Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent János kórházban szülők...

Szent János kórházban szülők véleményére lennék kíváncsi? (XII. kerület)

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Milyenek a szülésznők,a csecsemős nővérek, a segítség, stb...
2011. jan. 8. 00:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
János kórház? Hát nem akarlak megijeszteni de én csak azt tudom mondani hogy jó messzire kerüld el. Lehet hogy másnak lesznek jó tapasztalatai ezügyben, de nekem a nővérem ott szült. Úgy hogy orvosi ismeretsége volt ott, ráadásul a volt egyetemi tanáránál szült. Császárral szült, de eleve annyira rosszul érezte magát abban a környezetben hogy legszívesebben menekült volna onnan.Se a nővérek se senki nem mutatott semmi kedvességet. 5 nap után kiengedték lázasan,és rettenetesen fájt a sebe. Egy másik kórházban kiderült hogy elfertőződőtt az egész császárseb. Kb 1 hónapig nem tudott emiatt szoptatni mert antibiotikumokat kellett szednie. Nem ajánlom senkinek azt a kórházat!
2011. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én ott szültem 2 hónapja a 2. babámat, természetesen. Az orvosom nagyon nagyon szuper, őt mindenkinek szívből ajánlom (Szuromi András). A szülésznők mind egytől egyig nagyon kedvesek (nekem nem volt válaszott, hanem az ügyeletessel szültem, de a ctg-ken sokkal találkoztam).

A csecsemősnővérek között volt egy extrabunkó, a többi aranyos volt. A gyerekorvos a kisbabákat jól megnézte, nem azzal volt a baj, hanem azzal,hogy nem adott a babáról infót az anyukának.

A szülőszobák gyönyörűek. A kórtermek között vannak 2-3-4-5 ágyasak, a folyosón van a vécé/fürdő. Kivéve a 3 ágyas szobát, ami pici ugyan, de legalább benne van a fürdő/vécé, én ebben voltam, nagyon jó volt, hogy nem kellett a folyosón mászkálni. Vannak fizetős szobák is, 1-2 ágyasak, azokhoz tartozik fürdő azt hiszem, 6-9ezer ft.

A kaja tűrhető, bár én nem vagyok válogatós.

A látogatók jöhetnek-mehetnek a szobákba, erre figyelni kell azért, inkább jobb kimenni a folyosóra, amíg vendégeid vannak, hogy a többi anyát-babát ne zavard.

A babákat bármikor betolhatod a csecsemőosztályra, azért nem szólnak a nővérek. Éjjelre leadhatod, de veled is maradhat.

Reggel 7-9 között kötelező leadni, mert a gyerekorvos vizsgálja őket. Este 7-9 között megint kötelező leadni, mert akkor fürdetik őket.

Kell vinni betétet, pelenkát, popsikrémet, cumisüveget, köldökápoló szereket. NEkem nem volt cumisüveg és köldökápoló cucc, de nem szóltak miatta, adtak helyette.

Cukrosvizet adnak a babának, bár én szóltam, hogy ne adjanak, tiszteletben tartották.

Most ennyi jut eszembe, szólj, ha van még kérdés, vagy így privit.

Én elégedett vagyok, ha újra szülnék, újra ott szülnék.

2011. jan. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2. minden lényeges dolgot leírt. Én 11 hónapja szültem ott, császáros voltam, de én nem tapasztaltam semmi olyat, amit az első írt.

Ha lesz következő baba, azt is ott fogom szülni!!!

Ami még nem mellékes, hogy nagyon modern PIC részleg van, így ha koraszülött a baba, vagy valami baj van vele, helyben van a segítség, nem kell átszállítani másik kórházba. Az én babám is a 35. héten született, de ő szerencsére nem került PIC-re. De megnyugtató volt, hogy ott van közel a segítség, ha mégis baj történne!

2011. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam! És az utolsó válaszolótól kérdem: minden rendben volt/van a Babáddal? Mennyit voltatok kórházban és hány grammal született? Azért kérdem, mert lehet, hogy az én picim is hamarabb fog jönni...
2011. jan. 8. 14:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!


2600 grammal született, és 53 centivel! Minden rendben volt/van!!! 6 napot voltunk bent, kedden szültem, és hétvégére esett volna a hazajövetelünk, de az orvosom nem akart akkor hazaengedni, mondván ha bármi gond lenne a picivel, akkor úgyis csak a kh-ba tudnánk visszamenni. Úgyhogy hétfőn jöttünk haza. De nem volt vele semmi gond szerencsére, a 3. napon már ügyesen szopizott! Kicsit kisebb a más hasonló korú babáknál, és talán kicsit lustább mozgásfejlődésben, de semmi probléma nincs vele!

2011. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én december 29.-én szültem a szent jánosba.Tegnap előtt jöttem haza.Nekem semmi bajom nem volt vele sőt!Szerintem teljes mértékben odafigyelnek és megtesznek a lehető legtöbbet azért hogy minél elviselhetőbb legyen az ottlét.Az orvosok is és a nővérek is közvetlenek,kedvesek.Sajnos én 32 hétre szültem ezért az én babám a Pic-re került teszem hozzá ahol a lehető legjobb kezekben van a baba ha már igy alakult.A szülőszoba gyönyörű,a szülésem egyébként nagyon könnyen és gyorsan ment.:)Én megvoltam elégedve.
2011. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oh, szegény. Akkor ilyen esetben hazaküldenek Téged, a Baba bent marad és Te mész látogatni minden nap?
2011. jan. 8. 14:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is abba a kórházban szültem májusban. Semmi, de semmi rosszat nem tudok írni róla! Választott orvosom volt igaz, de ő az utolsó minutumban ért be, addig a jóóóó néhány óráig az ügyeletes orvos és az egyik szülésznő foglalkozott velem. Szuperek voltak!!!!! Nagyon hálás vagyok mindenkinek, akik ott voltak!!! A szülőszoba is óriási, van nagy kád, bordásfal, labda, saját zuhanyzó, wc, és zene...vihetsz saját cd-t is sztem, nekem rádiót kapcsoltak, a világítást és a párnámat folyamatosan ellenőrizte a szülésznő... mindig érdeklődött hogy vagyok...nagyon nagyon kedves volt, egy igazi tündér, de tényleg!!! Igaz a kórtermekben sokan vannak, ki mit szeretne... de a szülés az nagyon nagyon jó volt így!
2011. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem még 2009.márciusában és én elégedett voltam. A dokim szupi,a nővérek nem számítanak. Nekem nem hiányzott a segítség én szeretek mindenre magam rájönni:) De ha kérdeztem segítettek. Jó kórház az,van koraszülött ellátás és sok az ikerterhesgondozás,rendszereke az ikerszülések. Van fizetős külön szoba és hagyományos is,a szülőszobák szépek,jól felszeretek. Amiért a legjobban ragaszkodtam a kórházhoz,hogy szabadon lehettek a lábaim szülésnél. Nem feszítettek ki mint valami vásznat:) Gyűlölöm a szülőágyakat,de hogy szabadon hagyták a lábaim elviseltem. Most várom a kistesót,nyáron érkezik,remélem nem megy a dokim nyaralni!:S
2011. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen én hazajöttem ő benn maradt de mivel nagyon ügyes és jol összekapta magát ezért hazajöhet a héten:)Csak előtte bekell hozzá feküdnöm pár napra hogy megmutassanak mindent és kicsit összeszokjunk.
2011. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!