Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a különbség a spinàlis és...

Mi a különbség a spinàlis és az epidurális érzéstelenítés között? És császárnàl melyiket használjàk?

Figyelt kérdés
jan. 23. 20:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%
Egyéni.
jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Máshova szúrják. Plusz epiduralisnál bevezetnek egy katétert és azon keresztül adagolják a gyógyszert, a spinálnál meg egyszerre adják be az adagot, ami kitart a műtétig. A spinál gyorsabban hat.

Epiduralist általában vajúdás alatt, fájdalomcsillapatásra adnak, és ha ezután kell császár és van rá idő, akkor "elmélyítik" a műtéthez.

Egyéb esetben spinált szoktak szúrni (vagy indokolt esetben altatni).

jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Én spinálist kaptam császárnál. 11 órát vajúdtam,akkor nem kértem fájdalomcsillapítót.
jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nekem program császárom lesz és egyelőre még nem kaptam felvilágosítást, hogy hogy működik ez a gerinc érzéstelenítés. Azért kérdeztem itt, hátha ti jobban tudjátok mi hogy megy 🙂.

Meg azt is hallottam, de persze lehet rosszul, hogy azt is kórháza válogatja, hogy mennyi ideig kell feküdni, fejemelgetés nélkül. Van, ahol 6-8 óra, van ahol 12. Vagy ez is attól függ, melyik fajta érzéstelenítést kapja az ember? Bocsi, de egyelőre tök tudatlan vagyok ebben a témában.

jan. 23. 20:59
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Programcsaszárnál spinalist alkalmaznak. Nálunk 10-12 óra múlva jönnek, hogy kelni kell.
jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Oh értem. Hú az jó sok idő. Remélem nem leszek utána nagyon szarul ha fel kell kelni.
jan. 23. 21:31
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

arra számíts, mikor először felülsz, olyan érzésed lesz, mintha "leesnének" a belső szerveid. Ugye előtte a baba töltötte ki a helyet, utána is fekszel, addig nem mozognak annyira, nekem nagyon durva érzés volt :D

Illetve amiről én nem olvastam de jó lett volna:

- olyan hányingerem lett a műtét alatt, hogy attól féltem lehányom a gyereket, mikor odatartották

- bezsibbadt és nagyon elkezdett fájni a bal vállam a műtét közben

- az őrzőben sok vizet ittam (kubu vizes üveget javaslom, abból nem folyik, csak ha szívod), így mikor felültem, kb hullámzott a hasamban :D

- irgalmatlanul fáztam műtét után de a lábam mégis izzadt... kérjél nyugodtan plusz takarót!

- vigyél sálat, övet, valamit, amit az ágy végére tudsz kötni, és fel tudod magad vele kézből húzni. Nekem adtak, de vittem is, biztos ami tuti


Ja, és a fejed tényleg ne emelgesd, picikét se, mert migrén lesz...

jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Nekem spinalis volt, a fejemelgetesre azt mondták hülyeség, emeltem is, nem fájt a fejem.

7-es tapasztalatai alapján írnám, hogy velem hogyan volt:

- semmilyen érzés nem volt a hasammal, belső szerveim a helyükön voltak

-nem volt hányingerem a műtét alatt, de lehet, hogy adtak valamit, mert az egész terhesség alatt hánytam, ami a császárral szűnt meg

- nem zsibbadt semmim, de a műtét után pár napig fájt a vállam, felsőtestem, azt mondták levegő jutott be műtét közben és attól van.

- azt hiszem a fazas stimmel, legalábbis remegtem, azt mondták gyógyszer mellékhatása.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd mindenkinek más.

jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen ezt a remegést én is hallottam. Nálunk az előkészítés során adnak savlekötőt amit meg kell inni, meg infúzióban hányáscsillapítót úgyhogy hányásfóbiàsként reménykedem ,hogy nem lesz semmi durva. Na én most is kb csak úgy tudok az ágyból felkelni, hogy nem győzök kapaszkodni, szóval akkor ez az érzés nem lesz annyira ismeretlen 🙂.

Mennyi idő múlva mármint hány nap múlva voltatok úgy, hogy azért fájt a seb, de tűrhető volt?

jan. 23. 22:58
 10/31 anonim ***** válasza:

Nálunk csak 6 órát várnak ,utána állítanak fel

Azt tudom ajánlani, hogy amig fekve kell maradni, de már érzed a lábaid és tudod mozgatni, akkor kezdj el mocorogni óvatosan, akár próbálj meg oldalra fordulni amennyire tudsz, könnyebb lesz felkelni

Annyi hogy a fejed ne emeld meg

Amugy nekem is olyan érzés volt mintha ki akarnának esni a belsőszerveim, erre annyit tudok tanácsolni, hogy ugy sétálj hogy közben fogod a hasad, az segít


Nekem is fájt a vállam,felsőtestem pár napig, nem tudom mitől, de akkor lehet hogy az miatt amit 8-as is ír

jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!