Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már olyan szülésrő...

Hallottatok már olyan szülésről ahol rozmarignot szórnak a méhlepényre?

Figyelt kérdés

Hogy mik vannak manapság csak kapkodom a fejem. Hogy nem vágják el a zsinórt oké, de hogy ide a párologtató és a rozmaring?

És mit csinálnak a kiszáradt rozmaringos lepénnyel?


[link]


2010. dec. 16. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Hú, nem semmi.

Akkor a köldökzsinór és a méhlepény ott "fityeg" a babán kb. 10 napos koráig?

Guszta lehet...

Hogy mit ki nem találnak a nagyokosok:D

2010. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lehet berakni a gyereket a kiságyba. Anya viszi a gyereket, apa a méhlepényt. Fürdésnél szopinál ringatásnál meg valaki tartja?!

Hogy öltöztetem fel a gyereket?!

2010. dec. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Sem nem furdetik, sem nem oltoztetik, nem olelgetik, dedelgetik. Sot szerintem az etetest is hanyagoljak, mert a cikk azt irja, hogy nem mozgatjak a babat, csak egyik oldalrol a masikra. Ezzel tesznek a leheto legjobbat a babanak, hiszen ott a baratja vele, aki a mehben vele volt, igy nem erzi magat egyedul, merthat szegenyt nem veszik fel ha ehes, fazik, egyedul van vagy csak ugy sir. Biztosan jobb a gyereknek az elso 10 napban megtapasztalni a rideg vilagot a jo meleg, vedelmezo, anyahoz igen kozeli hely elhagyasa utan. Meg az allatok is elragjak a koldokzsinort, de mi emberek persze bebizonyitjuk, hogy a termeszet felett allunk.

Bizonyos kulturakban meg is eszi az apuka a mehlepenyt, igy legalabb mar elore be van pacolva :D

2010. dec. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megáll az ész és ácsorog! Kész, nem térek magamhoz...
2010. dec. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De jót röhögtem a válaszaitokon:-) nemsemmi ez azért!
2010. dec. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

fúj én majdnem elhánytam magamat, már elnézést


Belegondoltam, hogy itt hurcolok a lakásban egy méhlepényt az újszülöttemmel együtt, és még a 2 évesem is itt ugrál körülöttem, te jó ég.

Meg amúgy sem bírom az ilyen belsőségeket, fúúúj.


Érdekes, mi nem szárítottuk ki a méhlepényt, mégis tök nyugodt és kiegyensúlyozott mindkét gyerekem.

2010. dec. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem ártana végre lefogadni, hogy vannak olyan emberek, akik máshogy gondolkoznak mint mi.


A gyereket nem éheztetik, nem szomjaztatják, hanem oldalt fekve igény szerint szoptatják. A gyermekágy (anyának 6 hét), is azért gyermekágy mert a gyermekkel egy ágyban kellene pihenni, feküdni. Így valósul meg a baba ellátása.


Én nm hiszek az aura bablákban,hogy a méhlepény és a baba egy aurakörbe tartoznak meghasonlók, de elfogadom, hogy más így gondolja.


Sokszor találkoztam olyannal, aki homeopáthiás szert csinált a méhlepényéből, vagy a kertben elültette egy fa alá.


Szülésznő

2010. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez komoly:D Nem tudom,de én inkább együtt alszok a lányommal.De az hogy pucéron legyen egész nap... wacogok a gondolattól is. .. Igy is dupla ruhában van.
2010. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ha az én méhlepényeimet összesezdték volna. Mindkét lányom hatalmas súllyal született (4,7 kg és 5,1 kg) természetes úton. Az első méhlepény ugyan egyben jött ki, de akkora volt mint a gyerek, a szülésznő közölte, hogy ekkorát még látott, ráadásul még el sem kezdett meszesedni, tehát nem ilyen szürkés volt mint a képes, pedig 2,5 hét túlhordásban voltam 0. fokban érett lepénnyel. Hát várhattuk volna mire elszárad :-D

A második meg jött méhlepényestül kifelé. Darabokra szakadt a lepény mire az 5 kilójával kijött.

Azt írja, hogy főleg traumás szülésnél, de mi számít traumásnak?

Mikor rátekeredik a köldökzsinór? Mert néha már kifele jövet, amikor csak a feje van kint elvágják köldökzsinórt. VAgy akkor azt mondja, hogy kérem hagyja rajta, inkább fulladjon meg?

2010. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a rozmaring azért kell, hogy elvegye a szagot, a párologtató meg segít kiszáradni, így nem rohad úgy el. ld. szárított hús. Ez is egy megközelítés, bár én nem értek vele egyet.
2010. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!