Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan gyáli...

Babi0906 kérdése:

Van köztetek olyan gyáli kismama aki a Dél-Pesti kórházban fog szülni vagy nemrég szült? Ha igen mik a tapasztalatok? Orvosok, szülésznők, stb?

Figyelt kérdés

Ha van olyan kismama aki szült már a Makai Zsolt nőgyógyásszal annak a válasza különösen érdekelne.

Köszönöm annak aki időt szán rám :) 24+2hkm



2012. febr. 1. 19:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyáli - voltam, már elköltöztünk :)

Dél -Pestiben - szültem 2szer, harmadjára is ott fogok :)

Makai Zsoltot - nem ismerem


Orvosok:

Én Séra Péterhez jártam/járok/járni fogok, ő volt mindkétszer az orvosom, most is vele fogok szülni.

Szülésznőt nem fogadtam egyiknél sem, nem is áll szándékomban.

Elsőre egy nagyon-nagyon aranyos szülésznőt fogtam ki.

A másodiknál egy olyan szülésznőt fogtam ki, akit legszívesebben pofon vágtam volna több ízben. Flegma, lekezelő volt, ahelyett, hogy tanáccsal látott volna el, "bunkózott". Ettől függetlenül a második szülésem mennyei volt, alapítványi vajúdó (a sarokkádas), a férjemmel énekeltünk, táncoltunk, sírtunk, nevettük, vízben vajúdtam... Nagyon szuper volt.


Az osztálytól, illetve a csecsemősöktől itt sem kell túl sokat várni. Mindkétszer alapítványi (egyágyas) szobában voltam, ide bejöhetett apa is nappal. Ez nekünk így volt jó.

Érdemes elmenni szülőszoba-látogatásra, én mindkét szülés előtt voltam, engem megnyugtatott, hogy láttam, hogy mire számítsak, nem csak mások elbeszéléséből van fogalmam róla.

2012. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly szültem ott,dr.Páczai Anita volt az orvosom.Maximálisan elégedett vagyok,nagyon rendes,kedves volt végig,ezenkívül sikerült a gátvédelem is.

Alapítványi szobában voltam én is,amit tudok nagyon ajánlani:)Szülésznő(nem fogadott,Nóra-vezetéknevére nem elkészem) szuper volt,csecsemősök között van ilyen-olyan is.Összeségében nagyon kellemes emlék,másodikat is ott szeretném szülni.


Boldog babavárást!

2012. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ. Igazából nagyon szívesen mennék szülőszoba látogatásra, de a kórház oldalán csak olyan programot láttam ami 2010-es. A te orvosod bent volt veled? Már úgy értem nem ment haza meg ilyenek? sok ilyet olvasok. Én elsőnek szülésznőt akartam fogadni, mert úgy tudom ebben a kórházban ők vezetik le a szülést és az orvos csak akkor megy be ha baj van. Viszont sok rosszat hallottam viszont a csecsemőnővérekről állítólag, ha nincs orvosod nagyon bunkók és nem segítenek. az alapítványi szoba mennyi volt?

Bocsi ha sok a kérdés, de első baba.

2012. febr. 1. 20:03
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Horváth Lajosnénak (talán Marika???) hívják azt a kispesti(?) vezető védőnőt, aki szokott szülőszoba látogatásokat szervezni, szülésfelkészítő tanfolyam keretein belül, de lehet csak szülőszobára is menni. Google-ban keress rá.


Igen, itt olyanok a szülésznők, hogy vághatnak, varrhatnak ha kell. Az első szülésemnél az ügyeletes doki indított, rá nem sokkal jött be az én dokim. A másodiknál nem is találkoztam ügyeletes dokival, csak a sajátommal.

A csecsemősök pedig nem ettől bunkók vagy nem. Voltak persze aranyosak, kedvesek. Aztán az is lehet, hogy azért érzik a kis anyukák bunkóknak a csecsemősöket (én még olyan kórházról nem hallottam, amiről mindenki csak jót írt a csecsemősökről), mert a hormonjaik....

