Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés/varrás után hogyan...

Gátmetszés/varrás után hogyan ültetek feküdtetek a kórházban?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy sikerül-e gátvédelemmel szülni ezért kérdezem. nem vettünk olyan lyukas párnát, anélkül hogy lehet megoldani?

köszönöm


2010. dec. 18. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gátmetszésem volt, tudtam feküdni, azzal nem volt gond. Ülni az ágyon tudtam, mert puha volt. Ha székre ültem, akkor odatettem egy kispárnát, hogy puha legyen.

Semmi komoly, csak 3-4 napig fájt.

A járásom mondjuk elég furi volt a kórházban, de már itthon egész jó volt.

Felesleges lyukas párnát venni, ne költs rá. Elég egy sima puha kispárna is, vagy egy összehajtogatott puha köntös vagy törölköző.

2010. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne készülj a legrosszabbra.Három gyereket szültem,mindegyiknél volt gátmetszésem.Az elsőnél tényleg picit oldalasan ültem kb. egy hétig.Hat hétig érzékeny volt,de azért ülni gond nélkül tudtam.A másodiknál már a kórházban is tudtam rendesen ülni,és az érzékenység is hamarabb elmúlt.Most a harmadiknál(3 hónapja szültem)szinte nem is éreztem a 3.nap után,hogy van.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy egyáltalán nem biztos,hogy olyan fájdalmas lesz.

Könnyű szülést kívánok,és fájdalmatlan gátsebet:)!

2010. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én vagy féloldalasan ültem ,vagy félig lecsúszva az ágyról, hogy csak a fenekem hátső részén ültem. nem kell ebből nagy ügyet csinálni. érdekes amikro kihozták a babát cicire vagy csak úgy, úgy leseggeltem minden fájdalom érzet nélkül, hogy csak na. semmit nem érzékeltem abból, hogy emnnyire vágva vagyok. ha nem volt ott a baba, és nem volt mással törődni, csak magammal, akkor volt a fájdalom érzet. ne aggódj. nem egy nagy ügy, vannak ennél fájdalmasabb dolgok is. a lényeg, hogy amikor érzed hogy feszül, menj zuhanyozd le, ázik egy kicsit, és elmúlik a fájás egy kis időre. eleibe napi 4-5 ilyen zuhany, és tök jó minden:)

könnyű szülést! :)

2010. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. dec. 18. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után kb két órával, mikor az orvos "végzett" velem, elmentem zuhanyozni. Utána a hoztak ebédet, a szülésznő ott maradt velem, és "kényszerített", hogy ülve egyem meg. Egy rendes széken, se párna, se semmi. Pár napig féjt egy picit a kórházban, de nekem inkább a járással volt gondom (25 öltés...). Viszont mikor hazajöttem, minden fájdalmam elmúlt, miert a férjem külföldön volt, a szüleim meg csak később jöttek, szóval két napig egyedül voltam a picivel, és nem igazán tudtam magammal foglalkozni :(
2010. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, zuhanyozni kell nagyon gyakran. én félóránként letusoltam azt a részt, így elviseltem valahogy. Volt egyébként mindenféle kenőcsöm, meg aloe spray, stb, de végül semmit sem mertem ráfújni. 8 nappal a szülés után már vezettem.
2010. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem rossz élményem van erről. Mondjuk hatalmas vágásom van kívül is, belül is. És még rosszul is varrtak össze mert azóta is van a hüvejemben egy bügyök, nekem csak fekve volt jó, még az ágyon se tudtam ülni fekve szoptattam, mikor jöttek a látogatók a kórházba (nem lehetett bejönni a szobába csak a társalgóba) akkor állva fogadtam őket és úgy voltam amíg el nem mentek, kb egy hétig ment ez így aztán jobb lett.
2010. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt, mert nem vágtak nagyot(a nővér szerint) nekem pont sok volt. Nekem sem volt lyukas párnám, megteszi a puhább kispárna is, felesleges költeni rá. Leülni volt nehéz,meg felállni, amúgy csak égett ha rajta ültem. A zuhanyzás segít, mondjuk nekem nem volt rá lehetőség, mert egész nap velem volt a baba a szülés után. ha pisilni mész akkor nedves papírral töröld át, az is puhít valamit. mire hazamegy az ember már nem is olyan rossz. A járás nehéz az első napokban.
2010. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
a párna tök felesleges sztem. én gátmetszéssel szültem. sok öltést kaptam de nem fájt. sem a vágás, sem a varrás, sem utána. mikor kipotyogtak a varratvégek (felszívódós volt mind), előtte 1 napig feszült, de ennyi. én simán ültem szülés után 3,5 órával. csak leülni és felállni nehéz, az ülés és az állás nem gáz, csak a köztes folyamat.
2010. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
a varrás volt a leg rosszabb nekem.DE én is 2 óra múlva saját lábamon mentem kis a szülőszobáról:)Járásom normális volt kicsit fájt,de a kórházban nem is ültem,mert mindig aludtam 3.nap hazaengedtek panaszmentes voltam:)Szóval szerintem no para!Tényleg felesleges pénzkidobás,ráadásul még kijöhet védelemmel is:)sok sikert és védelmet:)
2010. dec. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!