Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szexuális abúzust átélt...

Szexuális abúzust átélt nőknél milyen a szülés?

Figyelt kérdés

Sajnos nemi erőszak történt velem régebb, több éves terápián vagyok túl, de most a szülés közeledtével rámtör a bizonytalanság sokszor. Sokszor félek a szüléstől, de van amikor sikerül megnyugodni, és bízni abban, hogy minden rendben lesz. Tegnap óta viszont nagyon rossz hangulatban vagyok, mert néztem youtube-on egy videót, ahol a dúla arról beszélt, hogy a nők hány százaléka milyen fájdalamt él át, és ott az hangzott el, hogy kb. 1-5% kibírhatatlan fájdalmat érez az, aki szexuális abúzuson esett át, vagy gyerekkorában bántalmazták. Képtelen voltam folytatni a videót, és csak zokogtam utána. :(

Van esetleg itt olyan anyuka, aki átesett ilyen traumán, de esetleg mégsem volt olyan kibírhatatlan a szülés?


márc. 3. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, nem vagyok szakértő, sem érintett, de mint nő a nőnek, teljes együttérzéssel azt javasolnám, ez legyen az a szituáció, ahol akár mondvacsinált indokkal kiírnak pcsre. Lehet el tudnál jutni terápiával odáig, hogy szülj természetes úton és ne úgy éld meg az ottani fájdalmat, hogy sebeket tép fel benned, de szerintem időben ez már nem fér bele.

Inkább próbáld meg elintézni a pcst.


De ha ez számít bármit, nekem 2 sima szülésem volt, és szerintem egyik se volt kibírhatatlan. Fájt, de valahogy "normálisan".

márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem 5 éve erőszakoltak meg, másfél éve szültem. Az erőszak sokat változtatott rajtam, megvannak a nyomai. Egy rákszűréstől pánikrohamom van. De a szülést sikerült valahogy ettől elkülöníteni. Kb mintha egyszer megkínoztak volna, és utána félnél a fájdalomtól, de amikor önként elmész egy vérvételre, az valahogy annyira hivatalos, szakmai, hogy nem tudsz rá úgy gondolni. Ettől függetlenül nagyon fájt a szülés, de gond nélkül végigcsináltam, eszembe sem jutott az erőszak. Pedig csináltak kézzel tágítást, ami miatt utólag szörnyen dühös vagyok, és az is az erőszak egy formája, de akkor nem kötöttem össze. Remélem, nálad is így lesz. Sajnálom, ami történt veled.
márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőapám évekig molesztált. Megerőszakolt. Vagyis az erőszak rossz kifejezés mert nem tiltakoztam,féltem.

Aztán az exem szó szerint megerőszakolt.

A szexuális életemre nagy kihatása volt, van.

Ennek ellenére a szülésnél fel sem merült ez a dolog bennem. 2x szültem természetes úton.

márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom, sz.r, mint mindenki másnak. 😁Ha terhes vagy, akkor biztos szexeltél már az erőszak óta, átestél pár nőgyógyászati vizsgálaton, szóval, átélted, hogy OTT érnek hozzád. Ilyen szempontból a szülés se lesz más. Engem is megerőszakoltak, de már előtte is rettegtem a szüléstől. Most, hogy végre terhes vagyok, már nem érdekel, alig várom, hogy gyerekem legyen és ennek ez az ára. Ja, es nem olvasgatok olyanokat, mint te😁 Valószínűleg azoknak, akik nem éltek át szexuális abúzus 1-5%-a kibírhatatlan fájdalmat él át (mondjuk, ezek szerint mégis kibírták, hisz tudtak nyilatkozni.) Nekem eddig minden szült ismerősöm azt mondta, hogy 2x belehalt, pedig senki nem molesztálta őket előtte 🤣 Szóval engem nem érdekel, én már orrlyukon keresztül is szülök, ha az kell ahhoz, hogy a karjaimbam tarthassam a babám.
márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
4: nem halnal bele egy kis egyutterzesbe. #2 es #3 valaszolo is hasonlo szornyusegeket elt at, megis hozza tudtak normalisan szolni a kerdezohoz.
márc. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

#5! Aztán mégis melyik része nem volt normális? Hogy engem is megerőszakoltak, de nem félek jobban, mint előtte? Bocs, nem tudtam, hogy csak az a jó válasz, hogy mi bele fogunk halni, a többieknek meg nyaralás.

#4

márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon megnyugtattatok!!

2-es velem több mint 10 éve történt, de nekem azóta is minden egyes nőgyógyászati vizsgálat fájdalmas. A kézzel méhszáj tágítás borzalmasan hangzik, ha csak nem kifejezetten indokolt ki tudja mi okból, biztos, hogy nem fogok engedni ilyen beavatkozást, vagy hasbakönyöklést stb., mert ha ez nem triggerelne, akkor nem tudom mi. Megértem nagyon, hogy emiatt dühös vagy! :(

Remélem velem is az lesz mint veletek, és ott teljesen el tudom különíteni a kettőt, és a lehetőségekhez képest jó lesz a szülésélményem!

márc. 4. 09:51
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

4, azért nem mindenki dolgozza fel egyformán az erőszakot, látszólag neked sikerült, sajnos nem mindenki ilyen szerencsés.

A vigyorgó fejek pedig feleslegesek ilyen témánál.

Senki nem kíváncsi a vigyorgasodra.

márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.

Pl a vigyorgo emojikra gondoltam en is, nem tartom etikusnak ilyen temanal. Pedig en nem vagyok erzekeny lelku, de azert nem helyenvalo ez a stilus.

márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#8! Oké, akkor te savanyodj be és sajnáld magad egész életedben. Nekem jó úgy, hogy a szülést, annak veszem, ami. Fájdalmas mindenkinek, mert kijön belőle egy gyerek. Mellesleg az egyetlen hasznos fájdalom az életben.

#4

márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!