Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan gyáli...

Babi0906 kérdése:

Van köztetek olyan gyáli kismama aki a Dél-Pesti kórházban fog szülni vagy nemrég szült? Ha igen mik a tapasztalatok? Orvosok, szülésznők, stb?

Figyelt kérdés

Ha van olyan kismama aki szült már a Makai Zsolt nőgyógyásszal annak a válasza különösen érdekelne.

Köszönöm annak aki időt szán rám :) 24+2hkm



2012. febr. 1. 19:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Bocsi nem cicit picit :D
2012. febr. 2. 10:32
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyébként elárulod hány hetes vagy? Még nem is kérdeztem :D
2012. febr. 2. 10:34
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Most 31. hétben vagyok.


Hát ehhez az EDA-hoz nem tudok mit hozzáfűzni. Nekem volt. Hogy azért, mert ott volt a dokim, vagy azért mert egyébként is van, passz. Bár én még nem találkoztam ilyennel, hogy valakinek nem adtak EDA-t, mert ha jól tudom ez pont olyan kórház, ahol non-stop van anesztes.


Volt tejem, bőven :)

Az elsővel már úgy jöttünk haza, hogy aznap reggel 60 ml-t evett (a 2600 g-jához képest ez nagyon-nagyon jó). Miután otthon megtöltöttem a fagyasztót, három hónapig anyatejleadó voltam. Mennyiségét tekintve lehetett volna tovább is, csak akkor panelban laktunk, 80 fok árnyékban, inkább a hűsölést választottuk anyuéknál Gyálon :) Onnan meg nem vitték el a tejet.

Ketteskével pedig azért is jöhettünk haza 72 óra után, mert már elkezdett hízni.

Persze az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a két gyerek között 18 hónap van, gyakorlatilag tejem még volt bőven, amikor terhes lettem a Ketteskével, de Egyeske leválasztotta magát, így gyakorlatilag a tejem nem tudott teljesen elapadni.

Szerintem ezért is jó az alapítványi szoba. A kutya nem fog megzavarni abban, hogy ráhangolódjatok egymásra. Non-stop cicin lógott a csemete. Nem bizonytalanított el senki (Jaj, ki fog sebesedni, ne hagyjad, mert ....), tudtam úgy csinálni, ahogyan én jónak gondoltam. Tudtam pihenni, amikor a pici aludt, nem azt hallgattam, hogy ki-mikor-hol-kivel-mit.

Igen, van egy-két csecsemős, aki nem volt segítőkész, de alapvetően azok. A lényeg a szoptatásban az, hogy bekapja az egészet és ne aludjon el rajta :) Ne úgy állj a dolgokhoz, jaj, mi lesz. Mi lenne? Fogsz tudni szoptatni és kész!

2012. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a biztatást remélem így lesz. Előtejem az van, de azt mondják az semmit nem jelent. Majd meglátjuk, de ezt az alapítványi szobát azt hiszem megbeszélem párommal, bár hiába ha foglalt lesz. Elég sokan tartoznak abba a kórházba, gondolom sokan szülnek ott :D Mekkorák a gyerekek? Gondolom otthon vagy?.
2012. febr. 2. 11:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem mindkétszer az volt a mázlim az alapítványi szobával, hogy két front között szültem. Az egyik "dömping" már lement, a másik pedig utánam jött. Így gyakorlatilag a Ketteskénél nem is volt máshol hely :) Bár mázlim volt, mert a hordár fiú vacilált, hogy melyikünket vigye, engem vitt fel előbb az osztályra. Szegény csaj, aki így a második lett, órákat még a folyosón töltött, mire kitalálták, hogy hova tegyék. Ez azért nagyon durva, ha belegondolsz, mert huszonsok férőhelyes az osztály... Rengetegen voltunk :) A babákat reggel "kenyeres kocsin" hozták (nem tudom, hogy mi a rendes neve, nagy kocsi, kis fakkokkal, ahol a csemeték vannak), de egy-két gyerek keresztben a többin... :)


A nagyok 3,5 és 2 évesek, lányok, itthon vagyok velük, illetve a nagy már ovis, de épp beteg mindkettő. Hármaskát már nagyon várják, bár még néha megy a vita, hogy mi lesz, ha fiú :) Nem szeretnénk tudni előre, hogy mi van a lába között, így nagy lesz a meglepetés nekik is.


Te dolgozol még vagy már otthon vagy?

2012. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Még dolgozom, de már nagyon lefáraszt (mivel itt van még meló után a házimunka is). Igazából úgy van megbeszélve itthon is meg a munkahelyemen is, hogy márciusig dolgozok, de már nagyon elegem van. Kereskedelemben dolgozom, igaz vezető beosztásban, de még így is fárasztó meg talán nem lenne gond, ha nem lenne 1-2 olyan kolléga akik az agyamra mennek. Így is néha elgondolkodom hogy nem megyek- e el hamar?. Most vagyok 24hkm, addigra leszek 29 h. hát nem tudom. De neked se lehet unalmas egy napod sem :D Nem félsz, hogy te is beteg leszel?
2012. febr. 2. 11:48
 17/19 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ha nekem most be kéne járnom dolgozni, szerintem meg is halnék :)

Az első csemetémmel a pozitív teszt után kb. 2 héttel már otthon maradtam vesz. terhesség miatt.

Nem egyszerű, de megoldható. Szerencsére van jó fej férjem, tök jó munkával, gyakorlatilag 4 körül már itthon van, igaz, hogy néha megy éjszakára is - pl. most is, de ezt meg megfizetik. Na, meg a nagyszülők is segítenek ahol tudnak - pl. elviszik a csajokat hétvégére, hogy tudjak pihenni/takarítani/egy kicsit apával kettesben lenni... Nem panaszkodom.

Most annyira nem jó, hogy betegek, de ez sem tart örökké. Alapvetően pozitív a hozzáállásom a dolgokhoz, meg én terhesen még soha nem voltam beteg :)

2012. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szia.Igen így azért egyszerűbb a dolog (segítséggel). Az mondjuk nekem is lesz bőven :D kicsit tartok is attól, hogy ne legyenek majd sértődések a nagyszülők részéről. Remélem nem fognak nagyon beleszólni a dolgokba. A tanácsokat meghallgatom de én akarom eldönteni mi legyen a vége a dolgoknak. A párommal ezt meg is beszéltük és ő is így gondolja :). Szerencsére ő is elég korán 5 óra fele itthon van és nagyon gyerek centrikus. Mivel én még elég fiatal vagyok tudtam volna még várni a babával, de ő nagyon szerette volna már :D De ez a jobbik eset, én se szerettem volna későn szülni. Remélem ilyen is marad mint most. Bár más téren vannak némi gondok :)) amit próbálok megérteni csak hát ilyenkor azt gondolom, hogy ő még is csak férfi nem úgy kéne gondolnia bizonyos dolgokra, mint nekem. De a félelmeit megértem. :D Csak ez a hideg ne lenne, ezt nagyon rosszul viselem :(
2012. febr. 3. 08:44
 19/19 anonim ***** válasza:
császár után azért nem kapod meg a picit-csak egy pici időre-mert nem mozoghatsz,nem tudod ellátni. 8-12-24 órát is kellhet feküdnöd mozdulatlanul,még a fejedet sem emelheted fel./ez sokmindentől függ/ ezeket nem lehet kikerülni.
2012. febr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!