Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nők ha eldönthetnétek szülés...

Nők ha eldönthetnétek szülés vagy császár?

Figyelt kérdés
akár ha még nem voltál terhes,akár szültél már vagy császármetszésed volt,lényegtelen,bárki válaszolhat.ha világra kell hozni még egy gyereket, és eldönthetnéd melyiket választanád?
febr. 27. 05:46
A kérdező szavazást indított:
szülés
császármetszés
78 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én már szültem, természetes úton, elég kegyetlen volt, de mégis viszonylag hamar felépültem, talán 1 hétig tartott. De mégis a természetes szülést választanám. Minden elismerésem azoké az anyáké, akik császárral szültek (igen, az is szülés. A szavazásban rosszul fogalmaztál, úgy kellett volna: természetes szülés - császármetszés), felvágják a hasat, majd másnap már “rohangálni” kell, meg a friss sebbel ellátni a babát, akármennyire is fáj. + még a sebet is kezelni kell, tisztán tartani, stb. Komolyan, minden elismerésem a tieteké! 🙏🏻
febr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%
Első, nekem mindkettő volt, mégis inkább a császárt választanám. Ezerszer jobb élmény volt és a felépülés is gyorsabb volt.
febr. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
81%
A mai eszemmel, 27 évvel a szülésem után azt mondom, császár. De nekem kb tönkretette a szexet a hüvelyi úton való szülés. Varratszedéskor szétnyílt a gátsebem. Másnap hegkimetszés, resutura. Két év múlva műtét, mert minden alkalommal berepedt. Azóta sem jobb :(
febr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
61%

Szülés. Császárt ok nélkül soha nem választottam volna. Ha valami miatt csak az jöhetett volna szóba, akkor nyilván nem kérdés, hogy csinálják.

Kívül-belül repedtem a gátmetszés ellenére, ami kellemetlen volt, de egy hasi műtét biztos sokkal kellemetlenebb lett volna.

febr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
68%
A császár is szülés. Értelmetlen a kérdésed.
febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
2X szültem természetes úton, most a harmadik lehet, hogy császár lesz, mert a baba nem akar befordulni, nagson parázok tőle, még reménykedem, hogy megúszom 🤞
febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
85%

Mind a 2ben volt részem.

Én határozottan a hüvelyi szülést választanám.

Elsőt szültem, hüvelyi úton. Másnap már a vérzésen kívül semmi bajom nem volt. Pedig 4 öltésem volt kívül, belül meg matyóhímzés.

6hét után a szex is ugyan olyan volt.


Rá 2,5 évre császároztak. 1 hétig felállni nem tudtam, olyan szinten fájt. Meg akartram halni, ne kelljen ezt a fájdalmat érezni. Pedig Én bírom, ha fáj.

2 hét múlva fel kellett egy részét nyitni, gennyedzett, elfertőződött.

2 hónap után tudtam azt mondani, hogy már nem fáj.

A szex vagy fél évig pokolian fájt.


És tudom, ez nem a szülés, hanem maga a terhesség oka, Méhszüllyedésem és inkontinencia bajom lett a 2.után

febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
54%
azért aki lepontoz (3 voltam), az belegondolt, hogy 22 éves korom óta max havi egy alkalommal vagyok képes arra, hogy lefeküdjek a férjemmel, az is fáj, és utána két napig ülni is alig tudok? megnézném, hogy ti ilyen körülmények között is azt mondanátok, hogy nem kell a császár...
febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
73%
2 császárom volt, most is azt választanám (bár a 2-ből egyiket se én választottam). Engem nem viselt meg, gyorsan ment a felépülés is, a heg pedig mostanra egy vékony fehér vonal, együtt tudok vele élni.
febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
67%

#8, mindkettőnek lehetnek komplikációi. Nem feltétlenül csak a szexet érintő dolgokra gondolj. És összességében a császárnál több a komplikáció átlagosan.


Érthető, hogy ha te visszaforgathatnád az idő kerekét, a császárt választanád. De ezt te konkrét esetedben bekövetkezett komplikációk miatt mondod. Előre nem tudhattad, hogy te az leszel, akinél a hüvelyi szülés komplikációt okoz, a császár meg semmit, vagy a császár okoz, a hüvelyi semmit. Az is megtörténhetett volna, hogy császárod van és attól még súlyosabb komplikációd. Utólag nem lehet tudni, mi lett volna ha. Csak arra lehet alapozni, hogy átlagosan milyen komplikációkkal járnak az egyes szülési módok, esetleg külön nézve korcsoportokra, az anya testalkatára stb. Egyedi esetek alapján dönteni hülyeség, ha rendelkezésre áll a teljes statisztika.


Szóval megértem a fájdalmad, és hogy ki akartad írni magadból. Ami a lepontozást illeti, az adott kérdésre válaszoltál, szóval szerintem nem volt jogos. Hiszen nem az volt a kérdés, hogy mi alapján döntsük el, hüvelyi szülés vagy császár, hanem hogy egy adott személy hogy döntene. Csak szerintem sokan úgy vették, hogy te azt tanácsolod, császárt válasszon mindenki, amit nem írtál, de az emberek feje így működik.

febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!