Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nővérem és nagymamám teljese...

A nővérem és nagymamám teljesen kiakadtak,mikor megtudták ma, hogy programozott császárral fogok két hét múlva szülni?

Figyelt kérdés

Szóval elég jó a kapcsolatom a család női tagjaival és mivel a babám hosszú évek próbálkozása után, lombikkal fogant végre, de mellé jött egy sor immunológiai probléma (mint kiderült Leiden mutációm van, amire egész terhesség alatt vérhigítót kellett szúrnom és császár után is 6 hétig kell, van egy MTHFR heterozigota mutációm, túl erős az immunrendszerem, amit a 24.hétig gyengítettek szteroidokkal, hogy ne lökje ki a babát, lett gesztàciós diabéteszem, sok a magzatvizem, műtötték 15 éve a méhszàjam, ami emiatt gyengébb) szóval a sok probléma miatt a doki akihez

terhesgondozásra járok azt mondta ma, hogy ne kockáztassunk, legyen két hét múlva császár. Én speciel örültem neki mikor mondta, mert azért ennyi problémával féltem volna órákon át vajúdni és esetleg ha nem tudtam volna megszülni természetes úton megszülni, akkor úgyis császár, meg azért a baba és a magam életét is féltem, szóval nekem ez nem gond. Ellenben mikor meséltem anyuéknak, hogy mi és hogy lesz és jó, hogy nem nekem kellett felhozni a jó lenne ha császár lenne dolgot az orvosnak, a nővérem (aki sürgősségi császárral szült, de maximálisan hüvelyi szülés párti) és a nagymamám nekem estek, hogy ez csak felesleges hiszti a részemről, miért nem lehet úgy szülni, mint mindenki más és ha a doki nem ajánlja fel, én miért akartam volna önként és dalolva, hogy "élve boncoljanak"? Teljesen lesokkolt a dolog, mert a nagymamám totál modern gondolkodású, a nővérem még mindig is empatikus személyiség volt , főleg velem és most úgy "leteremtettek", hogy csak lestem. És hiába mondtam nekik, hogy de nem úri passzióból lesz a műtét, hanem a problémáim miatt , amikről egyébként nyilván ők is tudnak, mégis egyik fülükön be, másikon ki. Édesanyám, persze mellettem állt, ő maximálisan megérti a helyzetet. Azóta még mindig otthon vagyunk a férjemmel a szüleimnél vendégségben és nem szól hozzám se tesóm, se a mama, mintha valami halálos bűnt követtem volna el. Persze mondhatja bárki, hogy tegyek rá magasról, igazából a kocka el van vetve,de mégis rosszul esik amit csinálnak. Ti mit csinálnàtok a helyemben? Olyan abszurd az egész.


jan. 23. 18:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Én nem foglalkozok ilyen rokonokkal. De rólam lepereg. Ha valakinek nem tetszik a családba valami,tehet egy szívességet..:D De ismernek,tudják rólam,úgyhogy nem is nagyon csesztetnek ilyenekkel.
jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Idiótákkal nem lehet mit tenni. 3x szültem simán, sosem értettem, hogy ki akarhat császárt ok nélkül, de soha nem adnék ennek hangot, ez az én véleményem az meg az övé, ha neki így jó, akkor jó mert nem az én dolgom. Náled meg még indokolt is, lehet ha ragaszkodnál a szüléshez baj is lehetne.
jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A természetes szülés párti nővéred magával azért szóba állt, amikor sürgősségi császára volt? Vagy akkor az orvosnak duzzogott?
jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták. Már bocsánat. Nekem is program császárom volt, mert a máhszajat teljesen fedte a méhlepény. Kórházba is voltam elég sokat vérzés miatt. Hamarabb is elvégezték a műtétet, mert félő volt, hogy megreped a lepény. Megjegyzem így is épphogy meg tudták menteni a méhem, mert teljesen rá volt tapadva és darabokban szedték le a lepényt. Na kedves rokon mindezek tudatában azt mondta, hogy én még rendesen megszülni se tudom a gyereket mit problémázok az egészen. És mekkora dáma vagyok, hogy "elintéztem" a program császárt. Az ilyen emberek akár közeli akár távoli rokon komolyan nem százasak. Én örültem, hogy nem 200 évvel ezelőtt szülök, mert akkor valószínüleg ott maradunk mind ketten. Tudom nehéz epengedni, de engedd el. Ha maguktól nem jönnek rá mekkora ökörséget beszélnek az ő bajuk.
jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk nem kell magyarázkodnod. Ahogyan nekik sem. Nekünk sincs közünk hozzá, ahogy nekik sem.
jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tudsz kezdeni ilyen primitív emberekkel.
jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
44%
Igen, teljesen kiakadtak.
jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Én is szültem volna természetesen, de nem lehet. Nekem meg annyit nem ér az egész, hogy ellentmondok a dokinak, aki nyilván jobban ért hozzá mint én, aztán ne adja isten baj lesz.

Amúgy én sem értem, hogy miért kell sokaknak lelkiismereti kérdést csinálni, ha valakinek császár lesz, mert nyilván annak is vannak nehéz részei meg a hüvelyi szülésnek is. A nővérem amúgy hónapokig lelki beteg volt a császár után, mert hogy ő sz@r anya, hogy megszülni sem tudta "rendesen" a gyereket (220-as vérnyomással, a baba rossz szívhangjàval...), kompenzálàsképp 3 évig szoptatta....

jan. 23. 19:00
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Császáros voltam és szoptatni sem tudtam. Sokáig ereztem azt a tévhitet, hogy "csődöt mondott a testem", de már nem számít. 4 éves a lányom, a tápláléka már régen más, a császárhegem nem látszik. A lányom boldog, kiegyensúlyozott, megfelelően kötődött hozzám mindigis. Csak ez számít.
jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Novered es mamad is bekaphatja, pont. Mamad se lepodjon meg, ha nem fogja latni a dedunokat, aki “nem rendes uton szuletett”. Megmondhatod noverednek, hogy o sem tudott rendesen szulni, ne pofazzon bele.
jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!