Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Irnatok olyan szüles törtenete...

Irnatok olyan szüles törteneteket, amikor "elöjel" nelkül egyszercsak beindult a szüles? Pl. Amikor nem voltak drasztikus fajasok.

Figyelt kérdés

Kicsit aggaszt, hogy mar olvastam nehany hasonlo törtenetet, hogy pl. a WC.-n "egyszercsak" kijött a baba... Vagy legalabbis elindult a szüles... Nem tudom, hogy mennyire extrem esetek ezek, avagy tenyleg elöfordul?

Köszönöm a valaszaitokat. :)


2009. jún. 15. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem az ilyen esetekben inkább a második,harmadik baba érkezéséről lehet szó.

én esetemben a délutáni magzatvíz nézés után nem akart elmúlni a derékfájás.este vacsi után hígabb széklet(azaz,nem kellett erőlködnöm,mint az előző napokban)az ülő fürdő sem mulasztotta el.ezek olyan 3 rendszeresen 7percre,majd egy fájás 9percre jött...akkor kezdtem el figyelni mikor már 5percenként jöttek.de nem voltak erősek,és viszonylag hamar elmúltak...a magzatvíz sem folyt el-úgy repesztettek.....4percesekkel indulunk a kórházba.

visszatérve a kérdésre:vannak ilyen extrém esetek,de nem ez a jellemző.

2009. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is féltem ettől.:) én 3 perces fájásokkal mentem kórházba, mert azt hittem hogy jobban fog fájni, de még így is 6 óra múlva jött a baba. császár lett a vége és első baba volt.egyébként előtte szerintem mindenkinek van egy olyan fura érzése. én hajnalban mentem be a kórházba hogy akkor én biztos szülök. hazaküldtek és aztán mentünk még aznap.:)
2009. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én történetem címszavakban:

-6. héten ciszta

-12. héten hematóma

-27. héttől sok keményedés

-29. héttől kórházi bentfekvés (rengeteg infúzió, állandó fekvés, nyíló külső méhszáj)

-35/5 hetesen szülés

Muszáj volt az előzményekről is írnom kicsit, hogy megértsd a gyors szülésem miértjét. Szóval este 20:45-kor még olvasgattam, semmi előjelet nem éreztem. 15 perc múlva kb 2 kis pukkanásszerűt éreztem a hasam alján és elfolyt a magzatvíz. Rohantam a szülőszobára, ahol NST-re tettek és közölték, hogy szülünk, de még órákig eltarthat, ezért éjszaka lévén magamra hagytak. Ezután kb 5 percre erős (bocsi a kifejezésért) kakilásingerem lett, kiabáltam a szülésznőnek, 1.!! baba lévén nem tudtam mi ez, de korábbi elmesélések alapján biztos lettem benne, hogy jön a baba. Fájást egyáltalán nem éreztem még ekkor sem, ezért oxitocint kaptam, aminek hatására kb 4 nyomásra (ha gyakorlottabb lettem volna, hamarabb is) megszületett 2500g/45cm-rel, egészségesen a kislányom.

Kicsit hosszú lettem... :-)

Üdv.: lassan 2 éves nagylány anyukája

2009. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, 10:05-re született meg a babóca, ez kimaradt korábban.

22 hós anyuka

2009. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mármint 22:05-re, és tényleg befejeztem!

:D

2009. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én túlhordtam a babámat 3 nappal.Semmi előjele nem volt hogy szülni fogok, nem volt lent a hasam, nem fájt a derekam, nem ment a hasam semmi.Lazán főztem reggel, amikor folydogálást éreztem.De nem volt sok csak picike.Felhivtam a dokim és mondta h azért menjünk be hátha, de nem biztos.Mire beértünkKb 30perc) a kocsiban már teljesen átázott a nacim,de még mindig nem fájt.Ott megvizsgáltak mondták hogy baba lesz, de mivel fájásaim nem voltak kaptam valami stimuláló kúpot.Kb 1-1,5 órára rá már 2 perces fájásaim voltak, és 6 óra múlva meglett az eredmény is:)

Ja azt hozzáteszem hogy én amikor még otthon folydogált nem is foglalkoztam vele a párom mondta hogy azért hivjam mer fel a dokit, én vártam volna még vele, és milyen jól tettem hogy nem tettem:)

üdv 9hós anyuka

2009. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm felkelt reggel és elment zuhanyozni. közben érezte, hogy a baba lentebb ment. Szólt a férjének, hogy lassan indulhatnak, a férj szólt a dokinak, hogy jöjjön. Amikor kijött a fürdőből és öltözött volna át, a baba egyszerűen kicsusszant. Nem volt semmi fájás. Mire a doki megérkezett, az ismerősöm már a babának örült :)

Neki 2. baba volt.

2009. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 40 hetes+2napos voltam, amikor magzatvízvizsgálatra kellett menni. A doki megvizsgált és mondta, hogy 2 ujjnyira ki vagyok tágulva, és megyünk szülni. Saját lábamon mentem fel reggel 8-kor a szülőszobára, semmilyen fájásom nem volt. Kértem epidurális érzéstelenítést, kb. 9-kor vezették be a kanűrt, majd kaptam fájásindítót, és 9-10-ig voltak fájásaim. 10-kor megkaptam a fájdalomcsillapítót és utána már csak pihentem, beszélgettem a férjemmel, nevetgéltünk. 13.50-re megszületett a kislányom, úgy, hogy szinte semmit nem éreztem. Nagyon jó élményeim vannak a szülésről. 8 hós kislány anyukája
2009. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előfordulnak extrém esetek, de én ilyentől nem tartottam. Tudtam, hogy nem adják ingyen.
2009. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szültem még,de barátnőm második babájának születését leírom nagyon röviden.

Második baba volt,kicsit nehezen is indult,2 héttel hamarabb jött és csak folydogált a vize,ezért bement,2 napig bent tartották,3. napon haza akarták engedni,de beindult a szülése.Nem sokáig vajúdott,össze-vissza sztem 3 órát,ott is hagyták,csak ismi volt a szülésznő ezért ő rá-rá nézett.Tudta már,hogy milyen szülni,kakiinger stb(igaz az első császárral lett),kérdezi tőle a szülésznő hogy van,nem érzi e úgy mintha kakilnia kellene,mondja nem tök jól van.aztán néni bekukkk és rohant is mert a baba feje már nagyban tartott kifelé.Barátnőm szegény az sem tudta mi van,ő nem érzett semmit,gondolom elnyomott ott neki vmit,jó azt éreztemhogy feszíte de hát ez természetes akkor.Szóval neki is csakkipottyant úgymond:D

2009. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!