Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugyanolyan ellátás ha fizetünk...

Ugyanolyan ellátás ha fizetünk ha nem, akkor sokan miért fizetnek zsebbe az orvosnak?

Figyelt kérdés

Főleg szülésnél van ez, azért ide tettem a kérdést.

Mostanság sok poronty született az ismerősök körében, volt aki 80ezret fizetett, volt aki ennél is többet, volt aki semmit, mégis mind ugyanazt az ellátást kapták. Miért hiszik sokan hogy ha fizetnek egy csomót attól bármi is másképp lesz? Persze felőlem fizessenek, csak én nem értem mert én nem tenném. Az orvosnak vannak kötelességei, ha úgy látom nem teljesíti mert nem fizetek akkor azonnal jelenteném is. Nem még pénzt dugnék a zsebébe. Még az is más ha egy ápolónőnek adok valami ajándékot miután látom hogy foglalkozik velem, de neki sem pénzt, nem a főnöke vagyok.


Nem vitát akarok, csak érdekel ti hogy látjátok mindezt?


2011. júl. 12. 14:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Azert nem ugyanazt az ellátást kapják akik fizetnek. Eleinte az sztk ba jártam pl rákszürésre és ott a doki nem nagyon foglalkozott semmivel. Elmentem a magánrendelésére és igaz 7000 ft volt, de fél órát is lehetett vele beszélgetni mindenröl. Na kb ugyanez a szülés.
2011. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2x szültem az ügyeleten. Egyszer sem fizettem semmit, és nem is várták el. Tökéletes ellátást kaptam. Persze szerencsére minden rendben zajlott, utána is aktív voltam, járkáltam, szoptattam, meg sem látszott hogy szültem. Nem is ajnároztak el hogy hogy vagyok, ha bajom van szólok. Van aki sokszor inkább azért fizet hogy utána meglátogassa az orvos, figyeljen rá hogy minden rendben van-e, stb. Nekem erre nem volt szükségem. 4 ujjnyi nyitott méhszájjal érkeztem a szülészetre, egyből az alternatív szülőszobára tettek, meg is lett a baba(ez már a második volt) 48 óra múlva otthon voltam mert kellett a hely.
2011. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

ha valóban komplikáció mentes a szülés, akkor tényleg ugyanaz történik, akár fizetve van a doki, akár nem. Vki ragaszkodik az évek óta bevált orvosához, nyilván ezt meg kell fizetni, ha pl nem munkaidőben kezdődik a szülés. De ha bármi komplikáció adódik, vagy csak elhúzódik, nincs megfelelő tágulás, akkor nem mindegy, milyen hamar reagál az orvos, vagy hagyja-e még vajúdni, kínlódni a kismamát. Ha csak az ügyeletes néz rád, akit pl egyébként megfizetnek zsebbe, akkor téged csak tologat az éjszaka közepén, ha nem fizettél. De teszem hozzá, nagyon sok lelkiismeretes, teszem hozzá kezdő szülész van, akik paraszolvencia nélkül is lelkiismeretesen és kedvesen, hivatástudattal végzik a munkájukat.

Összegezve: te kockáztatnád a te, esetleg a gyermeked életét, vagy "csak" az egészségét? Hát ezért fizetnek az emberek.

2011. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én pl azért fizetek,hogy az ÉN dokim legyen ott,és ne más.

Ismeri az előző terhességemet, a testem minden porcikáját (mármint ami nőgyógyászatilag fontos lehet), esetleges komplikációkat stb...

Azért fizetek,hogy bejöjjön a szabadidejében,esetleg akkor is ha éjszaka van,vagy akkro is ha éppen a családjával bográcsozik a Duna-parton,vagy a gyermekének van születésnapi partyja.


A jelenléte,és a velem kapcsolatos tudása megnyugtatással tölt el,és hiszek benne,hogy nem is akkor nagyon fontos az ő jelenléte,amikro minden rendben megy,hanem akkor,amikor baj van.


Mondom ezt úgy,hogy előzőleg is felkértem őt,jöjjön be. Be is jött,kb fél óránként 3 percet vizsgált szülés közben,a többit a szülésznő csinálta. Illetve ő vágta a gátat és ő varrta.Ezzen felül csak a monitorokat és az eredményeimet figyelte.


De őszintén mondom,hogy onnantól kezdve,hogy megjelent a szülőszoba ajtaján,rajtam olyan nyugalom lett úrrá,hoyg ez a fajta biztonság-érzet számomra megéri a pénzt.


Szóval ÉN ezért fizetek.

