Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora bőröndöt visztek/vitte...

Mekkora bőröndöt visztek/vittetek a kórházba szüléskor?

Figyelt kérdés

Egy American Tourister keményfedeles bőröndöm van a legnagyobb fajtából (80 cm körüli azt hiszem, amit reptéren becsekkoli szokás). Abba tuti minden kényelmesen beleférne, de nem fognak belekötni a kórházban, hogy túl nagy?

Mindenképpen gurulós bőröndöt akarok vinni, hogy ne kelljen emelgetni, és ahogy elnézem csak a pelenka, szülés utáni betét, törölköző, hálóing stb. elég nagy helyet elfoglal.

Ti mekkora bőröndöt visztek/vittetek? Mekkorát lenne érdemes beszereznem?



jan. 6. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is gurulósat vittem, de a közepes méretet, ami eggyel nagyobb a kézi poggyásznal, és minden befért! Babának pelenkák, törlő, törcsik, hálóingek nekem, betét, nasi, minden!
jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden korhaznal mas a protokoll gondolom, nalunk kulon kertek, hogy ne vigyunk nagy taskat, mert a szuloszobara erve a szules idejere bekerul egy zarhato szekrenybe es oda be kell fernie minden cuccnak.


En ezt a taskat vittem+ egy kisebb taskat amiben a penztarcam, iratok, viz es egy kis nasi voltak. Minden elfert benne, nem kell annyira sok cucc, de ha ugy erzed, hogy neked megis, akkor utolag is be tudja hozni a ferjed/akarki a korhazba.

Nekem pl ilyen volt a wc papir, nagy uveges viz, felnott pelenka, ezekbol a ferjem hozta az utanpotlast mindig, nyilvan nem fert volna mindenbol egy egesz csomag a taskamba.

Illetve hazavitte a koszos haloingeket (nagyon-nagyon izzadtam, en napi kettot elhasznaltam).


[link]


Cipekedni segitettek a noverek mindig egyebkent, nagyon kedvesek voltak. En elfolyt magzatviz miatt mar a szules elott 1 nappal a korhazban voltam, csak egy masik szobaban, onnan mentunk a szuloszobara.

jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is közepeset vittem, az is óriásinak tűnt, és a legtöbb helyet a baromi nagy szoptatós párna foglalta. Szerintem senki nem fog belekötni, mindenkinek mindegy, hogy más mekkora csomagokkal érkezik. A szobatársam hozott egy zsugor ásványvizet (iható volt a csapvíz) és egy 24 tekercses wc papírt 3 napra, úgy, hogy minden nap jöttek látogatók. Szerintem már senki nem lepődik meg semmin.
jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kórház van a városban, ahol van szülészet, így a védőnőm pontosan tudta a protokollt és volt is már hozzá összeállított doksija. Nem vittem csak egy utazótáskát, amiben sos cuccok voltak a szülés utánra (hálóinget itt pl adnak), egy kicsi sporttáskát a szülőszobára, minden mást a férjem hozott, mert otthon volt előkészítve. Itt is kedvesek a nővérek, de azért egyik se volt oda attól, hogy vigye a táskám, így az ajtóig én vittem mindent kifelé.
jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek alapján egyelőre a közepes méretű bőrönd tűnik nyerőnek. Nem biztos, hogy fognak tudni behozni nekem plusz dolgokat később, inkább bekészíteném ami kell (mondjuk 24 tekercses wc papírt és ásványvizet biztos nem pakolok be :D).
jan. 6. 17:46
 6/16 anonim ***** válasza:
Én egy rohadt nagy bőröndöt vittem, egy sporttáskát, meg egy hátizsákot tele kajával. De itt semmit nem adnak, és a kaja is ehetetlen. Plusz majdnem úgy alakult, hogy senki nem tudott volna jönni hozzám, így azzal számoltam, hogy nem lesz cserecucc.
jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kézi poggyász méretű bőrönddel (osztályra) és egy wizz air-nél ingyen felvihető méretű táskával (szülőszobára) mentem.

Így is a cuccok 80%-át nem használtam.


(Vicces dolgok amiket vittem: melltartó betét - egyáltalán nem volt tejem az első 3 napban, nemhogy folyjon...

mell melegítő párna - tejem sem volt nemhogy begyulladjon a mellem

pólya - má azt sem értem egyáltalán minek vettem

kis sapka - úgy fűtenek, hogy még lehetett gyulladni, aki sapit adott a babára arra rá is szóltak hogy ne adjon rá.

22 db-os csomag pelenka - mivel nem volt tejem kevés volt a kaki-pisi, 2 nap alatt talán 5 pelenka fogyott el. Mióta rendesen eszik azóte se használunk el itthon se 2 nap alatt egy egész csomagot.

nedves wc papír - ki tudtam törölni simával is

Pulcsi (köpeny) - szörnyen meleg volt, teljesen felesleges

cumi - aki később akár is adni a babának az első 2 napban felesleges, az enyém ki is köpte

sterilizáló zacskó - nem tudom mit akartam benne sterilizálni

mivel se cumisüveget se mellszívót nem vittem)

jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik korábbi válaszoló vagyok, a 7es felesleges cuccait szó szerint írhattam volna én is :)
jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6-os, én is amiatt gondolkoztam nagyobb bőröndben mert valószínűleg senki nem fog bejönni hozzám és nem akarok kifogyni semmi fontosból - plusz én is viszek némi élelmet, mert biztosan nem lesz elég amit kapunk.


7-es, köszönöm, inspiráltál, hogy húzzak ki pár felesleges tételt a listámról. :) Mellszívót amúgy érdemes bevinni, vagy hagyjam itthon? Viszonylag nagy helyet foglalna és végül is ha nagyon bedurran a mellem akkor ott a kézi fejés is...

jan. 6. 20:59
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Egy kicsi kabin börönddel meg egy hatalmas nagy gurulóssal megyek szülni.Eleve nekem a betét, pelenka, a gyereknek a pelenkája elfoglalja a fél nagy böröndöt a másik felébe a babának pakoltam nekem a cuccokat a kabin böröndbe. A szülőszobára egy kis sporttáskát viszek.
jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!