Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Várhatom, hogy hamarabb...

Várhatom, hogy hamarabb beindul a szülés? Egy kis lelki támogatásra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Ma vagyok 37hetes. Tegnap vizsgált a dokim, mondta, hogy a külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva van. Harmadik baba lesz.

Igazság szerint nem bánnám, ha a napokban végre megszülnék, mert az utóbbi időben annyi mindenen mentem keresztül, hogy szeretném mielőbb lezárni a terhességet.

32hetes Uh-n mondták, hogy kicsi a baba, a dokim be is fektetett a kórházba infúzióra. Ez karácsony első napján volt.:-( A karácsonyi ebédet a szülőágyon ettem meg, mert megfigyelésen voltam. Jan. 5-én jöttem haza, azóta heti 2× járnom kell NST-re, UH-ra. Szép lassan növekszik a kislányom, bár a súlyával még mindig nincsenek teljesen megelégedve. Ráadásul a dokim jövőhéten újra be akar fektetni szülésig, mert kétnaponta kell NST-re járnom. (A kórháztól kb. 30km-re lakunk.) Ez így logikus is lenne, de mi van, ha esetleg túlhordom a babát? Akkor bő 3hétig leszek benn. Ráadásul a nyíregyházi kórházról van szó, ahol tegnap ugyebár látogatási tilalmat rendeltek el. Szóval se apás szülés, se látogatás. A két gyerek meg otthon. Nagyon el vagyok keseredve, és akkor még a családi problémákról nem is beszéltem.


2011. jan. 25. 11:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Valójában csak egy dologhoz tudok hozzászólni: a sógornőm amikor szült, bekészítették az inkubátort, mert azt mondták, nagyon pici lesz. 4 kilóval született meg a lánya..

Szóval a súlyát el lehet számolni.


Azt sajnálom, hogy problémák vannak a családban. Én most várom a második babánkat, de utálok kórházban lenni/ nagyon nem várom azt a jobb esetben 5 napot.. Ha a gyerekeket nyugodt szívvel hagyod otthon, akkor inkább feküdj be és kíméld magad /meg a picit is.

Addig még van 3 hét, hogy feloldják a látogatási tilalmat.


Sajnálom, hogy ilyeneket kell átélned a legszebb hónapokban :(

2011. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy.

Én is ebben bízom, meg a dokim is azt mondja, hogy valószínűleg 3kg feletti súllyal fog megszületni. De oda kell rá figyelni, mert a méhlepény nem látja el megfelelően a feladatát. Tegnap azt mondta, hogy cisztikus felritkulások vannak rajta, ezért nem tud a baba megfelelő ütemben nőni.

A gyerekek elhelyezését meg tudjuk oldani, bár rendesen szervezkedni kell hozzá. Anyukámat 2hete műtötték, a melléből vettek ki egy daganatot. Most várjuk a szövettant...

Szerencsére a férjem mindenben mellettem áll, támogat. Míg a kórházban voltam megtanult mosni, teregetni, mosogatni...Pedig mellette rengetet dolgozik is.

Úgyhogy most abban bízom, hogy az én picurkám megoldja ezt a helyzetet és úgy dönt, elindul.

2011. jan. 25. 12:36
 3/30 anonim ***** válasza:

A harmadik már %elvileg/ hamarabb jön. De ki tudja, mennyivel..

A 3 kilós bébi már nem kicsi, az én lányom 2850gr-al született és makk egészséges!


Sajnálom anyudat, de majd a kis unoka talán feledteti ezt a megrázkódtatást.

Elhiszem, hogy megvisel, én is padlón lennék.


A párod nem tud elmenni szabira? Akkor azért Te is nyugodtabb lennél, nem?

2011. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Esetleg pár napot tudna szabin lenni, többet nem. Az építőiparban dolgozik, ahol nem 8-kor kezdődik a munkaidő. Apukám alkalmazásában áll. Ő úgymond a jobb keze. Nagy kiesés lenne, ha kb. 3hétig itthon lenne. Ezzel tisztában vagyok.

Szerencsére anyósom is bevethető. A gyerekek ovisak, készülnek a farsangra. Amiről lehet, hogy le is fogok maradni...

2011. jan. 25. 12:48
 5/30 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen helyzetben vagyok, mint te, de nálunk első baba lesz. Még Pestre is felküldtek a SOTE-ra, de ott azt mondták, h nem olyan kicsi. Hétfőn megyek megint nst-re, meg ultrahangra aztán valószínűleg befektet a dokim egy kis infúziókúrára. Ki tudja mennyi időre. Holnap leszek 33 hetes és elképzelhető, h szülésig bent tart.

