Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veletek aludt szülés után a pici?

Veletek aludt szülés után a pici?

Figyelt kérdés

Ahol én szültem lehetőség volt arra, hogy első éjszaka a csecsemősöknél legyen, velem aludjon, vagy arra, hogy kb fél éjszakát legyen csak ott.

Én az utóbbi mellett döntöttem.

Délután fél 5-kor született, előző éjszaka sem aludtam már, borzasztó kimerült voltam. Tudom, hogy valaki napokig vajudik, de nekem akkor ez is elég volt.

Hajnali 4 körül hozták át hozzám, este 9-10-kor vitték át.

Azóta, mikor eszembe jut, borzasztó lelkiismeret furdalásom van, hogy épphogy megszületett, és meg hagytam, hogy elvigyék, pedig nekem kellett volna vele lennem. Ezen már nem tudok persze változtatni.

Nálatok hogy volt az első éjszaka a kórházban?



jan. 20. 12:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk meg sem kérdezik, hogy elvigyék-e, bababarát kórház.

Az viszont zavart, hogy a kocsiba nem engedték soha betenni, csak sétához, mellettem kellett lennie az ágyban, mikor épp nem a folyosón voltunk. Ha ezzel nem stresszeltek volna, akkor én nagyon jól ellettem volna vele, de így tényleg rettegtem, hogy álmomban megnyomom, olyan picike volt :)

3 napig indítottak, hajnalban született a fiam, utána még 2 napig nem aludtam, alig vártam, hogy hazaérjünk 🙃

Viszont a lelkiismeretfurdalás felesleges, egyrészt legalább ki tudtad aludni magad, másrészt meg változtatni úgysem tudsz már rajta. Még azt sem írhatom, hogy a következőt majd magad mellett tartod, mert akkor meg azon fogsz forogni, hogy ha az egyiket igen, akkor a másikat miért nem? :)

Lépj túl rajta, örülj a babádnak és annak, hogy egészségesek vagytok mindketten, az az első este meg úgyis csak neked jelentett volna valamit, neki valószínűleg nem :)

jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
24%

Természetesen. Vártam rá 9 hónapig, alig vártam, hogy láthassam végre és az is bennem volt, hogy úristen, még csak most született, nem ismer semmit áll hideg, zajos kinti világból, csak az én illatomat meg hangomat, még ez se legyen meg neki...?


Én így gondoltam, így éreztem.


Amúgy én se aludtam előző éjjel, mert éjfélkor indult be a vajúdás, estére lett meg az első babám. Akkor velem volt szülés után is - itt amúgy se szokás elvinni egyenként -, amikor átvisznek a gyerekágyas részre, előtte le kell zuhanyozni. Én nem tudtam, mert megállni se bírtam, olyan rosszullét jött rám, akkor mondták, hogy elviszik a babát reggelig, mert nem tudok így rs vigyázni. Ott aludtam egy órát, felkeltem, összeszedtem magam, lezuhanyoztam és mentem, hogy márpedig én elhozom a babám, nem hagyom ott reggelig. Nem is bírtam volna ki.


A második babám is velem aludt ugyanígy.


Nyilván, ha annyira rosszul lettem volna, hogy felkelni sem bírok, se megfogni, akkor nem tudtam volna mit csinálni, elfogadom a helyzetet, de az, hogy nem aludtam vagy fáradt voltam, nem tántorított el, annyira velük akartam lenni.


Szóval nekem elképzelhetetlen, hogy valaki szül és nem akar egyből a babájával lenni, de mások vagyunk. Nyilván nem lesz ettől traumája felnőttként.

jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
47%

"Az viszont zavart, hogy a kocsiba nem engedték soha betenni, csak sétához"


???



Ott àlltak feletted és őriztek 0-24-ben?

jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%

12!

Nálunk pont az ellenkezője 🤣

Csak a kocsiba tehettem le a gyereket, mert sápitoztak.

Folyosíra csak a kocsiba lehet kitolni. A nagyágyba nem lehet aludnia, csak a kiskocsiba.

Ha épp nem szoptattam csak fogogattam, akkor is rámszóltak, h tegyem be a kocsiba 🤦‍♀️


Nyilván végighallgattam őket és megköszöntem a tanácsukat, de az én gyerekem,had döntsem már el, mit csinálok vele. Főleg a 2.nál.

jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ :)

Igazából tavasszal lesz már 2,5 éves, de néha eszembe jut, nem őrlődök rajta meg semmi, biztos a közelgő szülés (márciusban jön a 2.kislanyunk) is előhozza. Illetve kíváncsi is vagyok, hogy masoknal hogy volt az első éjszaka.

Ugye fél 5-kor született, utána végig rajtam feküdt, majdnem 8 volt, mire elindultunk a gyerekagyas osztályra, addig varrtak, rendbe tették.

Szomorú olvasni, hogy egyes helyeken hogy beszélnek és bánnak a kismamakkal.

jan. 20. 15:25
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Vègig velem volt.

Ha zavar, hogy a nagyobbik gyereked leadtad a csecsemősõknek, akkor a kicsit ne add le. A múltat nem tudod megvàltoztatni.

jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Az első 2 órát mindketten velem töltötték, utána vitték őket a csecsemőre. Az első (hajnali) szülésem után azt javasolták, hogy estig hagyjam a csecsemőn, mert ilyenkor ők is nagyot alszanak és nekem is jót tenne 2 "átmulatott" éjszaka és jókora vérveszteség után. Állítólag elég rosszul néztem ki. De ez nem volt kötelező. A második pár órát volt ott, hogy szusszanjak egyet szülés után, aztán még naponta annyi időt, amíg lezuhanyoztam. Lehetett hozni-vinni, ez alól azok voltak a kivételek, akik valamilyen kezelésre szorultak.

Emiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Megváltoztatni úgysem tudod, ha meg abból indulsz ki, hogy a szüleinknél még ez volt az alap...

jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Végig velem volt mindkét gyerek szülés után. Egyébként tudom, hogy minden baba más, de olvastam is illetve az enyémek is alátámasztották, hogy a babának is fárasztó megszületni, így az első napot zömében végigalusszák. Nálam ez volt, az első lányom délelőtt 10:33-kor, a második kora délután, 13:56-kor jött világra, de másnap délutánig egyikkel se volt különösebb dolog, az izgatottság, hogy megszületett a pindur sokkal inkább ébren tartott (na meg az orvosi vizitek, a takarítónő, az éjjeli csecsemős, a mittudoménki még, aki folyton bejött a szobába... A szobatársam és az ő gyereke is tök békésen és nyugiban elvoltak, de a kórházi személyzet mintha nem egy hullafáradt, frissen szült anyukát és babáikat ellenőrizte volna), mint maga a gyerek :D Szóval jól ki tudtam pihenni magam a következő napra, ami tényleg olyan volt, mint amire gondol az ember egy újszülöttel.
jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Velem volt végig, én nem bírtam volna nélküle. Amíg vizsgálatokon volt is kijarkaltam, hogy mikor hozzák már.
jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Este 10-kor járt le a 6 órás kötelező fekvés, ezért nem akarták hozni, csak másnap reggel. Zuhanyzás után azonnal kikértem, és onnantól kezdve soha, egyetlen egy percre sem került el tőlem, én vittem minden vizsgálatra is. 3 nap alatt összesen talán 6 órát aludtam, a babám szinte semmit nem aludt a kórházban, de nekem eszembe sem jutott, hogy máshol legyen az első éjszaka. Itthon amúgy már az első naptól külön szobában aludt a saját ágyában.
jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!