Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második baba mikor jött nektek?

Második baba mikor jött nektek?

Figyelt kérdés
Kisfiam tíz hónapos és szeretnénk még egy babát de úgy tervezzük hogy kb jövő év eleje felé elkezdjük a projektet. Az első azonnal összejött igazából. Nektek hogy alakult? Illetve hány évesek voltatok a gyerekek születésénél?
febr. 27. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Pont 2 volt az első, mikor a második született. Mondjuk brutál nehéz, mióta fél éves elmúlt a kicsi 🤣
febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

8 év. Ennyit be várj.

Utólag akkor lett volna optimális, amikor a nagy kezdi az ovit.

febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Az első gyerek elsőre megfogant, 11 hónapos volt, amikor elkezdtünk újra próbálkozni, remélve, hogy ő is hamar jön, végül egy kerek év után fogant meg.
febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
3-as vagyok, elsővel még êpp 29 éves voltam, amikor megszületett, másodiknál pedig 32.
febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az van bennem hogy lehet elsőre összejönne... Akkor viszont még nagyon korainak érezném. Tuti nem bírnám. De mi van ha meg sokat kell próbálkozni akkor meg elmegy sok idő.. nem tudom hogy lenne optimális. Ráadásul idén már 31 leszek.
febr. 27. 12:03
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
4 éves a kisfiunk, ő elsőre összejött. Még nem volt egészen 3 éves amikor újra próbálkozni kezdtünk, de csak egy év múlva jött össze. Így 4.5 év lesz köztük, de egyáltalán nem bánom hogy így alakult. Kicsi korkülönbséget amúgy sem akartunk.
febr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Mindkettő elsőre összejött.

2 év 5 hónap van közöttük, 26 voltam az elsőnél, még 28 a másodiknál

febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
35 voltam, mikor a lányom érkezett. Ő a harmadik hónapban összejött. 2 éves kora előtt nem sokkal kezdtünk bele a babaprojektbe de a kistestvérre 1 évet várni kellett. 38 voltam, amikor megfogant és most 39 éves koromban fog megszületni. Több nem lesz. Kisebb korkülönbséget szerettem volna de végülis nem bánom, hogy 3.5 év lesz köztük. A lányom már "értelmesebb", nem igényel 0-24es figyelmet, foglalkozást, feltalálja magát.
febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk az első 1,5 év után jött össze, így a másodikba hamar belefogtunk, mivel a korunknal fogva nem akartunk nagy különbséget (39,5 és 32 évesek voltunk az első szuletésénél).

A második végül 4 hónap után megfogant, így csak 20honap lesz köztük, de már nem bánom. Nálunk van lehetőség, hogy a férjem is itthon maradjon, így most mindketten anyaságin leszünk fél évig, mivel a nagy sincs még 3 éves... Így azért könnyebb kész, mint ha egyedül lennék 2 gyerekre...de gyereke is válogatja, az én fiam pl 1 évesen már járt, hamar kezdett beszélni is, most 20honaposan már 2 szavas mondatokat kezd alkotni, nagyrészt együttműködő kisfiú és jól is alszik már. A ciciről is könnyen leszokott, mikor teherbe estem.

Ha a tesóm kisfia lenne az enyém, akkor sokkal meredekebb lenne a 20honap korkulonbseg - ő 18honaposan kezdett csak járni, 2,5 évesen most alkotja az első szavakat és még cicizik. Szóval azért gyerektől is függ. A féltékenység mértéke is biztosan temperamentumtól függ.

febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező,azt kell mérlegelned mennyi korkülönbség férne bele. Én ismerek akinek sajnos annyira nem jött a második,lett köztük 6-7 év,ami már nekik sok volt,nekem is az lett volna. De van akinek meg egyből.

Nekünk több mint 2 év volt az első egy olyan problémával,aminél mondta a nőgyógyász,ha még szeretnénk gyereket,akkor hamar próbálkozzunk,mert nem biztos sajnos,hogy lesz még. Mindig kettőre vágytunk kis korkülönbséggel. Azért örültem,hogy fiatalon 1 év próbálkozás után kiderült a petefészek kimerülés,mert ha 30-35+ kezdtük volna,nekem már nem lehet,sajnos. Úgyhogy mi hamar elkezdtünk próbálkozni a másodikkal,14 hós volt kb,mondván nem fog összejönni,de ha még is,boldogok leszünk. Összejött hamar végül,kerek 2 év korkülönbség van. Ami nálam szempont volt,hogy nem akartam a munkahelyre visszamenni évente és eljönni,hanem a kettő után és utána végleg maradni és nem kiesni onnan már. De az is igaz nálunk nem szeretik ezt a visszamegyek 2 évre,elrakják a helyedről a másikat,majd újra lelépsz dolgot. Bár ez csak utolsó szempont volt nálam. De ez egyéni ki hogy szeretné,mi fér bele. Nekem meddőségis,lombikos ismerőseim vannak,a legtöbbnél hamar jött a második,a problémák miatt hamar próbálkoztak. Van aki direkt több évet szeretne,az is tök oké. Nektek kell érezni.

febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!