Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Közeledik a 36.hét és riogatna...

Közeledik a 36.hét és riogatnak a koraszüléssel. Saját felelősségre mondhatom, hogy nem fekszem be újra a kórházba? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Szóval 35+3 hetes várandós vagyok. Dec.27.-én befektettek 33+4 hetesen a kórházba, mert nagyon sok volt a magzatvizem. ekkor már 5 hete ,hetente kellett járnom kontroll ultrahangra a helyi kórházba és minden alkalommal minden orvos azt mondta, hogy több több a magzatvíz, de mivel okát nem találjàk és mivel nem annyival több a normálnàl, így a terhességet valószínűleg már így viszem végig. Aztán Dec.27.-én mégis úgy döntött az egyik orvos ,hogy ezzel sürgősen be kell feküdni, és utána járni mi okozza, mert idő előtt megrepedhet a magzatburok a sok magzatvíztől. Váratlanul ért, mert nem ezt beszéltem senkivel, de hát mit tehettem volna?

Fertőzést nem találtak a magzatvízben, sem a hüvelyben, a baba a genetikai vizsgálatok alapján egészséges,tehát ez sem volt ok, de kiderült,hogy mégis lett cukorbetegségem, ami érdekes módon 3 nap kórházi diéta után valahogy helyreállt és a vérvételek sem és a vizelet sem igazolta a cukorbetegséget 🤷.

Szóval ott tartunk most, hogy nincs cukrom és semmi egyéb eltérés ami okozhatnà a több magzatvizet, kaptam 4db tüdőérlelőt is, ha előbb jönne a baba, ne legyen baj, és végül múlt héten haza is engedtek, mert az osztályvezető főorvos igazán azt sem látta indokoltnak,hogy a "csak" ennyivel több magzatvíz miatt miért is kerültem be a kórházba. De azért a kórházban a kedves szülésznőktől (volt köztük egy-egy kedves is, de a többségük bunkó volt) mikor már halálra voltam alapból válva azért megkaptam foghegyről, hogy ne lepődjek meg ha az én gyerekem korababa lesz és pár szintén nagyon kedves és empatikus doki is odaszúrta nekem ezt. Alapból lombikosként nem volt eddig egy könnyű terhességem , hát ezek a beszólások nem tettek jot. Nem azért mert nem történhet meg, hanem a stílus ahogy elő lett adva, mintha tehetnék róla, hogy ez a helyzet, na az volt gáz . Mert mint megtudtam, az esetek nagy részében ki sem derül mitől van ez a probléma, hogy több lesz a magzatvíz. És hát én is növelem a statisztikàt.

Szóval minden héten továbbra is ultrahang kontroll, de már magánban az orvoshoz, akihez terhesgondozásra járok. De persze nem vagyok nyugodt ezzel a koraszülés ijesztgetéssel. Bár az jó, hogy a tüdőérlelőt megkaptam és pár nap végülis és betöltöm a 36.hetet és a becslések szerint a baba sem picike már, de teljesen bepànikoltattak.

Szóval nem szeretnék idő elott, hanem már csak a szüléskor befeküdni a kórházba ha ne adja isten megint a héten több lenne a víz. De ha a 36.héten születne meg a baba, ugye már jó esélyekkel indulna?

Tettem ki ezzel kapcsolatban kérdést, mikor bekerültem a kórházba, de akkor még nem tapasztaltam meg, hogy ebben a kórházban mennyi bunkó, pályát tévesztett ember dolgozik, és nem a túlzás meg a hormonok beszélnek belőlem, hanem a tapasztalat.

Volt aki a 36.hêt környékén hozta világra a babáját? Császár van ilyenkor automatikusan, vagy hüvelyi szülés? Minden rendben volt a picivel? Veletek? Mennyi grammal született?

Köszönöm, ha válaszoltok🙏!!



jan. 9. 01:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben lesz! Az ikrek sokkal hamarabb is jöhetnek, mégis a legtöbb makk egészséges! Ne aggódj, mert az viszont nem jó. Szurkolok, hogy minden rendben legyen!
jan. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy diéta hatására normalizálódott a cukrod, az nem azt jelenti, hogy nem vagy terhességi cukorbeteg. A terhességi cukorbetegség az esetek 90%-ában diétával kezelhető. Tehát nem meglepő, hanem teljesen normális, hogy a megfelelő étkezés mellett normális a cukrod. És ez bizony igen is magyarázza a több magzatvizet.

Ha azóta nem diétázol és nem méred a cukrod, az nagy hiba.


35 hetesen pedig már nem annyira tragikus egy koraszülés sem, de persze jobb lenne bent tartani még egy kicsit. Viszont irreleváns a kérdés szempontjából, hogy ehhez otthon vagy vagy a kórházban, ez ambulanter menedzselhető állapot.

jan. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

35 hetesen született meg a lányom, 2770gr volt és minden rendben volt vele. Nekem 30 hetesen már nyitva volt a méhszáj, onnantól benne volt a pakliban a szülés, de nyilván senki nem tudta, hogy mikor.

