Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik gyorsan (pár óra alatt)...

Akik gyorsan (pár óra alatt) szültek, milyen ellazulást segítő technikát használtak szülés alatt és előtt?

Figyelt kérdés
Második szülés előtt állok, az elsőnél málnalevél teát ittam és homeopátiás bogyókat szedtem, ezek szerintem segítettek. De kíváncsi lennék, milyen egyéb praktikák, módszerek segítenek abban, hogy a vajúdást könnyítsem, esetleg rövidebbé tehessem? (Pl. 4/5-ös légzés, fájásokkor guggolás, stb.)
2011. nov. 24. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam a labda segített sokat. Rajta ülve nem tudsz feszíteni és a gravitáció is segít, ráadásul kényelmesebb, mint állni, vagy sétálni, és az enyhe rugózás is jót tesz.
2011. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én "táncoltam": körbe-körbe sétáltam és közben ide-oda ringattam a csípőmet.

Ez nem volt tudatos, hanem ez esett jól.

Málnalevél teát ittam 36.héttől, néha szedtem homeós bogyókat; de a vajúdás alatt már a homeós bogyókra nem jutott idő, olyan gyorsan megszültem.

Elsőnél csak málnalevelet ittam, ő is gyorsan megszületett.

2011. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1. és 2. válaszoló! Tornáztatok is szülés előtt? És ha megkérdezhetem, mekkora babák voltak (azaz van összefüggés a baba súlya és a vajúdás gyorsasága között)? Hány órás volt össz. a szülés?
2011. nov. 24. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Tornáztatok is szülés előtt? És ha megkérdezhetem, mekkora babák voltak (azaz van összefüggés a baba súlya és a vajúdás gyorsasága között)? Hány órás volt össz. a szülés?


2.vagyok

Én már több mint 10 éve tornázom napi rendszerességgel. Terhesen is tornáztam és alig vártam, hogy a 6 hét is leteljen, hogy újrakezdhessem.

1.baba 3450 gr 56 cm, egyből 5 perces fájások jöttek, első fájástól a szülés végéig 7 óra telt el.

2.baba (22hó különbség) 3830 gr 57 cm, egyből 3 perces fájások, összvissz 4 óra.

Érdekesség, hogy nekem egyik szülésnél sem fájt a vajúdás igazán. Nem akarok túlozni, hogy egyáltalán nem fájt, de abszolút kibírható volt és élvezetes, jókat mókáztunk a férjemmel az elsőnél, a másodiknál meg pakoltam az első gyerekem cuccait, meg a sajátomat, szóval semmi különös.


Ha az első szülésed gyors és könnyű volt, valószínű a 2. is az lesz. Szedd a homeós bogyókat, én ezekben eléggé hiszek, gondolom te is, ha szedted.

Szerintem a vajúdást felgyorsítja, ha nem csak csücsül a kismama, hanem mozgásban van: labdán vagy sétál vagy táncol mint én, szóval bármi, csak függőlegesen legyen és mozogjon, hogy a gravitáció húzza lefele a babát :)


Könnyű szülést.

2011. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Második szülésem 2óra volt caklipakli.(12kor mentem 10percesekkel, 2:45kor már összevarrva smst írtam telefonáltam csendes magányomban(sajna a kicsinek hidege volt, elvitték melegedni)

Előtte kergettem a nagyot(19hónapos volt), amikor szültem meg csak arra koncentráltam, hogy "meglovagoljam" a fájást. És szugeráltam, hogy most tágulok, van értelme, lazulok. Kb fejben szültem. Két fájás között táncoltam táv-altattam(oroszlánkirályt énekeltem)

A homeós bogyókról mindig lemaradtam.

2011. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a bogyókon és ateán kívül a szülőpozíciós kismamajóga segtett. (Légzéstechnikák és vajúdási pózok.)

Túlhordás miatt már kórházban voltam, éjfélkor éreztem, hogy lesz valami, 5-ig egyedül voltam a szobában, 5-kor szülőágy, 5.55-kor megvolt a baba. (A nődokim, az utsó öt percre ért oda, be sem öltözött, a férjem kb.negyed órára.:D)

2011. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En nem keszultem ra, viszont annyit csinaltam mindket szules alatt, hogy hagytam, hogy fajon.

Biztosan hulyen hangzik, de fajas alatt igyekeztem nem "begorcsolni", hanem probaltam egyenletesen lelegezni, amennyire tudtam es folyamatosan arra gondoltam, hogy fajjon mar, fajjon gyorsan, jusson el a fajas a csucspontra, mert utana mar ugyis elmulik, illetve arra is gondoltam, hogy fajjon jo erosen, mert annal hamarabb vege.

Ha mar igy is, ugy is faj, akkor inkabb fajjon jobban es legyunk hamar tul rajta.

A poz meg epp az volt, ami jott. Fekudni nem tudtam, setaltaj 2 fajas kozott, volt, hogy hirtelen leguggoltam, volt, hogy negykezlab voltam, volt, hogy leterdeltem es rahajoltam az agyra.

2011. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo vagyok.

Az elso kommentedet nem olvastam. De reagalok arra is.


En rendszeresen tornazom, heti 4-6 alkalommal, terhessegek elott is mar evek ota.

Elso gyerekkel 3 orat vajudtam, elotte a viz folyt el, fajas nem volt, majd egybol 3 percesek jottek. Nem vagtak, nem repedtem, szepen tagultam, 3700 gramm es 57 cm lett a fiam 36-os fejkorfogattal.

Masodik gyereknel inditottak, mert fajas nelkul kitagultam az utolso heten 1222-esre, majd 1333-asra. 2 orat vajudtam, szinten gatvedelemmel szuletem, 3100 gramm es 56 cm lett a fiam 34-es fejjel.

2011. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 48 kg-mal kezdtem a terhességet, 68 voltam a végére. Semmit nem szedtem,nem ittam olyat,ami elősegítené a szülést. 5-kor kerültem a szülőágyra és 7:48-kor megszületett a babám természetes úton. A vajúdásnál 2x hánytam az erős fájástól. A labda volt a legjobb, tényleg bevált,pedig nem gondoltam volna...nagyon jó volt rajta ülni! Segített a tusolás is, nyár volt ezért hőhullámaim voltak. A szülésznő segített tusolni. A párom nem volt bennt, de amikor sétálgattam, a folyosón megláttam és kaptam egy csókot,az is sokat segített! :) Egyébként 49cm és 3150g volt a baba. És nagyon büszke vagyok rá,hogy sikerült megszülnöm természetes úton,első babásként! :)
2011. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Én különösebben nem készültem,csak intimtornáztam néha,mikor eszembe jutott.

Kétszer szültem,mindkettő másfél óra volt.

2011. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!