2011. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

13:45 vagyok,az lemaradt,hoyg ezek után a doki minden nap legalább 1x! meglátogatotta korteremben,ha bejött mert műszakja volt azonnal elkérte a kartonomat és leellenőrizte,hogy mi van velem,bejött egyeztetni,mire van szükségem,hogy vagyok,mi fáj vagy nem fáj stb...


Ha nem fizetek,nem teszi meg feltétlenül,de nem azért mert nem jó ember vagy nem jó orvos,hanem azért mert láttam a saját szememmel,hoygmennyit dolgozik ős is meg a nővérek is,majd szét szakadnak, műszak végére alig állnak a lábukon,és persze hoyg apénz motiválja őket,hiszen nekik is a pénzért adják a kenyeret a boltban vagy adott esetben a repülőjegyet a reptéren.

Ez most mindegy.

Én nem az alap ellátás miatt fizetek,hanem ezekért a plusz dolgokért!

2011. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én azért ragaszkodtam a magán orvoshoz(mindig magánhoz jártam,rákszűrésre is)1.mert volt egy nagy méh műtétem,a doki fokozottan figyelte a méhem állapotát, emiatt csak programozott császárral szülhettem(kétszer),fontos volt a doki személye.2.kényelmes volt,mert időpontra jártam,nem ment el fél napom,főleg mikor a második babám vártam.3.Az apuka is részt vehetett a vizsgálatokon,mi több természetesnek vették,erre nekünk igényünk volt 4.Minden vizsgálatot elmagyarázott,megmutatott,tényleg nem volt olyan akár "oktondi"kérdésem sem amire ne kaptam volna kimerítő és világos választ5.megnyugtatóan hatott rám az orvos személye végig a 9 hónap alatt.Most ennyi érv jutott eszembe de azt elárulom hogy én/mi nem horribilis összeget adtunk a szülésre,"csak"35000ft+terhesgondozás alkalmanként5000ft Egy 3 éves és egy 8 hónapos fiúk anyukája
2011. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Azt megértem ha valaki ragaszkodik egy bizonyos orvoshoz, így megint más, de aki egy ismeretlennek fizet, azt sem tudhatja jól csinálja-e amit csinál, mégis sokan fizetnek annak is. Fura.


Én nem fogok fizetni bárhogy is lesz. Ugyan én is ismerek egy rendes szülészorvost, de nem várom el hogy ő vezesse a szülést, felőlem bárki lehet, minimum hogyha szülész lett belőle akkor ért hozzá annyira hogy nem lesz gond. Meg hát saját érdeke is hogy ne csak tologasson ide-oda mikor látja hogy valami van, mert ha baj lenne a gyerekkel akkor azzal ő is elég sokat veszítene, talán még az állását is. Szerintem ezt bármelyik orvos jól tudja és nem kockáztat.

2011. júl. 12. 14:57
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de naiv vagy nagyon ebben a témában. Kíváncsi vagyok, hogy így fogsz-e vélekedni, akkor is, amikor terhes leszel?!

Egyébként mi 80ezret fizettünk mindkét szülésemnél, mert ragaszkodtam a saját fogadott orvosomhoz. És hidd el, más ellátást kapta, mert volt fogadott dokim! Nem bántam meg, hogy fizettünk, mert kaptam is érte plusz dolgot!

2011. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

22 hetes terhes vagyok, még soha nem fizettem zsebbe semmiért, sztk-ba járok, ahol maximálisan elégedett vagyok az ellátással. Legalább fél órás minden alkalom, időpontra megyek, max 10 percet kell várni, bárhová kapok beutalót, ahová kérek, orvos alapos, asszisztens aranyos, érzem, hogy törődnek velem, figyelnek rám!


Kicsit más téma, Bajcsyban csináltattunk kromoszómavizsgálatot, de már 20 hetesen (elég későn), és féltünk, hogy 4 hét, mire elkészül az eredményt. Ma pedig az orvos a saját telefonjáról írt nekem sms-t, hogy előrevette a mintámat, és nyugodjak meg, minden rendben van a kicsivel. Jelzem, itt sem fizettem senkinek egy petákot sem, ezek után le a kalappal! Amikor visszamegyek kontrollra, valószínű, viszek neki valamit ajándékba hálám jeléül, de nem pénzt. Az olyan, mintha megvásárolnám....


Egyszóval, pénz nélkül is kaphat az ember színvonalas ellátást!

2011. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

hát én nem azért fizettem, hogy ajnározzanak és ,meglátogasson a doki:):)vicc.

Hanem azért, hogy ne egy bunkó kezei közé kerüljek esetleg.

2011. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!