Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35-38 hét között indított...

35-38 hét között indított szülés esetén kevés az esély a természetes szülésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ritka betegség alakult ki nálam a terhességtől, ami veszélyes a magzatra és rám sincs jó hatással.

A dokim és a statisztikák szerint a 35-38. hét között a véreredményem alapján indítani kellene a babát.

Azonban felvetődött bennem, hogy bár nem koraszülöttnek számít, de akkor is még van pár hét hátra.. és valószínűleg sem a testem, sem a baba nem áll készen arra, hogy útnak induljon és lezárja a várandóságot.


Szeretnék érdeklődni, hogy akit indítottak 35-38 hét között sikerült természetesen? Vagy ilyen korán csak császár lehet, mert a szervezet még nem áll készen?



jan. 2. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha a betegség nem indokolja a császárt akkor persze.

Indított szülés növeli az esélyt császárra de természetesen lehet belőle hüvelyi szülés, nem törvényszerű, hogy császár lesz.


Nekem egyébként 38 héten volt indítás és nem volt gond.

jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi az oka. Pl két barátnőmnél is az epepangás volt az ok és természetes módon szültek. De volt olyan ismerős magas vérnyomás miatt császár. Ha lehet akkor a legtöbb helyen (általában) engedik a természetes szülést. Ha nem lehet akkor meg császár. Nekem a betöltött 37 héten volt a császár. Az első genetikai UH után megmondták, hogy nem változik a méhlepény helyzete az lesz. Nem változott így is lett.
jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Epepangás nekem is sajnos. Köszi nektek!:)
jan. 3. 08:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 36. hét közepe/vége felé volt idő előtti burokrepedés, indították a szülést.

Végül 37+1 hetes volt a baba, mikor kibújt (3 napig indították, kiderült, hogy burkot kellett volna repeszteni, mert még ott volt a buroksapka).

A burokrepesztéstől már szépen beindultak a dolgok, pedig nagyon mondták a császárt a vége felé...

Szóval még kisebb nehézségek ellenére sem kizárt, a mi kórházunkban legalábbis igyekeznek támogatni a természetes szülést, ha látják, hogy anyuka inkább azt szeretné, és nincs egyéb akadálya, nincs veszélyben se a baba, se az anya.

jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.:) gratulálok! Én barcikán fogok szülni, ott elvileg term.szülés pártiak. Majd kiderül akkor. :)
jan. 3. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!