Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi időre jön...

Szülés után mennyi időre jön meg a menszesz?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudom, hogy változó, de 8 hónapos múlt a fiam és még mindig szoptatom. Eddig úgy tudtam, hogy ugyan van akinek szoptatás alatt is megjöhet, de normális az is ha nem jön meg. Viszont most úgy alakult, hogy egy csomó családtaggal beszélgettünk és mondtam, hogy nekem még nem jött meg. Erre mindenki úgy reagált "és ez normális"? Szóval akkor ez ugye normális?
2011. aug. 8. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 8 hónapos a kislányom és még mindig nem jött meg.

Én arra fogom, hogy még mindig napi 5-6 alkalommal cicizik.

2011. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő normális. Az is, ha nem jön meg és az is ha megjön. Nem minden szervezet egyforma. Van akinek hamarabb rendeződnek a hormonjai van akinek később.
2011. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm. Nekem 3 hónapos volt a babám mikor megjött a mensim....Ezzel egyidejűleg a tejem is elapadt...:( Mindkét babámnál így volt. Mindegyiket csak 3 hós koráig tudtam szoptatni. Utána nőtt az étel beviteli mennyisége a piciknek, és nem tudtam már szoptatni. A keresletet nem tudta kielégíteni a kínálat, hiába csináltam bármit is...:(

Nem tudom, hogy van e összefüggés a fogyó tejci és a mensi között, de nálam valami ilyesmi volt. Fokozatosan apadt a tejem a babáim 2. hós születésnapjuk után és 3 hós korukra elfogyott a tej, és egyidejűleg megjött a mensi is...:(

Nem tudom, hogy tudtam e segíteni, ez a saját tapasztalatom.

2011. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Ment a zöld kezecske. Már kezdtem megijedni annyira furán nézett rám mindenki :)
2011. aug. 8. 21:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik lányom első szülinapja előtt 1 héttel jött meg először (akkor már csak reggel-este szoptattam).

A kisebbik lányom lassan 7 hónapos, de még semmi jelét nem látom, hogy meg akarna jönni (napi 4-5-ször szopik még).


Tök normális, hogy nem jött még meg neked. De az is az lenne, ha megjött volna. Ahogy ezt már más is írta.

2011. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

3,5 hónap múlva, csak szoptattam,

A következő 5 hónapos korában majd havonta, azóta is szoptatok (29 hónapja)

2011. aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 hónapos a babám, szopizik még reggel és este és még mindig nem jött meg. Voltam nődokinál nemrég és azt mondta, minden rendben, ez normális. De mindenkinél más.
2011. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1 éves volt a babám, mikor megjött, 10 hónapig szoptattam.

Most 9,5 hónapja szoptatok újra, még nem jött meg.

2011. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött meg, míg szoptattam, pedig a végén napi 1x.Az utolsó szopi után 3 héttel jött meg...Most a második 4 hónapos-és nem is számítok rá...:)
2011. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Dinnye vagyok, pont a lényeget nem írtam...a lányomat egy évig és 3 hétig szoptattam.
2011. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!