Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ruhát kell vinni a...

Mennyi ruhát kell vinni a babának a három napra a kórházba. A Margitba fogok szülni. Minden napra vigyek bodyt és rugit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, igen vihetsz neki minden napra. Én nem vittem, mert azt hittem, nem lehet, de utólag behozta a férjem.
2011. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Margitban szültem 4 hete. Nem kell vinni ruhát a babának, adnak rájuk olyan rucit ami ott bent a kórházban sokkal praktikusabb mint a body és a rugi. Kisinget és kis hálózsákot kapnak a babák. A kislányok rózsaszínt, a kisfiúk kéket :) Minden nap tisztát, illetve minden fürdetés után is tisztát. Vagy ha koszos lesz, akkor is persze. Én egy plusz body-t és egy plusz hálózsákot vittem be, egyszer rá is adtam, mert pont velem volt a baba, amikor tisztába tétel közben lepisilte a ruhát, így rá tudtam adni egyből a saját ruhából egy szárazat.

Egyébként a Margit nagyon jól felszerelt, minden van, nekem nagyon megfelelt! A csecsemős nővérkék és a gyerekorvos (nő) nem voltak valami jó fejek.... de a dokimról és a többi személyzetről csak szuperlativuszokban tudok beszélni.

Szép szülést neked!

2011. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2011. máj. 1. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:
ne haragudj kérdezö,hogy a te oldaladon,de a másodi válaszolót kérdezném,hogy sterilizálót kell vinni a mellszívóhoz,mellvédőhöz vagy ott megoldják!?vagycsak elég ha forró vízzel kimosom?
2011. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok. Én is bevittem ezeket a cuccokat, még itthon sterilizáltam őket. A mellszívót nem használtam (örültem, hogy élek, meg inkább a babát kell sokat ciciztetni, hogy meginduljon a tej, szerintem ő a legjobb mellszívó, persze a biztonság kedvéért azért érdemes bevinni). A kórházban egyébként jó forró víz folyik a csapból, én csak azzal mostam le utána már a bimbóvédőt és a cumisüveget is (azt is még itthon sterilizáltam előtte). Szerintem teljesen elég a forróvíz, talán lemostam a bimbóvédőt azzal a kórházi fertőtlenítő szappannal is ami ki van rakva és utána jól elöblítettem. A bimbóvédőnek hasznát vettem, mert a "szűz" mellbimbómat fél perc alatt rágta szét a baba, na meg én is jó béna voltam. Jól jött a bimbóvédő amíg begyógyult a cicim, de anélkül jobb megtanulni szoptatni! De a kérésedre válaszolva, egyszer mikor bent voltam a csecsemősnővéreknél ahova a babákat is kell tenni ha nem a mamákkal vannak, ott láttam, hogy egy másik kismama kérdezi, hogy bedobhatja-e a sterilizálóba a cuccait (tehát van!) és, hogy kipóbálhatná-e a mellszívót (tehát van a kórházban is).

Még annyit jó tanácsnak - ha első babásak vagytok Ti is - hogy a csecsemősökkel meg a gyerekorvossal résen kell lenni, mert maguktól semmi infót nem adnak, van házirend kirakva a szobákba azt érdemes elolvasni, és a babával, ápolással, szoptatással, stb. kapcsolatban kéredzni, mert maguktól semmit nem mondanak, viszont finoman adagolják a kritikát a frissen szült kismamáknak...

2011. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly szültem ott, de azért nekünk nem adtak mindennap tiszta ruhát. Már kicsit kakis is lett és nem cserélték ki:(

Ezért is jó, ha beviszel tiszta ruhát. Sőt, nappal levették róla a kisinget, mert meleg volt, de estére nem adták vissza rá, pedig akkor hideg volt, és takarót sem adtak.

A csecsemősök tényleg nem valami kedvesek, a dokik, szülésznők nagon kedvesek. Szerintem felesleges a mellszívó, de ha gondolod, akkor vihetsz.

2011. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!