Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, h sok kismamának...

Miért van az, h sok kismamának ilyen sokáig tartott a vajúdás?

Figyelt kérdés

bocsi a kérdésért,de reméltem,h erre haraptok:-D

van egy 15hónapos kisbabám!anno reggel ment el a vizem,kb rá 2órára voltam bent a kórházban akkor voltam 1ujjnyira nyitva!feküdtem a szobában,hol mentem ide-oda,tingli tangliztam,telóztam és a szülés csak nem indult be!se fájások,se tágulás, se semmi!a baba szívhangjára azt mondták,h nem tetszik neki,h miért azt nem tudom,mert nem mondták!kb 14:00körül mondta a főorvos,h úgy néz ki,h császár lesz!erre nagyon beijedtem,mert nem erre számítottam,én hüvelyi szülést akartam!azt is mondta a doki,h hiába adna oxitocint az se indítaná be a dolgot

kérdem én:miért nem adtak?honnan tudta,h nem indította volna be?

a másik:engem vízelfolyás után 7órával már mütöttek,mert,h annyival utána már meg kell lenni a picinek!miért van,h sok kismamának a vízelfolyás után 10-12 óra vagy mégtöbb idö telik el és csak szenved!?őket miért nem mütötték meg?vagy engem miért mütöttek meg olyan gyorsan és miért nem tettek azért,h beinduljon a szülés?

bocsi,h hosszu lett!tudom,h már rég volt,de engem azóta is foglalkoztat ez a kérdés és mostanra jutottam el oda,h megkérdezem,már csak kíváncsiságból is

köszi a válaszokat elöre is


2010. nov. 10. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt sok kismama az első fájásoktól számítja a vajúdást, így akár azok több naposak is lehetnek, de igazából az "érdemi része" csak pár óra.

A magzatvíz elfolyása önmagában nem ok arra, hogy császározzanak, gondolom nálad a rossz szívhang volt a császár oka; látták, hogy nem jutnak egyhamar egyről a kettőre, és nem akarták kockáztatni a baba egészségét. De amennyiben minden rendben a babával és a magzatvíz is tiszta, akkor mindenki (baba-mama) jobban jár, ha hüvelyi úton születik a baba, és nem császárral. De azt fontos tudni, hogy abban a pillanatban, hogy valamiféle rizikó felmerül már nem a kismama lelki békéje és komfortérzete, ami számít, hanem a baba és a mama egészsége.

2010. nov. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én például gyorsan,és könnyedén szültem.Nekem még a magzatvizem sem ment el.(burkot repesztettek)

Emlékszem reggel 11 órára kellett mennem a kórházba,hogy a doki megvizsgáljon mert már túl hordtam a fiam.(július 14-re írtak ki,és augusztus 4-én született) Amikor bementem a kórházba,a doki megvizsgált,és megkérdezte,hogy van-e fájásom.Mondom nincs,miért? Mert majdnem 4 ujjnyira ki voltam tágulva,és már a szülőágyon kéne feküdnöm.A doki csak annyit mondott hogy "anyuka ma szülni fogunk"

Hiába mondtam,hogy semmit nem érzek,azt mondták nem gond..kapok infúziót ami segít,hogy legyenek tolófájásaim. A beöntés,és borotválás után 11 óra 30 perckor kerültem a szülőszobába.(azért emlékszem az időre mert a falon velem szemben volt egy falióra ,és állandóan azt lestem. 11óra 42 perckor már a karomban tartottam a fiamat..Szinte semmi fájdalmam nem volt.Amikor megkaptam az infúziót,rá pár perc múlva jött egy kis görcs,és ennyi...Még a szülésznő is mondta,hogy igencsak gyorsan szültem..(de ez nem egyedi eset,sokan szülnek ilyen gyorsan)

A dokim azt mondta,hogy biztos benne,hogy fogunk még a szülőszobában találkozni,mert elég könnyen szültem,és általában az ilyen anyukák több babát vállalnak..

Nem vált be a jóslata,mert csak 1 gyermekek van..

2010. nov. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is a vizem folyt először, fájás semmi. Mi egy óra múlva már bent voltunk. Ez délben volt. Este hétkor tettek infúzióra, kaptam az oxitocint, mert nem nagyon akart beindulni a szülés. Másnap délelőttig csak fektettek! Nem kelhettem fel, azt hittem belepusztulok! És nem tágultam semmit sem.. Másnap délelőtt fél tízkor műtöttek, mert nem volt jó a szívhang, és nem voltam már magamnál. Ennyit az infúzióról. Ráadásul kifogtam egy bunkó szülésznőt is. Én örültem volna, ha nem így élem meg az egészet.

