Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy kezdődött nektek a vajúdás?

Hogy kezdődött nektek a vajúdás?

Figyelt kérdés

40+2 héten vagyok, ma délután enyhén elkezdett görcsölgetni a hasam, de abszolút nem zavaróan, és nem is keményedek. Reménykedhetek benne, hogy beindul és rendes fájások lesznek belőle?


Eddig még csak jóslóim sem voltak, CTG-nsem volt egyszer sem fájásom. Már nagyon megszülnék, annak örülnék a legjobban. ha magzatvíz elfolyással kezdődne, és nem lenne ez a bizonytalanság.


Első terhességem. :)


jan. 14. 15:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Utsolso, egybol tolofajasod lett? Nekem kicsit hihetetken hogy semmit nem ereztel
jan. 15. 00:28
 12/24 anonim ***** válasza:

10 mazlista vagy!

Érezni fogod, hogy ez már az!

Nekem se fájt különösebben, csak néha itt - ott nyomott, feszített, de tudtam beszélni, enni, sétálni.

Én erősödtem, hogy kórház, mert szülni fogok, a szülésznő hülyének nézett, hisztis kismama, mondta.

Megvizsgált az orvos, és mondta, szülőszoba, most!

Fél óra múlva jöttek a fájások, egy óra múlva a kezembe volt.

A másodiknál elkapott egy nagyon furcsa érzés. (nem fájt semmi) 20perc múlva elöntött a magzatvíz.

jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs.

Már csak arra ébredtem fel éjszaka, hogy nagyon nagyon gorcsolok,és verzek..mire beertunk a kórházba,már tolofajasokkal mentem a szülőszobába.

Úgyhogy nem tudom mikor kezdődtek,meg hogy.Este meg fájdalom nélkül feküdtem le aludni

jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Az elsőnél elfolyt a magzatvizem és nem túl erős, de rendszeres fájásaim voltak. Aztán amikor beértünk a kórházba, elmúltak. A másodiknál gyenge, rendszertelen, menstruációs görcs szerű valamik voltak, aztán hirtelen székelési inger, eldurrant a magzatburok és kezdődött a kitolás... de a baba megvárta, hogy beérjünk a kórházba. Megjegyzem, a segélyhívóban és a mentősök is nagyon rendesek voltak. Nem én voltam az első, akinél felpörögtek az események, hogy elterelje a figyelmem, sorolta a mentőtiszt, hogy hol segédkezett már szülésnél.
jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

10 es vagyok

Nem nem volt fajdalmam, nem azt mondom h fitt es vidam voltam. Hanem egyszeruen nem fajt. Voltak osszehuzodasok de mar hetek ota voltak es nem torodtem vele. Olyan kemenyedes fele. Picit kellemetlen de nem fajdalmas. Front is volt szoval betudtam annak h biztos amiatt van. Elvileg volt meg 4-5 napom a nagy napig. De elobb jott.

jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem éreztem biztosra az elején hogy ez már az. Mondjuk nekem előtte is sok és erős jósló görcseim voltak. Plusz enyhe vérzés miatt bementem a szülés napján már egyszer a kórházba, de haza küldtek hogy nem látnak semmit. Úgyhogy mikor hazaérve szinte rögtön indultak a fájások nem akartam elhinni hogy ezek már tényleg élesben mennek, ráadásul nem is igazán rendszereződtek. Órákig próbáltam zuhannyal meg különböző pózokkal enyhíteni a fájdalmat, csak mikor már tényleg elviselhetetlen lett, akkor mondtam a férjemnek hogy menjünk be megint. Utána el is folyt a magzatvíz. 30 perc volt kocsival a kórház, a kocsiban már üvöltöttem magamon kívül, a kórházba alig tudtam bemenni a lábaimon. Fél órája sem voltunk bent és meg is született a lányom. Úgyhogy van olyan, hogy valakinek nem egyértelmű a szituáció.
jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Tegnap este én is jobban fájtam, a combjaim egészen a térdemig majd leszakadtak, tényleg mintha ketté akarnának szakítani, közben a derekam is nyomódott... Vártam meddig halad, aztán hajnali 4 körül elvágták az egészet. Ma meg megint semmi bajom nincs, a babám is aktív... Most vagyok 40+4 napos.
jan. 16. 16:33
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Holnap melegfront jon 🤣

Hatha!

jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Egyik felem örülne neki, ha holnao beindulna, viszont az azt jelentené, hogy másnak is befog, így jó kis csapat vajúdás lesz a folyosón... 🤣🤣
jan. 16. 19:45
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azóta megvan a baba :)

Nagy humbukk ez az majd érzed,ha igazi duma...nekem már több napja joslo volt, mentem is először be a kórházba,majdnem ott tartottak,több órán át voltam gépre kötve,de szerencsére végül hazanegestek..ott mondta a szülésznő,hogy inkább akkor menjek majd ha tényleg érzem..ennek az lett a vége,hogy végül két percesekkel mentem be,de még akkor se voltam benne biztos hogy tényleg szülök,nemcsak joslo..pedig kegyetlenül fájt. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy mindenhol.olvasni,hogy megérzi az ember,hogy ez már a szülés...nos,nem,nem feltétlenül. Én fél tízkor,három percesekkel megtaludni akartam menni,nehogy bent fogjanak...persze nem tudtam elaludni. A kórházba menet már kakilos érzésem is volt, tuezengykor értünk be, kettőre meglett a kislányom. Mondom,több napja josloim voltak előtte,szabályos tíz perces időközönként.

jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!