Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a különbség a spinàlis és...

Mi a különbség a spinàlis és az epidurális érzéstelenítés között? És császárnàl melyiket használjàk?

Figyelt kérdés
jan. 23. 20:37
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszi 10-es neked is a tippet. Van ilyen hasszorítóhoz hasonló, de egyáltalán nem szoros pocaktàmaszom. Azt esetleg hülyeség lenne felvenni,hogy valami "összetartsa " a hasam?
jan. 23. 23:19
 12/31 anonim ***** válasza:
én inkább javaslom, hogy vegyél hasszorítót. baromi jó érzés, mikor felteszik, aztán az is mikor leveszik :D nem vicc, tényleg. én 5000-ért vettem, és adtam is el, bőven megéri. A pocaktámasszal nem vagy beljebb, mert az nem fog fogni semmit.
jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

7 vagyok, persze ezek nem mindenkinél vannak, azért is írtam, hogy jó lett volna ha valakinél olvasom, hogy ilyen is lehet, hogy fel legyek készülve erre is

Amúgy nekem meg egyáltalán semmi hányingerem nem volt egész terhesség alatt. Szall ja, mindenki más, csak én megijedtem, mert sehol nem olvastam, hogy ilyen lehet és nem tudtam mitől van

jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nekem sem volt hányingerem, úgyhogy azért most picit félek a műtéttől. Na de bízzunk a jó szerencsében.

Én az ilyen szülős műsorokban láttam sok hasznos dolgot, szóval azért nem volt nagyon semmi újdonság, kivéve amiket irtok érzések az "üres" hassal kapcsolatban. Na de arra még nem válaszolt senki, hogy kb hány nap után voltatok úgy, hogy persze nyilván rossz volt ,hogy ott volt a seb, de már tudtatok normálisan mozogni, meg úgy megcsinálni, amit pl a baba körül meg kellett?

jan. 24. 00:50
 15/31 anonim ***** válasza:

Nekem 24 órát kellett feküdni. Az első felállás (nem akarlak ijesztgetni de én így éltem meg) kib.szottul fájdalmas volt. Kis idő múlva kicsit szédületem is. De nem szabad feladni. Minél többet kell mozogni mert az segíti a regenerációt.

A babát igazából már aznap elláttam mikor felállhattam. Már amennyire a kórházban kellett. Öltöztetni, fürdetni nem nekünk kellett, de minden szoptatás után el kellett vele sétálni hogy megmérjék. 5 nap után jöttünk haza (kórházi protokoll) addigra már elég jól ment minden. Na a normális mozgástól azért még messze voltam, de elviselhető volt.

A köhögés, tüsszentés, nevetés, orrfújás, felülés kb 2 hétig volt fájdalmas de minden nap egy kicsit jobb. A kinti sétákat lassan fokozatosan kezd, mert nem tudhatod előre mennyit fogsz bírni

jan. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Spinálisat kaptam, császár, program, meg kellett inni egy undormány valamit, amitől majdnem behánytam ott egyből, majd beadták az érzéstelenítőt, én semmit sem éreztem belőle, sokan azt mondják pedig, hogy szörnyű fájdalmas. Utána 6 órát kellett feküdni csak, utána állítottak fel, arra készülj hogy az őrzőben rázkódtunk, de ez normális, ahogy megy ki az érzéstelenítő rázkódni fogsz nagy esélyel folyamatosan, nekem is és a szobatársamnak is ez volt, előre senki se mondta, szörnyű érzés volt.
jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Ja és előző vagyok, én majdnem el is ájultam, nem csak a hányás jött rám, beadták az érzéstelenítőt, lefektettek és éreztem hogy sötétül el minden, meg távolról hallok és közben hánynom is kellett, szólni se tudtam olyan kába voltam, de egyből észrevették, nagyon figyelnek a műtőben rád folyamatosan, jöttek oda hogy mi a gond, csak annyit tudtam kinyögni hogy hányni fogok meg elájulok, hozták a vesetálat meg oxigént adtak, menten jobban lettem.


Utána amire nagyon figyelj a műtét után, hogy sokkoló lesz hogy nyaktól lefele nem érzed magad, olyan mintha levágták volna a lábaid meg mindened :/ Én mikor ezt megéreztem ettől is rosszul lettem megint és kezdtem elájulni, de mondta a műtős fiú hogy ez gyakori, kezdjek el másra gondolni. Utána tényleg jobb lett. 6 órát feküdtünk, homokzsák volt a hasunkon. Ami még rossz élmény az az hogy jöttek be az orvosok és rákönyököltek a frissen műtött hasadra meg nyomkodták, hogy ürüljön minden.

Az első felállás tényleg olyan volt, hogy azt hittem kiesnek a szerveim, az nagyon rossz volt, de ki lehet bírni.

Mondjuk többet nem csinálnám újra, azért se lesz több gyerek.

A műtét rossz élmény volt, de a kórház viszont jó, abszolút jó volt az ellátás és a hozzáállás. (SOTE1)

jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
én lassan mozogva, de kb a 3. naptól mindent tudtam csinálni, a fekvésből felülés vagy az ülésből felállás ami lassabban ment, de fájni nem fájt, izomláz érzés volt inkább
jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nálunk a kórházban nem tudom még, hogy spinàlis vagy epidurális érzéstelenítés van-e. A spinàlis az ha jól tudom ami hamar beáll ,de kevesebb ideig hat, az epidurális meg ami később áll be de tovább hat. Nálunk amint felkelhetsz onnantól a babát meg is kapod, aztán kezdj vele amit tudsz, nem igazán segítenek 😏.

Mondjuk amíg szédülök tuti nem állok neki sétálgatni a folyosón sem, mert nem akarok elájulni vagy ilyesmi,és durva, de a szédüléstől is jobban félek mint a fájdalomtól.

Meg itthon sem tervezek nagy sétákra menni, az első időben úgysem lehet a babát még nagyon vinni semerre meg azért na, nekem is regenerálódni kell. Köszönöm a tapasztalatokat, remélem nem lesz túl szörnyűséges, bár hát elég sokan túlélték már 😄. Amúgy a katétert akkor dugják be mikor már hat az érzéstelenítés vagy előtte? Bár nálunk amilyen szadistàk tuti előtte fogják...

jan. 24. 09:01
 20/31 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, hogy odaadják felállás után a babát, de ez sem biztos hogy így alakul. Nekem délben született a baba, a barátnőmnek pedig 14 órakkor, ő jött utánam a műtőben, egyikőnket se engedtek már aznap le a babákhoz, csak másnap reggel 9 körül. Attól is függ szerintem hány órakkor van a műtét. De onnantól tényleg nekünk kellett ellátni, nem segítettek. De nem is baj, otthon se lesz segítség, jobb már szokni.


A legjobb regeneráció a séta pedig!!! Ezt el is mondják!!


Katétert én észre se vettem csak mikor a műtőben kivették, azt sem tudtuk hogy van. Én kaptam beöntést is előtte, a barátnőm meg nem, ugyanaz a kórház ugyanaz a nap, csak én már bent feküdtem, ő aznap jött be, szóval nem egyforma még egy kórházban se 2 csm. se

jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!