Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt "illene" adnom a...

Mennyi pénzt "illene" adnom a fogadott orvosomnak, akihez minden hónapban járok, és ott is hagyok nála havi 7000ft-ot?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén hangzik a kérdés, de első babás vagyok, és fogalmam sincs hogyan zajlik ez a pénzes dolog. Megkérdezni nem mertem az orvost, lehet hogy illetlenség lenne? Segítsetek!
2009. jún. 29. 13:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze szülés utánra irányul a kérdésem.
2009. jún. 29. 13:02
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg tole, az a legjobb. Nyugodtan kerdezd meg, ez nem illetlenseg, tudod, imadjak a manit!:)))

Ha azt mondja rad bizza, akkor talan az a jobbik eset, akkor annyit tudsz neki adni amennyid van, amennyi szimpatikus nektek.

Elvileg azt mondjak, hogy a 10-szer tobbet, mint amit amugy fizetsz neki. Tehet 70ezret.

Ha ez sok, akkor amennyit tudsz.

2009. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2009. jún. 29. 13:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz meg valakit,aki nála szült,akkor tudni fogod.Az én dokim 100-at kért,első 50-et szülés előtt,részletekbe,második 50-et szülés után,a kórházban egyösszegben.Nekem nem kellett külön a vizsgálatokért fizetnem.
2009. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom ez miért ekkora probléma sokaknak. Az orvos egy szolgáltatást nyújt.

Én mindíg elmondtam, hogy mit kérek attól aki szolgáltat (az orvostól havi 1 vizsgálat, hívhassam éjjel-nappal, ha gondom van, vezesse le a szüleseim gátvédelemmel), és megkérdeztem, hogy ezért mennyit kér. Amit kért kifizettem. Szerintem ez így tiszta, mindenki tudja mit kell adnie és mit kell kapnia.

2009. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

én 13.12


Egyébként mindíg tízszeres pénzt mondtok szülésre. Akkor megmondom, hogy úgy, hogy előre megállapodtam az orvossal és azt fizettem amit kért kb. fele annyiba került nekem a dolog, mint azoknak akik maguktól találták ki, hogy mennyit adjanak. Mégis én voltam szerintem a legnyugodtabb, mert előre meg voltunk állapodva.

(Na, és most ezt is le lehet pontozni)

2009. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy nem a kérdezőnek válaszolok, hanem az utolsónak szeretném mondani, hogy sajnos nem mi mondjuk ezt a tízszeres árat, hanem az orvosok. Én is toltam a sok pénzt hónapról hónapra sz orvosomnak a terhesség alatt, meg is nyugtatott, hogy be vagyok írva a naptárjába, ott lesz a szülésnél, erre mikor utoljára kellett menni magánrendelésre akkor jelentette be, hogy ha szeretné hogy levezesse a szülésemet, akkor az egyszeri vizsgálat tízszerese a tarifája, vagyis 80ezer Ft. Ha ezt nem tudjuk kifizetni, akkor felejtsük el egymást! Bezzeg addig olyan mézes-mázas volt, hogy na! Amint kiderült, hogy az eddig kifizetett sok 10ezer FT után nem tudunk még neki 80 ezret tolni, akkor csao!

Szerencsés az, akinek azt mondja az orvos, hogy amennyit gondol, vagy egy nagyobb összeg, de abban benne van a 9 hónap terhesgondozása is!

Úgy gondolom, hogy Te is szerencsés vagy utolsó, hogy meg tudtál állapodni a dokiddal. Sajnos az orvosok többsége iszonyúan pénzéhes és kihasználják a kismamák aggodalmát, hogy inkább fizetnek, csak biztonságban tudhassák a gyermeküket!

39 hetes km

2009. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ooopsz eltűnt az a válasz, amire írtam ezt a kisregényt:-)

Nem is baj...

2009. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Biztos nem mindegy az sem, hogy valaki hol és kinél szül, mármint ami az összeget illeti.


Nem értem miért kell a kérdésemmel kapcsolatban értetlenkedni, szerintem pont az ilyen bizonytalanságok tisztázására való ez az oldal.

Nekem minden válasz hasznos volt, főleg amelyik egyszerűen csak válaszol, és nem a másikta korholja azért amit írt.

2009. jún. 29. 13:36
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 13:33-as!
2009. jún. 29. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!