Az alapítványi szoba érkezési sorrendben van, az biztos, hogy van olyan, ami egy ágy-egy fürdőszoba és olyan, hogy két egyágyas kórteremhez tartozik egy fürdőszoba (én mindkétszer ilyenben voltam). Talán 4 szoba van összesen? Passz. Az ára = ki mennyit gondol. Én 2008-ban 20eFt-ot fizettem érte (4 nap 3 éjszaka), 2009-ben 15-öt (2 nap, egészen pontosan 73 óra :). Most is majd attól függ, hogy mennyi napot leszek bent. A befizetett csekk feladóvevényét leadod a hazamenetelkor, jövő jan. 31-ig megküldik az adóigazolást. Idáig (most ennek még nem néztem utána) mivel alapítványi befizetés, ezért a 20%-át visszaigényelhetted az adódból.

2012. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
tényleg köszi a válaszaidat, mert nagyon hasznosak, de még annyit hagy kérdezzek, hogy általában nem 4 napot kell bent tölteni? Van akit hazaengednek akár 2 nap után is? Az alapítványi szobán azért nem gondolkoztam sokat, mert azt halottam, hogy annyira rossz egyedül, hogy aki ott volt az is inkább átment a többi kismamához, bár apa szeretne bent lenni és látni a gyereket meg hát én azért félek, hogy kikkel kerülök egy szobába. hát nem tudom, de a szülőszoba látogatásnak biztos utána nézek. Egyébként az csoportokban van? kell érte fizetni?
2012. febr. 1. 20:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A bent tartózkodás csak tőled és a babádtól függ :)

A 4 nap reális első babánál.

A ketteskével és velem minden oké volt, így a protokoll szerinti 72 órát kellett csak kihúznom a szülés után.

Akkor lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. Nekem eszem ágában sem volt a sokágyasba bemenni, egész nap a picimmel voltam, ha nagyon társaságra vágytam, akkor a fürdőszoba-társammal beszélgettünk. Arról nem is beszélve, hogy apa bent lehetett velünk, nem csak üvegajtón keresztül nézhette a babáját. Spec. nálunk mindkét gyereket először apa tette tisztába :)

A látogatásért nem kell fizetni, csoportos.

2012. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
szülés után egyből odaadtak neked (cicire tehetted)? Miután megvizsgálták stb. veled lehetett? Egyébként természetes úton szültél vagy császárral? Úgy tudom a császárosoknak a szülés után megfigyelőbe kell lenniük és nem kapják meg a babát az ott töltött idő alatt.
2012. febr. 2. 10:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyiket sem :(

Az elsőnek nagyon kakis volt a magzatvíz, egyből vitték a gyerekorvosok (apa ment vele), így már csak tisztán kaptam meg. Kicsit nézelődtünk, aztán elvitték, mert mivel futószalagon szültek a nők, ezért engem a két órás megfigyelés alatt a folyosón tároltak :)

A másodikat egyből magamhoz ölelgettem, de vele is front után szültem, szintén a belső folyosón tároltak engem... De őt két óra után se adták ki, mert még a melegítőben is lila volt, úgy fázott...


Na, majd a harmadikkal minden oké lesz :D

2012. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mindkettő sima, hüvelyi szülés volt. Az elsőt EDA-val, a másodikat anélkül.
2012. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes, mert még itt is olvastam olyan bejegyzéseket, hogy ebben a kórházban nem igen lehet EDAval szülni. Egyébként a szoptatással nem volt gond amiatt, hogy nem kaptad meg egyből a cicit? komolyan attól félek a legjobban, hogy nem kapom meg és nem akar majd enni így tej sem lesz stb. Aztán majd egész nap csak sírni fog szegényke, mert éhes lesz. Úgy tudom ezen a téren nem valami segítő készek ott a nővérek.
2012. febr. 2. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!