Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek? (méhszáj) Többi...

Szerintetek? (méhszáj) Többi lent!

Figyelt kérdés
Ma voltunk dokinknál,37.hétben leszek holnap. Jövőhéten meg akarja nyitni a méhszájat.(Minden vasárnap töltöm a heteket!) Tudom,hogy 37.héttől már nem koraszülött,de nem értem,hogy miért akarja megnyitni?! 40.hétig nyílhat magától is nem? Annyira nem értem,előrébb akarja hozni doki a szülést,pedig én örülnék neki ha 38-39. hétig még bent lenne,már csak gyerek szoba miatt is,mert az még nincs kész. Babával,méhlepénnyel minden rendben. Ti engednétek,hogy megnyissa?
2011. okt. 8. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Tényleg miért akarja megnyitni? Ha nem tudna rá elfogadható magyarázatot ( a "szabira fogok menni" nem az...) adni akkor én nem engedném. És hogy akarja megnyitni? Valamennyire már nyitva vagy?
2011. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem.


Gondolom valami miatt a dokinak nem volna jó a normál szülési időpontod (szabin lesz?)... Szemétség, még megvizsgálni sem hagynám magamat ezek után a 40. hétig.

2011. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyitva,teljesen zárt. Annyit mondott,hogy már a Magne b6-ot se szedjem. Örülök,hogy válaszoltatok. Jövőhéten úgyis megkérdezünk mindent megint,mert ez nekünk is már magas. Szabadságról nem beszélt,de remélem nem ez van benne.
2011. okt. 8. 13:37
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt nem tudjuk mivel nyitná meg,de most is piszkálta,amikor megvizsgált,aztán annyit mondott,hogy most nem bántjuk. Ilyennel stresszeli már az embert! :-)
2011. okt. 8. 13:40
 5/20 anonim ***** válasza:

Gondolom manuálisan... Ez magyarán annyit jelent, hogy mint amikor vizsgál, benyúl, és egészen a méhszájba feldugja az ujját, majd pedig szétfeszíti. Ez igen fájdalmas, persze ezt előre nem közlik (volt benne részem, tudom, miről beszélek sajnos). Ráadásul semmi értelme, a méhszáj tudja a dolgát, magától ki fog nyílni amikor eljön az ideje.

Azért is írtam, hogy én már a 40. hétig nem engedném neki megvizsgálni magamat, kivéve ha előtte letette a nagyesküt, hogy nem végez ilyen beavatkozást.

Az első gyereknél én is benyaltam ezt, a doki előre nem is szólt (ezért is kellene mindenféle vizsgálat előtt megállapodni vele, hogy ezt nem teszi), és egy pillanattal később már csinálta is.

2. válaszadó (egyébként három gyerekes anyuka)

2011. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Ez most sokat segített. Én is épp ezt mondom,hogy ha eljön az ideje,úgyis nyílni fog. 40.hétig úgy sincs túlhordás.
2011. okt. 8. 13:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagy?

Menj a Szent Imrébe szülni bármelyik ügyeletessel jobban jársz, mint egy ilyen dokival...


Az én dokim (szintén Imrés) a 36. hét után már nem vizsgál kézzel, nehogy véletlenül "megbolygasson" valamit is, kivéve ha a kismamának valami panasza van, ami miatt meg kell nézni.

Az a legjobb, ha természetesen mennek a dolgok.


Bocs, de olyan mérges lettem a dokidra (is), meg a többi sok ilyenre.

Annyi rettenetes történetet lehet olvasni, hogy egyre jobban megbecsülöm azt, aki nekem van, de ez nem semmi.


Minden esetre akárhogy is alakul, NE ENGEDD, hogy Hozzád nyúljon, amíg meg nem mondja, miért csinálja!


(Off: Épp a minap kérdezte a sógornőm, hogy miért van ennyi császár mostanában? Hát nem mondom, hogy csak ez az ok, de az ilyen és ehhez hasonló mesterséges beavatkozások miatt nincsenek aztán fájások, az anyuka kimerül, bepánikol és jöhet a műtő... :o(

2011. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

???

Azt mondta megnyitja, te meg azt mondtad rá hoyg oké?

Vagy ez hoyg történt?

Miért nem kérdezted meg őt magát hoyg miért van erre szükség?

Lehet hogy ok avan.


Ha nincsen rá oka, akkor én aztán tudira nem hagynám,had jöjjön kia babád akkor amikor ő akar, és amikor felkészült erre!!

2011. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én már betöltöttem a 40. hetet amikor "megnyitottak",de engem azért mert még akkor is teljesen zárt voltam és a 42.hét előtt egy nappal született a fiam akkor is csak 2222-es volt a méhszájam,pedig 6 órán át ment az oxitocin.Végül császároztak.Nem értem miért akarnak 3 héttel előtte megnyitni.Kérdezd meg a dokit miért csinálják!Lehet,hogy jó oka van rá,de kitudja!!??
2011. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok Budapesti,Dunaújvárosi.


Nem,nem mondtam rá,hogy oké,mert igen is kérdeztük miért van rá szükség. Mert,hogy 37.hét után már nem lesz koraszülött,rásegít stb. Mi ezt nem fogadtuk el,mondtuk neki,hogy még másfél hetet körülbelül várni akarunk,erre nem mondott semmit. Azért nem hagyom magam könnyedén,ha jönni akar úgyis jönni fog.

2011. okt. 8. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!