Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » István kórház vs.2. Női...

István kórház vs.2. Női klinika? Miért?

Figyelt kérdés

Melyiknek jobb a szülészete és miért?

(dokik, szülésznők, szülőszobák, gyerekágy stb...)


2011. aug. 2. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kevesen vannak, akiknek mindkettőről van tapasztalatuk, így össze tudják hasonlítani. :)

Én az Istvánban szültem, nekem tetszett. A szülészet mindenképp nagyon jó, kifogtam az alternatív szobát, nagy franciaággyal, fél háromkor lett meg a baba, hatig ott fetrengtünk utána. :) Viszont akadozott a melegvízellátás.

A gyermekágy utána vegyes. Nagyon örültem, hogy velem volt végig a baba, a csecsemősök között is vannak kimondottan kedvesek. Négyágyas szobában feküdtünk, volt saját fürdőszobája. Az azonban elég bosszantó volt, hogy egész nap ki-be mászkálnak a látogatók, soha nincs nyugi. A nővérek naponta kétszer jöttek megkérdezni, minden oké-e, én egy kicsit több segítséget vártam volna, de mindegy. Az összevérzett lepedőmet kérésre sem cserélték ki.

Ami jó, hogy nagyon szoptatáspárti kórház, ha valami probléma miatt elviszik a babát, éjjel is háromóránként fel kell menni szoptatni, mondjuk ez elég fárasztó lehet, de nem lesz cumizavaros, meg nem tömik cukros vízzel. Ha nem indul be a tej, női tejet adnak kiskanállal, nem tápszert, de nem is hagyják éhezni, mint sok helyen.

A másodikat is ott fogom szülni, az előnyei számomra többet nyomtak, mint a kellemetlenségek.

2011. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

II. női klinikán szültem kétszer is - nem a klinika miatt, hanem mert a fogadott orvosom ott dolgozott. Utoljára 2009-es tapasztalatom van, azóta változhatott a helyzet.

A szülőszobával semmi bajom nem volt, különösebben alternatív módszerek nincsenek, legalábbis én nem tudok róla. Ha vannak, akkor bocs, bennem fel sem merült igazán kádban szülés vagy ilyesmi. Kulturált, felújított, szép szülőszobák vannak.

A gyermekágyas szobák is jók, külön fürdőszoba van mindhez.

A baba nincs kötelezően veled, sőt az első éjszakán csak külön kérésre maradhat veled - természetesen megengedik, nem tilos, de úgy vannak vele, hogy pihenj egy kicsit. Sőt, éjszakára végig beviheted, lehet, hogy kicsit morognak, de nem tiltják meg.

Három éjszakát voltam bent mindkétszer, addigra belövellt a tej, segítőkészek, lefejik elektromos mellszívóval, ha gond van, venni is lehet mellszívót, kipróbálni, melyik válik be.

A csecsemőosztályt csak egy kis előtér választja el a gyermekágytól, nem kell messzire menni.

A szobákba nem mehet látogató, sőt a folyosóra sem, csak a már említett előtérből, üvegen keresztül nézhetik meg a babát. Ez jó is és rossz is - engem baromira zavart volna a szobában a sok látogató, viszont ez a szigor is túlzás - még az apuka sem foghatja meg a gyereket, amíg bent vagytok. De inkább ez, mint hogy valamilyen fertőzést összeszedjen.

2011. aug. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Idén januárban szültem a II. sz. klinikán.

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak. Igaz a doki miatt mentem oda, de nagyon pozitívan csalódtam.

Bár nekem programozott császárom volt, láttam a szülőszobákat. Most már van alternatív szoba, fürdőkád, bordásfal, labda hiper szuper szülőágy, ebből van 3 db, de csak egyben van kád. És van egy 5 vagy 6 ágyas szülőszoba.

A műtő szuper, már amennyire egy ilyen hely szuper lehet! Nagyon-nagyon kedvesek voltak, anesztes doki és mindenki aki ott volt. Utána az intenzív, hát ez vegyes, éjszaka két idősebb ápoló volt, le sem szarták, hogy 6 órával a műtét után talpra kellett volna állítaniuk, ehelyett ők is pihengettek éjjel. Én meg szenvedtem utána hetekig, mert a 13 órás mozdulatlan fekvés kikészítette a keresztcsontom. Nappalosok nagyon aranyosak kedvesek és segítőkészek voltak. Gyermekágy. Hát én az előző gyereket az I számún szültem és ahhoz képest nagyon jó volt. Kedvesek, aranyosak voltak, mind az osztályos nővérek, mind a csecsemősök, magától senki nem segített, de ha kértünk segítséget jöttek. 5 ágyas szobák vannak, minden szobához külön fürdő és wc. Vannak fizetős szobák, ebből összesen 9 db, éjszakánként 10 ezer ft, ha van szabad szoba és kérsz, kapsz is. Én kértem, de nem volt szabad így maradt az 5 ágyas, de nem bántam, volt kihez szólni és egy nappal többet is kellett maradnunk.

Szóval én csak ajánlani tudom.

2011. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

II. klinika nekem szuper volt.

A terhesség alatt végig a vizsgálatokra alig kellett várni, mindenhol kedvesek voltak.

Szülőszobák nagyon szépek, korszerűek. A babát nem viszik ki onnan, hanem ott tisztítják, mérik le bent, ott adják az aoukának, ha bent van veled. Ennek hátrány annyi lehet, h esetleg az apuka meglátja, ha varrnak stb. Bár nálunk ez nem volt gond.

Szülésznő rengeteg van, aki nekem volt, az főnővér a patológián, nagyon jó választás volt. A doki szintén.

Gyerekágyon 5 ágyas szobák, tiszta wc, zuhanyzó a szobában. Ha akarod veled van a baba, ha nem, akkor beviheted nappal is, éjszaka is. Bár ha már beindult a tejed, akkor mondják, h legyen veled éjjel, h 3 óránként tudd etetni.

A csecsemősök segítőkészek nagyon, megmutatják, h mit hogy csinálj, pl. pelenkázás, köldökápolás stb, mindenre szívesen válaszolnak. Tudsz venni tőlük szoptatáshoz, etetéshez való Aventes, Medelás termékeket.


Egy hátrány: a közös vajúdó, ami 6 ágyas. Szerencsére én oda egy percre sem kerültem be.

2011. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!