Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismertek olyan anyukát, aki...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Ismertek olyan anyukát, aki otthon szült? Mi erről a véleményetek? Otthon szült anyukák, meséljetek kérlek!

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 13:12
1 2 3
 1/28 TKI Ibolya ***** válasza:
83%
Nem nem ismerek ilyen anyukát.Én sem szültem soha otthon.Nekem megfelelt a kórház és már az első szülésemnél nem várt komplikációk léptek fel,így a másik kettőnél sem kockáztattam.
2012. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%

Nagymamámat.


Külföldön élek és itt lehet itthon szülni. Mami kérdzte (ö Mo-n lakik), hogy van a szülés nálunk. 86 éves. Mondtam hogy lehte otthon is. Mire rámszolt hogy ne hogy olyan buta legyek hogy ekkora koszt akarjak magamnak, és elmesélte hogy az elsö 2 gyerekét otthon szülte 3 lánytestvére+bába+orvos volt jelen, de iszonyat kosszal vérrel, takarítással jár egy szülés, és elökézsületek is nehéz. A 3-ik gyereke farfekvéses volt és ekkor már korházba küldték az ilyen anyukákat, és bizony sokkal kényelmesebb tisztább volt, így ha lett volna még egy neki csak is ott szülte volna.


Amit nem értek, hogy eddig csak illegálisan lehetett otthon szülni (most volt az elsö legális otthon szülés), hogy mit csináltak a véres, koszos dolgokkal, a plazentával stb...? Oda adták a kutyáknak vacsira, vagy elföldelték, vagy elégedték?

2012. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 TKI Ibolya ***** válasza:
84%
Vagy egyszerűen kidobták a kukába.
2012. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, egyik volt táncoktatóm, ő 3om gyereket szült otthon!mindhárom makk egészséges!

Ettől függetlenül én soha nem tenném ki ilyen veszélynek a gyermekemet, és magamat sem!

2012. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 alaszka ***** válasza:
Utolsó, véletlenül nem Evelinnek hívják??
2012. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
én is ismerek ilyen anyukát, szerintem inkább volt vakmerő, mint bátor, szerencsére megúszták szárazon. fontos a jó bába, meg hogy a kórház elérhető közelségben legyen. én csak akkor szülnék otthon, ha a kórházban nem engednék, hogy úgy vajúdjak és szüljek, ahogy jól esik, hanem pl. csak fekve lehetne, szülőasztalon, stb.
2012. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Gregfulop válasza:
42%

Nekem édesanyám szülte két kisebb testvéremet is otthon, és ő maga is képzett bába, sok otthonszülésnél segédkezett. Anyám ismertségi körében is sok otthonszülő anyuka volt, sok régi ismerősöm született így. Fontos ismerni a statisztikákat. Magyarországon otthonszülésből 2 darab halálos áldozat volt, az egyiknél egyértelműen a mentőszolgálat hibájából.


Ha nem veszélyeztetett terhes valaki akkor érdemes elgondolkodni rajta.


- Ismert környezet, nyugalom vesz körül, emiatt sokak szerint könnyebb a procedúra.

- Nem kell rohanni sehova. Otthonszülésnél nem siettetnek semmit, kórházakban meg általában időre kell teljesíteni.

- Nincs kockázat. Biztosan jól fognak veled és a babával bánni, nem úgy mint az ápolónők. Nem azt mondom, ott is van rendes, de némelyik elvárja a pénzt, némelyik meg szarik a baba egészségére és úgy mozgatja, hogy... No mindegy ezt biztos mindenki ismeri.

- A mocsok: Egy ágyneműkészletet valóban fel kell áldozni, és a matracra célszerű a lepedő alá valamilyen nylon huzatot rakni...


Ez persze nem személyes tapasztalat, de én anno kiskoromban az érdi Születés házában lógtam a haverokkal, szóval viszonylag testközelből láttam-hallottam százszámra embereket akik ezzel foglalkoztak.

2012. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Kedves alaszka!nem, őt nem így hívják!!
2012. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
60%
Ismerek olyat, de próbálok mindenkit lebeszélni erről az őrületről! Az én fiam sem született volna meg ha nem tudják hirtelen betolni egy műtőbe császárra. Elég egy kis forgási gubanc, és máris nem tud kiférni, vagy durva sérüléseket szerez. És senki ne mondja nekem, hogy az otthonszülők vállalják a kockázatot, mert a fogyatékosan születő gyermek aztán az én adómból is kapja egy életen át a támogatást. Van elég terhe a társadalomnak nem kéne még fokozni!
2012. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%

Én 4-5 olyan anyukát ismerek, aki otthon szült.

Ami az otthon szülés ellen folyik, az egy hecckampány, egy ostoba riogatás. Magyarország ezen a téren (is) nagyon elmaradott. A világ szabadabb, fejlettebb részén nincs erről vita, az anyukák eldönthetik, otthon, vagy kórházban, vagy születésházban hozzák világra a gyermeküket. Ott nem is értik, hogy kishazánkban micsoda nekifeszült indulatok kísérik ezt a témát. A szülés, születés nem betegség. Az orvosoknak viszont komoly anyagi érdekük fűződik ahhoz, hogy elhitessék, a szülés rendkívül kockázatos dolog. A statisztika viszont azt igazolja, hogy kevesebb a sérülés, komplikáció az otthon szülésnél, mint a kórházinál.

Otthon szülő anyukák történeteit itt olvashatod: [link]

2012. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!