Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után éreztétek a...

A szülés után éreztétek a varrást?

Figyelt kérdés

Nekem a szülés legrosszabb része a gátseb varrás volt. Nagy sebem volt, így kb 45 percig varrtak, és minden tűszúrást éreztem, hiába kaptam érzéstelenítést előtte, szerintem semmit sem hatott. Közben a doki folyamatosan rámszólt, hogy ne mozogjak...

Azóta több embertől hallom, hogy nekik is így volt. Milyen érzéstelenítést adnak, ami ilyen sok embernek nem hat? Lehet kérni mást? Bár mivel már nem lehet saját orvos, gondolom úgysem sokat törődnek ezzel.

Nektek mi ezzel a tapasztalatotok?


ápr. 11. 08:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem a kérdéshez tartozik, de muszáj vagyok megkerdezni.

Melyik volt a rosszabb? Kitolas vagy a varrás? Melyik volt fájdalmasabb?

ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekem azert a szules meg mindig rosszabb volt, de csak mert a kitolas 5 oraig tartott. 5 oran keresztul minden fajasnal nyomni, hat gondolhatjatok, katasztrofa. De a varras se volt semmi.
ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A varrásnal már meg voltam konnyebbulve, rajtam feküdt a kislányom, úgy voltam vele már túl vagyok rajta. Hiába fájt es kellemetlen volt.

A kitolasnal viszont volt egy pokoli pillanat mikor kicsit mintha nem is lettem volna magamnál. A kicsi már majdnem kibujt, elkepesztoen fájt és feszített, de fájás még nem volt és nem nyomhattam. Azt senkinek nem kívánom.

ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Első szülésnél több mint egy óráig varrtak kívül-belül, de kicsit fájt csak, jól eltalálták az érzéstelenítést. Na a második szülésnél viszont éppen csak, hogy kellett valamicskét varrni, de azt a kicsit nem kívánom az ellenségemnek sem...nem hatott jól az érzéstelenítő, szörnyű volt, állandóan rámszóltak, hogy maradjak már nyugodtan, mikor konkrétan az eleven húsomba döfködték lent a tűt, éreztem minden öltést, húzást....borzasztó.

Ennek ellenére a kitolással nekem nem említhető egy lapon a dolog, annál nagyobb kín számomra nem volt a szülés folyamatában, főleg, mikor tolófájást kellett elsóhajtani.

ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11: A varrás, de a tolófájások nekem szerencsére nem fájtak. Ha úgy kérdeznéd, hogy vajúdás volt-e rosszabb vagy a varrás, akkor egyértelműen a vajúdás. Érdekes, hogy kinek fáj a kitolás és kinek nem. Az egyik 6 gyerekes ismerősöm azt mondta, hogy neki 1-nél tényleg fájás volt, a többinél nem. Ami rossz még a varrásnál, hogy először azt hittem, hogy ha megszületett, akkor vége a kínoknak, erre még 45 percig stoppoltak.
ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!