Ne keseredj el, gondolj arra, h a babádnak így a legjobb(Én is azt teszem). És KITARTÁS

2011. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves vagy. Úgy néz ki, holnap befekszek a kórházba. Azt mondta a dokim, hogy megnézi UH-n, mekkora és akkor meglátjuk. Szerintem tuti benn fog tartani. Én már azt se bánom, csak lennék már túl ezen az egészen. Életem legszebb hónapjait kéne átélnem, erre én meg már alig várom, hogy túl legyek rajta. Pedig 3. baba és én imádom ezt a pocakos állapotot.

Ráadásul megjött anyukám szövettana, ami sajnos nem jó eredmény. Kedden ő is fekszik be a kórházba egy újabb műtétre... Úgy érzem, ez már sok nekem. Ennyire még soha nem jöttek össze a dolgok. De tudom, hogy lehetne ettől rosszabb is a helyzet, meg hogy nekünk most ezt kell megoldani. Csak olyan nehéz lelkileg...

Kedves utolsó válaszoló, te melyik kórházba fogsz befeküdni? Gondolom te is diaphilint fogsz kapni. Készülj fel rá, hogy megdobogtatja a pici szívét. Meg a tiédet is. Mondjuk nekem nem volt bajom tőle, viszont az első 4napban a babám szinte meg volt veszve odabenn. Azt hittem, kijön az oldalamom. Azóta diaphilin gyógyszert kell szednem, amit UH előtti reggelen már rutinosan nem veszek be, mert akkor tachikard a szívműködése. És akkor azért akarnak befektetni. Ma NST-t csinált a szülésznőm. Hármat is, mert annyira nem akart megnyugodni a kicsikém. Elfeledkeztem róla és reggel bevettem a gyógyszert...A szíve csak úgy kalapált és úgy hullámzott a hasam, hogy egy Alien filmbe simán beillett volna.

Majd ha van valami, jelentkezem. Minden jót neked is és pihenj minél többet! Ez tényleg segít.

2011. jan. 30. 15:11
 7/30 anonim ***** válasza:

Holnap én is befekszem a kórházba egy kis vitaminkúrára. (a balassagyarmati kórház Nógrád megyében) A dokim azt mondta 1-2 hétre, de ki tudja mennyi idő lesz belőle. A lepény ma már II-III. fokban volt érett (eddig II. fokú volt).

Az én kicsikém egyébként is nagyon virgonc tud lenni, úgyhogy remélem nem turbózza fel nagyon a vitamin.:-) Ma ctg-n egyfolytában mocorgott meg helyezkedett, a szívhanghallgató fejet mindig kellett vinni utána, mert elfordult többször is.

Egyébként elképzelhető, h hamarosan látogatási tilalom lesz a nőgyógyászaton, a gyerekosztályon már az van. De remélem nem lesz.

2011. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Képzeld, hazaengedett a dokim! Megvizsgált, volt NST, csinált UH-t. Minden rendben van. Már olyan 2800gr körül van a súlya. A BPD-je pedig már 90-es. Eddig mindig kicsinek találták. 32hetesen 77volt. Szóval most a dokim egészen elégedett és azt mondta, hogy nem indokolt, hogy befeküdjek. Marad a heti 2NST és UH. Végre valami jó.

Itt már vagy 1hete látogatási tilalom van. Azt se tudom, ha megszülök, a babát meg tudja-e majd nézni a családom legalább üvegen keresztül. Majd a szülésznőm segít.

Minden jót kívánok neked és ne aggódj, minden rendben van a te babáddal is! Nem baj az, ha nem 4kilósan fog megszületni. Én már tudom. A kisfiam 4200gr volt, sima szülés. Azt hittem, ottmaradok. Szóval ha olyan 3kg körüli lesz, én elégedett vagyok.

Ha megszületett, mindenképp írok, hogy mikor és persze milyen súllyal.

Majd írj te is, ha már hazajöttél! Minden jót!

2011. febr. 1. 10:55
 9/30 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg visszanéz a kérdésre: 2011. február 13-án, 4nappal hamarabb megszületett a kislányom! 3250gr és 51cm és makkegészséges!
2011. febr. 21. 15:01
 10/30 anonim ***** válasza:

Első válaszoló voltam:


Nagyon jó egészséget mindkettőtöknek, sok tejcit és nyugodt, pihent éjszakákat kívánok :)

2011. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!