Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ha beindítják a szülést...

Milyen ha beindítják a szülést? 39 hetes ikres kismama vagyok. Senki nem gondolta, hogy eddig húzom. Minden rendben van, de ha a héten nem indul be, a jövő héten beindítják a szülést.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Többféle lehetőség van. Nekem is beindították tavaly, kezdték azzal, hogy felhelyeztek egy ballont 24 órára (nem fájdalmas, felhelyezés után megtöltik vízzel, nem is érzed), hogy az tágítsa a méhszájat. Nekem ez erős jóslófájásokat okozott, délután 3-tól másnap hajnal 5-ig, már 5 percesek voltak, de sajnos csak jóslók, alig tágultam. Az a jó, ha kiesik a ballon, akkor jól tágulsz. Van, akinek zselével próbálnak indítani, nekem az kimaradt.

A végső megoldás az oxitocinos infúzió, az erős méhösszehúzódásokat okoz (magyarul vajúdsz). Az 1-2 próbálkozásra be szokta indítani a dolgokat. Nálam sajnos nem működött, így császár lett, de nagyon sok pozitív példáról tudok, akiknek megindult így a szülés.

Ne izgulj, ha beindítják, már jó kezekben vagy, felügyelet mellett, nem lesz baj.

2009. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is indították. Először burkot repesztettek, ez egyáltalán nem fáj. Ha nem indulnak be a fájások ettől akkor jön az oxitocin infúzió. A vajúdásnál emiatt erősebbek a fájások, de ki lehet bírni. Én megkértem őket, hogy ne kelljen feküdnöm, mert az nem bírtam. Így 4,5 óra alatt meg lett a kisfiam. Ne izgulj! Minden rendben lesz. Jó szülést neked! 3 hónapos baba anyukája
2009. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De jó neked...! :) Gratulálok a két babához!

Nekem először infúziót kötöttek, bár már 2 ujjnyira nyitva voltam, de egyáltalán nem voltak fájásaim. Aztán úgy kb. 1-2 óra múlva repesztettek burkot. Nagyon jól reagált a szervezetem, gyorsan tágultam, így burokrepesztéstől számítva kb. 3,5 óra múlva meglett a babó. Ha ikreid vannak és nincsenek befordulva, valószínűleg császározni fognak. Neked mit mondtak? Hogy fekszenek a babák?


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2009. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én először kaptam az infúziót, majd méhtágító injekciókat, stb. Állítólag fájdalmasabb, mint a sima szülés, de ki lehet bírni! Az a jó az egészben, hogy "hamar" túl vagy rajta.
2009. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valaki már korábban jól írta, hogy ikerszülés esetén, ha nincs mindkét baba befordulva, császároznak. Én még azt tenném hozzá, hogy szerintem ilyenkor nem indítanak szülést, ha mágától nem indul a betöltött 41 vagy 42. hétig (ebben nem vagyok biztos), akkor ugyancsak császár.
2009. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem zselét raktak fel, az egyből meghozta a fájásokat, de egyből 2 percesek voltak, szünet nélkül, és nagyon erősek. Én a végén már ordítottam a fájadlomtól.

Ha úgy indítják meg, az fájdalmasabb, de felgyorsítja a dolgokat.

A burokrepesztés szerintem nem hoz ilyen erős fájásokat, csak olyanokat, amilyenek amúgy is lennének a természetes módon.

2009. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!