Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira de annyira...

Tényleg annyira de annyira fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szüléstől, próbálok lelkileg felkészülni, de úgy érzem nem tudok. Nem tudom milyen lesz, nem tudom pontosan mitől félek.Még a menstruációs görcsöket is nagyon nehezen bírtam.38 hetes kismama
2008. ápr. 2. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Talán segít, ha nem magadat látod a szülésben, hanem a babádat. Ne magaddal, vele foglalkozz, és azon igyekezz hogy neki könnyítsd meg a dolgát. Ez hihetetlenül sokat segít neked is, akár hiszed akár nem. És még vaami: nem véletlenül mondja a nők nagy része, hogy élete legcsodálatosabb élménye. Akkor annyira rossz mégsem lehet, nem? :)

fel a fejjel, és várd a pillanatot boldogan!!!

2008. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan írnák ezt neked, amit én ,hogy ha minden lezajlik körülöttetek akkor jössz rá ,a stresszel mennyi energiát vontál el magadtól.A sógornőm is fájdalmasan görcsölős menstruációkat élt át a szülése elött és 3 óra alatt mégis megszülte a kislányát.Mikor másnap meglátogattam azt mondta, ha lett volna ereje akkor mégegyet megszült volna.Ha nem a fájdalom dominál az érzéseid között hanem ahogy az előző is írta a gyereked iránt érzett kiváncsiság,szeretet,törődés akkor sokkal könnyebb a szülés.El kell hitetni az agyaddal amit a szíved érez ha ránézel a pocakodra és akkor sokkal gyorsabban telik az idő is és pikk pakk a kezedbe foghatod a bébydet. Meglátod milyen büszke leszel magadra,hogy ezt is meg tudtad csinálni! kellő önbizalmat és erőt kíván egy 32 hetes kismama :-)
2008. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát fáj... De nem annyira, hogy ne lehetne kibírni. Az benne az érdekes, hogy amikor éppen fáj, akkor az tényleg fáj, de miután megvan a baba, nem is emlékszel már rá. Komolyan. Én emlékszem rá, hogy szenvedtem össze-vissza, de már nem tudok rá visszaemlékezni, hogy pontosan mit is éreztem. Nagyon sokat segít, hogy jól lélegezz, mert egy elrontott levegővétel még kellemetlenebbé teheti a dolgokat. Viszont annyit elárulok, hogy ehhez nem kell semmiféle torna meg tanfolyam, ez teljesen ösztönös, csak figyeld magadat, hogy mit érzel, mi az, amit jónak gondolsz.
2008. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a fájdalmon kívül tulajdonképpen az ismeretlentől félsz? Attól, hogy valami olyan történik Veled, amit még nem ismersz és nem tudod, mit kell csinálnod, hogyan viselkedj, tudsz-e úgy viselkedni, ahogy elvárják tőled. Lehet, hogy ettől is félsz? A fájdalom a szülés része. El kell fogadni, arra kell gondolni, hogy a fájdalom jó, mert hozzásegít, hogy találkozhass a babáddal. Én akkor idéztem ezt az eszembe, amikor úgy éreztem, hogy nem bírom. Segített!

Ha attól is félsz, amit az előzőekben írtam, az felesleges. Ne akarj szülés közben viselkedni. Hagyj mindent folyni a maga útján. Ne törődj azzal, mi lesz ezután, mit kell csinálni, ilyesmi, csak hagyj mindent megtörténni. És közben gondolj a babádra. Ez mindennek a kulcsa. Ő tesz mindent elviselhetővé. Neked is széppé fogja tenni, ha Rá gondolsz!

A szülés fáj, ez tény. Nem szabad senkinek azzal áltatni magát, hogy nem fáj. De gondolj bele: Ha annyira elviselhetetlen lenne, vállalnának sokan második, harmadik, vagy akár többedik gyereket?

Nem azért vállalják, mert ők jobban tűrik a fájdalmat, mint Te! Egyszerűen azért, mert a a babáért megéri végigcsinálni! Erre gondolj Te is! Ő a fontos!

