon pl, de ilyenkor hosszu, meleg zuhanyt kell venni es ha a hatasara nem mulik el, akkor az mar valoszinuleg nem joslo, hanem rendes fajas.

jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyre sűrűbben fáj és erősebben, akkor zuhanyozz. Ha erre még erősebbek lesznek, akkor szülsz. Észre fogod venni. Amit most érzel nem függ a szülés várható beindulási idejétől, készülődik a tested a szülésre. Ettől lehet ma éjjel is beindul, vagy indítani kell túlhordás miatt, nem lehet tudni.
jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Észre fogod venni.

Kórházba akkor kell menni amikor már semmi kétséged nem lesz afelől hogy ez bizony szülés.


Ameddig gondolkozni kell hogy ez most az vagy nem az, addig biztos lehetsz benne hogy nem az.

jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már olyan fájasaid vannak hogy a falat tudnád kaparni, es ezek 5 percen belüliek, vagy van köztük több annyi, vagy rövidebb, akkor az már javában az. Ha közel a kórház elég ilyenkor indulnod, ha messzebb van akkor előbb.

Vagy ha elfolyik a magzatvíz.


A meleg zuhany általában rendezi a fájasokat, nekem 10-13 összevissza percekből szabályos 4 perceseket csinált.

Az elsőnél, a másodikat meg majdnem itthon szültem mert nem rendszereződött 2 zuhanyra sem, és sokáig nem is erősödött, egyformán fájt.

jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet eltéveszteni nyugi 🙂 Könnyű szülést!
jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!