A másodiknál nagyon féltem mi lesz. De szerencsére arról csak jó emlékeim vannak. Ugyanúgy elfolyt a vizem, 1 órán belül bent is voltunk. Fájások voltak, de nem épp erősek. Este 10-től reggelig vártunk lesz e valami, persze infúzió nélkül, de sajnos nem tágultam, és barna volt a víz is. Jobbnak látták, ha császároznak.

2010. nov. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy egyszer olvastam erről, hogy akinek oxiticin infúzióval indítják be a szülést, csak kevés százaléka tudja megszülni hüvelyi úton a babáját.
2010. nov. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy jártam mint te.Nekem adták az oxitocint, mindent bedobtak de nem tágultam, és a baba szívhangja is stabilan esett.Én a 24 héttől napi 3*1 MagneB6-ot szedtem, mert egy kicsit elkezdtem nyílni.Még azzal vigasztaltam magam, hogy majd milyen könnyen tágulok:-((( Én a MagneB6-ot tartom hibásnak, de lehet hogy ez hülyeség...
2010. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem tágultam 3 ujjnyival mentem be és két óra múlva még mindig annyi volt. Kaptam oxitocint, és másfél óra múlva volt a kezemben a fiam.
2010. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én dokim se várt sokáig. Mondjuk nem sok esély volt arra, hogy beinduljon a szülés...

Éjjel fél 2 körül kezdett szivárogni a magzatvíz (35 hetes voltam, nem számítottunk még rá). Reggel 8-kor bementünk, még akkor sem volt semmilyen fájás, szűk 1 ujjnyi voltam, magyarán semmit nem tágultam szinte. Doki megvizsgált, felvették az adatokat, 10 körül már csöpögött az oxitocin. Egész nap folyamatosan növelték az adagot, semmi hatása nem volt. Délután 5 körül már a babám szívhangja is leesett, úgyhogy toltak is a műtőbe, 6:12-kor meglett a fiam.

Én nem bánom, hogy nem kísérleteztek tovább. Ha 7 órányi oxi nem eredményezett semmit, akkor adhatták volna bármeddig, úgysem történt volna semmi... Igaz nem erre készültem én sem, de mérhetetlen boldog voltam, mikor megláttam a kis maszatos fiacskámat! És egészséges lett ő is, nekem sem lett semmi szövődménye a műtétnek, és ez a lényeg!

2010. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy azért nem próbálták meg se az oxitocint nálad, mert már akkor nem volt túl jó a szívhangja a babádnak, és az még ront(hat) rajta. Nekem is elfolyt a vizem, vártak 3-4 órát, nem voltak fájásim, kaptam oxitocint, akkortól majd meghaltam, nem tágultam, a pici szíve már nem bírta a terhelést, és majdnem 9 óra oxitocin után leesett a szívhangja és megcsászároztak. Én örültem neki, mert ki tudja mi lett volna a kisfiammal, ha hagynak.
2010. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem éjjel kezdődtek a fájások, hajnali 5-re 5 percesek lettek, 7 körül értünk a kórházba. Egész nap maradtak az 5 perces fájások, egész délután ctg-re voltam kötve, mindenki dicsérte a szép erős fájásaimat, mégsem tágultam. 16 órakor kaptam oxitocint, cukros infúziót és oxigént, 17 órakor burkot repesztettek, utána kaptam eda-t. Mire éjjel fél 12-re kitágultam belázasodtam, vittek a műtőbe.

Azt hozzátenném, hogy jóslófájásom egyáltalán nem volt, a hasam sem szállt le, a kisfiam magas egyenes állásban volt, szerintem én ezért nem tágultam.

2010. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért mert sok kismam az első fájástól számítja a vajúdást, hogy elmondhassák, hogy ÓÓÓÓ én 10-20-30 órár vajúdtam , és mekkor jó vagyok, hogy kibírtam.

Én nekem az első lányom a rossz szívhang miatt született császárral, kb. 3 óra nagyon gyors vajúdás után (már majdnem megvolt mikor a műtőbe toltak), a másodiknál, a38. héten folyt el a magzatvíz, de nem állt sehogy a méhszáj, azaz nem kockéztattak semmit(hosszú vajúdás, szívhang rosszabodás, fertőzés), 2 óra múlva toltak is aműtőben, valszeg 95%-ban az előző császár nyomta meg azt a javaslatot, hogy legyen a második is császár. Mrg az, hogya Barossban szültem ahol a szülések 70%-a császár. Nem ott szültél véletlenül? :-))

Más kórházban, hagynak többet szenvedni császár után is, pl egy ismerősöm az első császár után a Margitban szült Óbudán, ahol hagyták 10 órát vajúdni előzetes császár után, és megszülte rendesen. A Barossban 2 órát sem hagytak vajúdni...

2010. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!