Olyan szép szülésélményt kívánok Neked, mint amilyen az enyém volt!

2008. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbálj valamiképp ellazulni, megnyugodni, mert ha félsz, akkor az kihathat a szülés lefolyására... nekem a légzés segített, illetve az, hogy végig beszéltem a babámhoz, magamban; minden fájás alatt elképzeltem, hogy egyre jobban nyílik meg számára az út, próbáltam tudatosan engedni őt kifelé.

Hogy mennyire fáj... nekem nagyon rossz a fájdalomtűrő képességem, de már hármat szültem. Mindig, amikor épp úgy éreztem, ez már tényleg gáz, akkor jöttek a tolófájások, és miközben nyomtam, az már nem fájt. Próbálj ne a fájdalomra gondolni, hanem az eredményére.

2008. ápr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Hogyha tényleg ennyire rettengsz akkor beszéld meg a dokiddal, hogy ADÁt kérsz/epidurális érzéstelenítőt/.Így is érzel némi fájdalmat a végén mert akkor már adagolják, de talán a lelkedre jobban hat, mert sokszor a nők csak bebeszélik maguknak a rettegést.Inkább ez, minthogy szorongva hozd világra a picit. :o)

Könnyű szülést kívánok

2008. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda válaszok, hihetetlen, mennyire jófejek vannak itt :) Nem én vagyok a kérdező, de jó a kérdés, én is kicsit aggódom a szülés előtt, de ez teljesen normális dolog. Ezektől a válaszoktól nyugtatóbbat és kedvesebbet nem túl gyakran kap az ember :) Köszönjük:)

Egy szintén szülés előtt álló kismama

2008. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ha annyira fájna akkor nem élnének emberek a földön. A természetnek ez is egy csodája, hogy amikor megszületik a kicsi és a hasadra teszik, elfelejted, hogy mennyire fájt előtte. Legalábbis én így voltam az első szülésemnél.

Legyen az eszedbe, hogy azok a görcsök a kisbabád megszületésében segítenek, és nemsokára a kezedben tarthatod. Ez mindennél többet ér.

28 hetes kismama

2008. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülési fájdalom, az egyetlen fájdalom,aminek értelme van az életben :) Fáj, de ha nem arra figyelsz, annyira el lehet nyomni. Mi sokat nevettünk a párommal bent, igaz szerintem nagyon sokat segített, hogy nagyon nagy bizalommal mentem szülni (jó volt a szülésznőm, és a kórház) és semmi félsz nem volt bennem, így könnyebben tudtam lazítani. Bízz magadban és a babádban, és a téged körülvevő dokikban, szülésznőkben. A legszebb nap lesz az életedben, mely minden nap eszedbe fog jutni :) Azóta is minden nap visszaemlékszem rá, és nem a fájdalom jut eszembe :)


Szép szülést!

2008. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én már ehhez hozzá sem szólok, annyira jókat írtak az előttem szólók. :) Abban viszont tényleg van valami, hogy ha nem csak részleteiben nézed a folyamatot, hanem folyamatosan arra gondolsz hogy minden lélegzetvétel, minden fájás közelebb visz ahhoz az emberhez, akit ezután a világon mindennél jobban fogsz szeretni, akkor sokkal elviselhetőbb az egész! Én elég pozitív gondolkodású vagyok egyébként, nem karom elrontani ezt az időszakot. És minnél jobban stresszel az ember, attól nem lesz kellemesebb a szülés. Bár te fejben még sosem csináltál/tapasztaltál ilyet, de hidd el, a tested el fogja végezni a munkát (legalábbis segítségedre lesz), ettől vagyunk csodálatosak! :) Próbálj sokat gondolni arra, milyen lesz a találkozás a babáddal, és máris elindulnak benned az örömhormonok, és a VÁGY arra, hogy már láthasd őt. Ezek mind segítene abban, hogy ne rettegj a szüléstől. Na jó, akkor mégis hozzászóltam. :)

Sok sikert!

35 hetes kismami

2008. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!