Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap be kell fekudnom,...

Holnap be kell fekudnom, meginditjak a szulest. Hogyan tudnam ezt a rettento felelmet lekuzdeni?

Figyelt kérdés
Butanak tunhet a kerdes, de annyi rosszat hallottam a szulesinditasrol es egyebkent is nagyon tartok tole, most hogy tudom a konkret idopontot...ez sokkal rosszabb szerintem, mintha varatlanul indul be a szules. Nagyon felek, nem tudom mire szamitsak, hogyan zajlik (elmeletben persze igen) de megsem tudom mire szamitsak. Ti mivel kuzdottetek le ezt a rettento felelmet?
2011. okt. 26. 10:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nalam is oxival inditottak 9 nap tulhordas utan, de amugy indult volna mar magatol is mert elment anyakdugom es kicsi fajasok voltak


En orulok az inditasnak mert hamar meglett, en sokkal rosszabbra szamitottam, 5 ora volt cakkpakk, bekotestol szamitva


Jotanacs setalj ha teheted jobban tagulsz es ne felj, drukkolunk !!!!

2011. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mindkettőt indították terminus túllépés miatt. Az a legnagyobb előnye, hogy tudod, hogy mikor szülsz, nem pedig derült égből a villámcsapás ér és tanakodsz, hogy vajon ez most már az lesz, vagy nem..

Gyorsabb az egész. Nekem nem fájt, szívesen átélném akár most is. Fájdalomcsillapítót nem kaptam.

Nyugi, ügyes leszel, amikor megindítják, teljesen más dimenzióba kerülsz:)

Tablettát kaptam 9kor, jóslóim délben lettek. 2kor kaptam beöntést, és utána kezdődtek a fájások, amik elviselhetőek voltak. 3.40kor volt burokrepesztés, akkor voltam 3 ujjnyi. Egyből jöttek a tolók, de még nem nyomhattam, el kellett sóhajtani a fájásokat, na ez a 20 perc volt a pokol, de csak 5 fájásom volt ez idő alatt. Utána már nyomhattam és 4.15kor megszületett a babám.

A másik szülésem még gyorsabb volt. Éjfélkor jóslók kezdődtek, 2kor vizsgált a szülésznő, 3 ujjnyi voltam. Dokim fél 3kor repesztett burkot, szintén 3 ujjnyinál és 3:03kor megszültem. De fájásaim 2 óra után már nem is voltak, leálltak a jóslók, és a rendesek nem jöttek, mégis megszültem:)

2011. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

szia nálam úgy alakult,hogy április 26.án voltam vizsgálaton akkor még semmi jele nem volt,hogy kiakarna bújni a fiam:)kérdezte a doki h melyik nap legyen a születésnap 27 vagy 28?annyira meg ilyettem,hogy a másnap nagyon közeli így 28,át választottam:)rettegtem az indítástól ...még aznap összevissza mászkáltunk,vásároltunk stb..eltereltem a gondolataimat...27.ére beterveztünk egy lazulós mozizós,éttermes napot férjem kivett szabit!26.án este a barátok közt öt néztük és elkezdtem görcsölni,de nem tulajdonítottam jelentőséget neki máskor is volt ilyen....10 óra körül elkezdtem mérni és bizony szabályos 10 perces fájások voltak!:)fürödni mentem azzal sem múlt sőt mire kijöttem 8 percesekre váltott!még ekkor is hagytam a férjem aludni,ő észre sem vett semmit ebből:)aztán éjfélkor már 5 percesek voltak,na akkor keltettem,hogy a fiunk szerintem nem fog 28,áig várni:):)hajnal 1 kor indultunk el a kórházba,itt paráztam egy kicsit már mert 3 percesek voltak a fájások....beértünk vizsgáltak nstre tettek fiam bekéssen aludt a hasamban:)végül csak burkot kellett repeszteni mert magától nem akart elindúlni...ez volt 2 30 kor!5 41 perckor megszületett a fiam,ő végül úgy döntött 27,én akar szülinapot,hiába anya másnapot szeretett/tervezett

volna:)


üdv,és kitartást,jó egészséget kívánok!

egy boldog ma 6 hónapos baba anyukája:)

2011. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Gondolom már túlvagy rajta:)

Majd mesélj ám! :)

2011. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
sziasztok! :) Itthon vagyunk, es jol vagyunk. A szules sajnos nem volt komplikacio mentes, es 26 oran at tartott...persze ebbe benne van a mehszaj tagitasra beadott gyogyszer is, melytol igazabol az elso orakban nem igazan tagultam...Szoval a baba feje rosszul allt es megakadt szegenykem, ezert hiaba probaltam nyomni, eselytelen volt. Aztan a doktorbacsi tuzetes vizsgalata utan ugy dontott muto es megprobalja megforditani csipesszel, mivel lelassult a kisszive. Mondta ha nem sikerul, akkor csaszar. Szerencsere minden jol ment, vegul termeszetes uton szuletett, 3.60 nal es 58 cm rel :) Nagyon nagy orom ez :) es tenyleg igaz, minden fajdalom megeri :) Koszonom nektek a biztatast!!!:)
2011. okt. 30. 22:35
 16/19 anonim ***** válasza:

11\15os vagyok nagy gratula!

SOk erot egeszseget es jo babazast!

2011. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

# 14/16 vagyok


Gratulálok és sok boldogságot kívánok! Szép hosszú babátok lett nektek is:)

2011. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Gratulálok és jó egészséget, boldogságot kívánok!
2011. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!:)
2011. nov. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!