Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan akinek a 2 év...

Van olyan akinek a 2 év körüli gyermekére a második szülésnél vigyáztak először a nagyszülők éjjel meg huzamos ideig? Hogy viselte?

Figyelt kérdés
Nálunk nagyon anyás a fiam és elég érzékeny gyerek is, nem igazan akart eddig senki vigyázni rá. Sokat látják a szüleim mármint hetente rövidebb időre úgy értem de egyedül fel óránal többet meg nem volt veluk. Apukájával már volt 2 napot mikor kórházban voltam egy éve. Viszont hiába kertem nem igazan szántak rá időt vagy energiát hogy összeszokjanak sajna. Kicsit aggódom miatta de nincs sok választásom...a fiammal rengetegszer megbeszéltük mi fog történni és itt lesz a szinte velünk elő másik rokon is akit imád és naponta van vele de azért éjjel meg sosem volt anya és apa nélkül. Szeretném ha szülés közben nem azon kéne stresszelnem, hogy mi van a másikkal és remélten hogy a terhesség bőven elég idő hogy nagymamához szokjon de csak pár hét maradt és ott tartunk hogy meg továbbra sem tette soha tisztába fogalma sincs hogy altatjuk vagy milyen a napirendje.

márc. 4. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk. De 1 éves korától havi 2szer ott aludt, illetve hetente mentünk fel látogatóba. Így nem viselte meg.
márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Hát, elmondhatom, hogy a szülésemet végigordítottam én is, meg a gyerek is... :D


Pedig előtte volt már a nagyszülőkkel többször, aludt is náluk, az utolsó hetekben mondogattam neki, hogy majd 2-3 éjszakát lesz ott megint, viszi a játékait, Nyunyó Nyuszit és milyen jó lesz.


Ő nehezen viselte, pedig anyukámék tényleg a kedvében jártak, mindent úgy alakítottak, hogy az neki jó legyen. A férjem eredetileg végig bent lett volna velünk a kórházban, de az első este inkább hazament a nagyobb miatt.

márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja nálunk csak addig lesznek itt és nem visszük direkt sehova hanem ők jönnek ide hozzánk, amig szulok. Aztán férjem az aranyora után jön is haza hozza. De az első szülésemből kiindulni ki tudja az mennyi idő..... az egy teljes nap volt. Remélem ez megindul magától jobban és gyorsabban megy majd. :/
márc. 4. 20:52
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Rosszabb: 3,5 volt és az volt az első éjszakája lett volna egyedül a nagyinál. Az se könnyítette meg, hogy konkrétan 4 hónapot (szeptembertől decemberig, a testvére meg februári) a nagyinál laktunk felújítás miatt. Napközben sokat vigyázott rá, éjjel is aludt fent az emeleten a nagyival míg mi lent, de még így is. Fél 4-kor mentünk be a kórházba, 8-kor született meg, éjfélkor hagyott ott a férjem és egy örjöngő gyerekre ment haza.
márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát a tesómék első gyereke leírás alapján olyan, minta tiéd és nem vállalták így el a nagyszülők. Úgyhogy az apja maradt vele, míg tesóm szült.
márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Hát én nem okoznék neki plusz törést, maradjon végig az apja vele, elég sok lesz neki a kistesó érkezése.
márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem 2.5 év van a gyerekek közt.

Mivel a nagy max 1-2 órákra maradt a mamával, sokszor akkor is sírt, igy nekünk nem volt kérdés.

Én mentem szülni, apa meg maradt a naggyal.

márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan ugyanaz volt, ami nálatok kérdező. Nagyon féltem, hogy mi lesz, majdnem a kocsiban szültem meg, annyira húztam a kórházba indulást. Annyi, hogy nálunk anyukám azért nem volt nálunk sokat, mert nagyon nincs ideje, de amúgy imád anyukámmal lenni, amikor én is ott vagyok. Szüléskor az altatás volt kicsit necces, fél óra helyett 1 óra volt, picit sírdogált, de jobb híján odabújt anyukámhoz, este 10-re megszültem, aranyóra, aztán szaladt is haza a férjem hozzá. Utána már csak vele együtt ment a férjem bárhova, amíg nem jöttem haza. A kórházi látogatások voltak vacakok, 5 napig kellett bent maradni, minden elváláskor ketten sírtunk a nagyommal.
márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Ha anyád ennyire nem foglalkozik a kicsivel, nem hagynám rá. Ki tudja, mi lenne... ráadásul ha közben izgulsz a nagyobb gyerekért, leallhat a szülés. Ha más megoldás nincs, akkor marad vele az apja és szülsz egyedül.
márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen apa az aki nagyon kivan hogy ne legyen ott mikor a kislánya megszületik és hát nyilván nagyon sajnálom emiatt őt.
márc. 9. 12:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!