Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik hármas állampolgárság?...

Létezik hármas állampolgárság? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelenleg itt élünk Magyarországon már kb. 3 éve. Mind a ketten itt dolgozunk kiküldetésben egy cégnél.

Nem sokára szülni fogok és most elbizonytalanodtam egy előző kérdéssel kapcsolatban, amit itt olvastam. Ebbe eddig bele se gondoltam.


Én Francia - Magyar állampolgár vagy, a párom pedig Amerikai állampolgár.

Állandó lakcímünk külföldön van, itt csak a tartózkodási van. De ha kell a papírokhoz, akkor bejelentetem magam ide állandóra.


A gyermekünk mind a három állampolgárságot megfogja kapni vagy 'választani' kell majd?

Ilyenkor mi a helyzet?

Járt valaki hasonló helyzetben?


Köszi a válaszokat!


2011. dec. 23. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

az amerikai miatt bonyolult egy kicsit a dolog.

Ha valaki megkapja az amrikait, akkor elveszti a többit. De ha megvan az amerikai, akkor felvehetsz mellémásikat is. (hülye rendszer, de ez van) tehát először az amerikait kell intézni. Ha az megvan, akkor az anya jogán minden gond nélkkül megkapja a gyerek a magyart is. A franciát nem tudom, arról kérdezd meg a követséget, nem tudom csak a szülő jogán megadják-e, de valószínünek tartom

2011. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utána járok akkor, mert ha összeházasodunk, akkor gondolom nekem a magyar állampolgárságom mindenképpen elfog veszni. Apukám Francia állampolgár és anyukám a Magyar. Ők kint élnek mióta házasok Franciaországban. Tehát nekem a Magyar anyukám révén van. De itt meg bonyolultabb a helyzet, mert nálunk egyből 3 állampolgárság van.

Viszont mivel itt fogok szülni a jogszabályokhoz kell apasági nyilatkozat, amit meg akkor el kell intéznünk, mivel mi még nem vagyunk házasok.


Úristen .. ezt bonyolult lesz végig járni .. ráadásul van még 3 hónap papíron a szülésig :(


Ha nem lesz apasági nyilatkozat, akkor azt írják bele, hogy N.A (nincs adat) vagy N.L (Nem létezik)? Mert, nálunk így van otthon.


Köszi a segítséget!

2011. dec. 23. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. ha összeházasodtok az nem jelenti azt, hogy megkapod az amerikai állampolgárságot, csak zöldkártyát kapsz. Majd 7 év múlva igényelheted, ha akarod. (és igen, akkor elveszted a többit, teháét szerintem nem érdemes, mert ha van amerikai gyereked akkor már nem raknak ki, az egyetlen "hátrány", hogy nem szavazhatsz.

az apasági megvan 10másodperc alatt. Ha nincs meg a szülésig, akkor is beírják az apa nevét bemondás alapján és majd később kell csatolnod a papirokat

2011. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az országoktól függ melyik mit enged meg.

Èn úgy tudom az amerikai csak 2 állampolgárságot enged meg.


Volt egy idö (unioba lépés után) amikor union belül valakinek (aki újjonan született, vagy vette volna fel) csak 1 állampolgársága lehetett, a másikról le kellett mondania. ez megváltozott és habár nem tudom mennyi de szerintem 2 lehet a magyarral együtt is.


De igazából nem az állmoplgárságok hanem a születési anyakönyvi kivonatok számítanak. Azt kell megtudnod, hogy ilyen jogon jár-e neki mind a 3 születési anyakönyvi kivonat, mert ha az meg van akkor akár 50 év múlva is megkérheti (és lemnondhat ha kell valamelyikröl) azt az adott állampolgárságot.


Pl lányom németországba német apától született, még csak ezek a papírjai vannak meg és állampolgársága, de ha egyszer eljutunk Magyarországra akkor megcsináltatjuk végre a magyar anyakönyviét is.

Ja össze házasodnotok mindenképpen kellene, mert pl mi csak apaságit csináltattunk itt Németországban, ezért otthon is kel apaságit csináltatnunk (nem fogadják el a német hivatalos fordítását), amihez kell egy tolmács, mert férjem (most már) nem beszéli a magyart. a tolmács nem lehet családtag és nem kérhet érte pénzt.


habár az esküvöhöz is egy halom papír kell, mi most a gyerek 1 éves korában házasodtunk össze, de örjítö a bürokrácia.

2011. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb országban csak kettőt ismernek el.
2011. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi Svajcban elunk, es en is kettos allampolgarsagrol tudok csak. De nem jelenti azt hogy igy is van, inkabb kerdezz utana hivatalos helyen.
2011. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Létezik, én francia-magyar kettos allampolgar vagyok, felesegem orosz allampolgar, es a gyerekeknek megvan mindharom.

A magyart es a franciat szuletes jogan kaptak, az oroszt kerni kellett, de egyszerusitett eljarasban megadjak.

2014. jún. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amugy altalaban nem tesz kulonbseget torveny (legalabbis en nem tudok rola) hogy kettos vagy harmas stb. Amelyik enged, az enged tobbet, amelyik nem, az meg csak egyet. Ilyen szempontbol tehat ahol lehetseges tobbes allampolgarsag, ott lehet akarmennyi, felteve hogy ezen orszagok amugy engedelyezik a tobbes allampolgarsagot. Esetunkben pedig mindharom ilyen.
2014. jún. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!