Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek kb.2év van a gyermekei...

Akiknek kb.2év van a gyermekei között! Milyen volt a 2. szülésetek az elsőhöz képest?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb, és sokkal jobb élmény volt, mint az első!
2011. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első volt jobb élmény, meghitt, csak doki, szülésznő meg apa. Baba meg maradt velünk még utána egy órát. :-)Ja és összesen 3 óra volt.

Második rövidebb (2 óra), sokkal fájdalmasabb, ezren voltak (ikreket szültem spontán), nem volt jó élmény. De inkább a körülmények miatt.

2011. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2év 3 hónap van a gyerekeim között

a második szülésem sokkal gyorsabb és egyszerűbb volt. Tudtam magamra, a baba jelzéseire figyelni. a második tolófájásnál kinn is volt a csöppem. Most már 18 hónapos rosszcsont.

2011. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első hosszabb volt és kevésbé rossz.

A második ugyan fele idő, de sokkal rosszabb!

2011. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Picit hosszabb és picit jobban fájt.

Az első 1:57 perc volt,enyhe fájásokkal,amik nem is fájtak,csak kellemetlenek voltak.

A második majdnem dupla annyi ideig tartott,mint az első,és jobban is éreztem a fájásokat,de még mindig csak kellemetlennek mondanám! Az elsőnél a 2. fájásnál elfolyt a magzatvíz,a másodiknál pedig miután már fél órája percenként jöttek a fájások voltak hajlandóak megvizsgálni,rögtön burkot is repesztettek,és már nyomhattam is. Mind a 2x vágtak,csak a második szülés utáni varrásnál már nem hatott az érzéstelenítés.

Maga a szülés semmi volt az utófájásokhoz képest! Na,az volt még kemény a varráson kívül!

Ettől a kettőtől már előre félek valamelyest!


Üdv:2gyerkőcös, 35hkm.

2011. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont két év különbség. Első baba 14 kemény óra vajúdás, második baba az első fájástól számított 2 óra múlva a kezemben volt. :-) De a második szerintem jobban fájt, csak gyorsabban ment.
2011. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jubilee ***** válasza:
2 év van a gyerekeim között pont. A 2. szülésem során sokkal intenzívebb fájásaim voltak, de nagyon gyorsan történt minden. 5.15-kor kezdődtek a fájások, 9.41-kor megszületett a kislányom.
2011. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2év3hó

a második szülés sokkal könnyebb, gyorsabb volt, sokkal kevésbé is fájt. Semmilyen beavatkozást nem igényelt- infúzió, gátmetszés, varrás stb. és sokkal de sokkal nagyobb élmény is volt- átéltem teljes valómban- csodálatos eufórikus- egyszóval szuper volt!!

Remélem te is hasonlókat írsz nemsokára!


ÉS fél év mulva újra szülök, 20hó lesz a 2.és 3.gyerek között.

:)

2011. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Kicsit több mint 2 év van az első két gyerkőc között.

Az 1. szülésemnél összesen az első fájástól a megszületésig 2 óra telt el. A fájások nem fájtak annyira, minden normál volt. A 2. szülésem sokkal gyorsabb volt, 11 percem volt a szülőszobában. 373o g volt a baba, repedtem a vállacskája miatt....sokkal jobban fájt minden... A varráshoz helyi érzéstelenítést kaptam, meg gázt....de életemben nem volt olyan fájdalmam, mint akkor.

A 2. és a 3. szülésem között napra pontosan 11 hónap telt el, a 3. még gyorsabb volt és még sokkal fájdalmasabb. Majdnem a mentőben az autópályán született a kislányunk...A szülőszobában 2 perc volt... A baba 385o g, nem repedtem, nem is vágtak egyszer sem... Azt mondták a szülések egyre fájdalmasabbak...

Kb.5 év múlva szeretnénk majd még babát, remélem nem lesz igazuk a dokiknak... :)

Flóra 3 és fél éves, Barnabás 15 hónapos, Hanna 16 hetes

:))))))))

2011. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek sok boldogságot! :)
2011. aug. 16. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!