Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehettem ilyen?!

Hogy lehettem ilyen?!

Figyelt kérdés

Csak ki akarom írni magamból, mert rágja a lelkemet...

A második gyerekünk született. A harmadik trimeszter nagyon stresszes volt magzati betegség gyanúja miatt, a szülésélmény nem volt éppenséggel kellemes, ha nem is súlyosan traumatikus, de megviselt. Hajnalban szültem, estig nem szoptathattam, onnantól jóformán egész éjjel mellen volt a baba, hogy bepótoljam a kimaradt időt és beinduljon a tejem. Ergo már két éjszaka nem nagyon aludtam.

Másnap délután jött a család látogatóba. A férjem azzal indított: "Szia XY (a baba). De hülye neved van." Mindezt azért, mert két hasonló név között vaciláltunk és végül az lett, amit én szerettem volna. Ezt még lenyeltem. Aztán kioktatott, hogy ne kapassam el az egy napos gyereket, ne kapkodjam fel minden nyikkra. (Tuti a sógornőm beszélte megint tele a fejét, mert amúgy normális szokott lenni.) Ekkor már jeleztem, hogy ez nem a megfelelő pillanat ezen vitatkozni, egész éjjel nem aludtam, hulla vagyok, de majd beszélünk róla, ha úgy gondolja. Pár perc múlva anyukámmal meg férjemmel hármasban álltunk a folyosón, már búcsúzkodtunk, anyukám mondta, hogy feküdjek le, pihenjek. Erre férjem rávágta ilyen lekezelő, vicceskedő hangsúllyal, hogy "áh, pihent eleget".

Ekkor nem tudom, mi ütött belém, de sípcsonton rúgtam. Papucsban voltam, nem hiszem, hogy fájdalmat okoztam, de akkor is. Nem is tudom, hogy búcsúztunk el, de később anyukám iszonyatosan lecseszett, hogy hogy lehetek ilyen a férjemmel, tönkretettem mindannyiuk számára ezt a napot, ő hazáig sírt, ők mindenben segítenek, erre ezt kell látnia... stb.

Addig magamban fortyogtam, de be kellett látnom, hogy igaza van, és bár ő csak az események végét látta, nincs az a hormongőz, ami mentség lenne. Az éjszaka közepén írtam a férjemnek, hogy bocsánatot kérek, és azóta se beszéltünk róla...

De a szájízem rossz, és ha visszagondolok a kisfiam születésére, ez a pocsék emlék ugrik be. Szégyellem szóba hozni, pedig nyilván meg kéne beszélni, de nem megy. Egyébként jó a kapcsolatunk, szeretetben élünk, sokat viccelődünk, és talán ő is csak poénkodni próbált, csak rosszul vettem a hülye hormonok meg fáradtság miatt. Akkor sem kellett volna, borzasztóan szégyellem magam. Olyan jó lenne visszacsinálni...


febr. 27. 16:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megérdemelte. Majd akkor arcoskodjon, ha ő is kitolt magából egy gyereket. Addig k.ss.
febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
A férjed egy bunkó, anyád is elég idiótán reagált. Oké, nem kellett volna megrúgni, de azért nem kezdeném el magam emiatt ostorozni ilyen szinten.
febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, en meg nyakon is vagtam volna!

A ferjed egy idiota.Nagyon sajnalom.

febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt csúnyán elrontottad. Jól tökön kellett volna rúgni az érzéketlen patkányt.

Sajnálom, hogy el lett szúrva az emlék, de a férjed tapintatlan volt, a családodba pedig annyi empátia nem szorult, mint egy érzékenyebb molylepkébe. Menjetek haza, aludj egy hatalmasat, és próbáld meg higgadtan megbeszélni vele, hogy ez milyen rosszul esett neked, amik történtek. Ha csak rosszul értelmezte a helyzetet és csak egy rossz félreszólás, félreértés volt csak, akkor tovább fogtok tudni lépni rajta. De nehogy magad hibáztasd. Örüljön tényleg, hogy csak sípcsonton rúgtad. Ilyet mondani egy frissen szült anyának, hát az agyam eldobom...

febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

A férjed bunkó módon viselkedett. Egy frissen szült kialvatlan kismamának nem húzzuk az idegeit, hanem baromira megbecsüljük, hogy egyedül állja a sarat a kórházban.


Ami anyukádat illeti. Semmi köze a házasságotokhoz belügyeihez.


És nem tettél tönkre semmit. Inkább ők cseszték el a te napotad! Ezt nyugodtan be is olvashatod nekik. Tönkre tették egy szép emlékedet.

febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi volt vele aznap, általában normális, empatikus, kedves és a szó jó értelmében lovagias. Még azt se mondanám, hogy átcsaptak a feje felett az otthoni hullámok, mert az elsőszülött a szüleimnél volt.
febr. 27. 16:50
 7/28 anonim ***** válasza:
32%
Ordító kamu a kérdés, de ha igaz lenne, akkor teljesen egyöntetű válasz lenne, hogy legközelebb tökön rúgd, és ne plüsspapuccsal. Amúgy ez a részéről való viselkedés egyértelmű válóok, úgyhogy ezer szerencséd, hogy kamu a kérdés.
febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát kár, hogy csak akkor nem normális meg empatikus ezek szerint, amikor a leginkább nem kéne sz*rarcnak lennie.
febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbért is sípcsonton rúgtam már a párom, ez rohadt érzéketlen volt tőle, egy kis empátia szorulhatott volna belé. Vagy bekente magát nevetgéllel s azt hitte jópofa lesz miután te kialvatlanul végigszenvedted a napokat, hónapokat?
febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
5-ös válaszomat kiegészitve: Mi a jó fenének kértél Te bocsánatot? Ezzel kiskorúsítod magad egy életre ebben a kapcsolatban (anyukáddal és férjeddel szemben) kérjenek ők elnézést, amiért egy éppen megszült kismamát cseszegetnek.
febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!