Nem volt koraszülött, mert súlyra megvolt. Már 21 éves és semmi gond nem volt vele soha

jan. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36. héttől nem baj ha megszületik a baba.
jan. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a 36. héten szültem és sok ismerősöm is, egyiknek sem lett semmi baja. 36. héten jól fejlettek a babák. A 37. héttől pedig már nem is koraszülött. Lehet, hogy bunkók bent, de amikor én kerültem be abszolút nem érdekelt. Lehet azért, mert komolyabb bajom volt és tudtam, hogy itt tudnak segíteni ha baj van, otthon pedig nem. Szerintem érdemes erre gondolni, hogy nem egy szórakoztató központba mész, hanem egy olyan helyre ahol meg tudnak menteni téged és a babadat. Ok nélkül nem fektetnek be. Nem azt mondom, hogy normális ha bunkók, csak azt, hogy nem kell velük foglalkozni. És beszélni se kell velük sokat, én így csináltam.
jan. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 36. héten indították a szülést, de már betöltötte a 37. hetet, mire kibújt a fiam (biztos nem akart koraszülött lenni 😀).

Azt leszàmítva, hogy pénteken mentem be burokrepedés gyanújával, és csak kedd hajnalban született meg, semmi probléma nem volt, pedig mi még tüdőérlelőt sem kaptunk.

52 cm és 3120g volt, már lassan 16 hónapos, azóta sem merült fel ezzel kapcsolatos gond, szerintem már nálatok sem lenne semmi baj.

Az mondjuk a szerencsésebb, úgy tudom, ha 2500g fölött van a születési súlya.

Viszont egyetértek az ötössel, ha be akarnak fektetni, akkor én bemennék, a bunkókat inkább lesz@rnám, de az a fontos, hogy a babám biztonságban legyen.

Ja, amúgy nálam is GDM volt, jártam vele rendszeresen dokihoz, követtem az étkezési előírásokat, és mindig jók voltak az értékeim, simán lehet, hogy neked is a diéta tette helyre, ezzel kapcsolatban nem adtak neked otthoni étkezéshez útmutatót?

jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem adtak semmi tájékoztatàst, azt mondták, dietetikus is jön majd hozzám míg bent vagyok, majd ő megmondja a tutit. Hát nem ért oda.....

Minden nap nézték amúgy a vérem, a vizeletem és kaja előtt ,kaja után egy órával, két órával is átlag 4,5 körül volt a cukrom mindig.

Csináltak egy cukorterhelést ami rossz lett (8,1), onnantól ment a "diéta "(ugyanazt kaptam enni mint mindenki, annyi különbséggel, hogy sima fehér kenyér helyett félbarna kenyeret adtak. Ez volt a diétám) és azt mondták, mégsincs cukrom.

Amúgy volt már más okból hogy diétáztam itthon, úgyhogy ezzel konkrétan nincs is baj, mert itthon is tudom csinálni azt , és ha nem is a tökéletes cukor dieta ez, de valamennyi értelme ennek is van.

Amúgy igen, tudom, igazatok van, hogy ha be kell feküdni, akkor be kell feküdni, de az az igazság, hogy olyan traumák értek bent egy hét alatt, hogy elmondani sem tudom. És nem csak engem, más kismamát is. Sajnos én nem tudom a bunkó viselkedést sem elengedni a fülem mellett, főleg ha olyat szól egy főorvos, hogy 35 évesen minek mentem lombikra, öreg vagyok már, ha természetes úton nem jött össze, akkor ez "jel". És ezt így a szemembe a szobatàrsak előtt. Persze aláírom, hogy a helyzet, a hormonok is felelősek biztosan, hogy mindent jobban a szívemre vettem, de akkor is.

Én még két hetet szeretnék valahogy kihúzni, akkor elmúlok 37 hetes és onnantól már jöhet a baba. Persze tudom, nem kívánság műsor, de örülnék, ha ennyit még kibirna.

Bár tényleg megnyugtató, hogy másoknak 34-35 hetesen is egészséges babájuk született.

Köszönöm tényleg mindenkinek, aki válaszolt .

jan. 9. 09:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja amúgy még annyi, hogy én arra is gondoltam, hogy a kórházas cukorterhelésem azért lett rossz, mert karácsony után voltunk, és hát karácsonykor és előtte sem fogtam vissza magam süti és édesség evés terén és mikor a 25.heten volt nekem a hivatalos cukorterhelés, a védőnő direkt felhívta a figyelmemet, hogy előtte lévő napokban ne nagyon egyek édeset. Plusz a kórházban a cukorterhelés előtti este 3 szelet csokit is megettem, a terhelés meg reggel fél 6-kor volt és arra is gondoltam,hogy ezek a tényezők is okozhattâk, hogy 8,1 lett a cukorterhelésem eredménye, majd mikor normális, minimális szénhidrát tartalmú kaját kaptam, hirtelen helyére állt minden 🤷.
jan. 9. 09:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta a védőnő, hogy ne nagyon vigyem túlzásba az édességeket a cukorterhelés előtt, és hogy az utolsó étkezés, amit ugye előző este eszek, az legyen nagyon kis minimális. Na ezzel sikerült elérni, hogy az éhgyomori cukrom alacsony volt, volt keton a vizeletben és össze is estem, mire végre letelt a két óra és ehettem. Kérdezték, mit ettem, mondtam, amit a védőnő mondott, és azt mondták, baromság, rendesen kellett volna ennem előtte napokban is.
jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

9!

Arról nem is beszélve, hogy ha nem úgy eszel, ahogy szoktál, akkor mi értelme van a terheléses vizsgálatnak, úgysem lesz valós az eredmény...

Nekem legalábbis az volt a cél, hogy tudjam, baj van-e, nem az, hogy el tudom-e kerülni, hogy kiderüljön.

Ezért tanácsolom a kérdezőnek, hogy ha a szokásos evés mellett rossz az érték, akkor ott probléma van, figyelni kell rá.

jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!