Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért úgy alakította természet...

Miért úgy alakította természet, hogy fájdalmas legyen a szülés? Vajon milyen evolúciós fajfentartós dolog miatt jó ez a természetnek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 18. 19:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, hogy vallásos vagy e. Én azt HALLOTTAM, (nem kell oltogatni ha rosszul tudom) hogy azrt fáj, meg vannak panaszok, amiért Éva megett az almát, amit nemszabadptt volna.
2008. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
80%
Valószínűleg azért, hogy ne szüljenek agyba-főbe utódokat az emberek/állatok.
2008. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
egyetértek az elöttem válaszolóval:)
2008. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

A vallásos válaszra. Van egy könyv: Gyermekszületés természetfeletti módon. Semmi misztikusra nem kell gondolni, klassz könyv, egy misszionárius pár írta. A csaj nem érzett fájdalmat - mégha hihetetlen is.

Éváról meg annyit, hogy igen, bűnbe esett, de aztán jött Jézus és megváltott a bűneink alól (ezt miért felejti el mindenki?:-) )És mostanság az is napvilágra került, hogy a Bibliában amit eddig fájdalomnak fordítottak az tul.képpen azt jelenti fáradtságos munkával. Hát ezen lehet elmélkedni.A könyv érdekes, tudom ajánlani - már annak aki hisz.

2008. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
14%
Hát jo kérdés. Ha már könnyü megcsinálni.......
2008. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
7%
Nyúlért....
2008. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell a szülésnek fájnia. generációk óta paráztatnak anyák, nagyanyák, és ezt várjuk. Ha a kislányomat elvinném egy lakatlan szigetre, ahol egy szintén ott felnőtt fiúval gyermeket nemzenének, nem biztos, h fájna neki. Bár a genetika miatt is lehet, h mégis:) Nekem nagyon fájt 17 órán át...
2008. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis tudományos magyarázat:

Azzal hogy az ember egyenesen jár,két lábon, a medencecsont beszűkült. A méh mérete is kicsi, a baba teljesen magatehetetlenül "fejletlenül" jön világra. Mivel kicsi a nyílás ezért természetes hogy fáj amikor a baba áthalad rajta,más oka nincs csak az evolúció. Ezért a legideálisabb négykézláb szülni, vagy guggolva ha teheted, úgy van a legtöbb helye a picinek.

2008. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
25%

Tudod a Biblia.. az Eredendő bűn :)

Gyakorlatilag Éva miatt szenvedünk, elvileg ő adta az almát :F

2008. máj. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Aki a kétlábon járást írta annak igaza van bizonyos mértékig, mert tényleg könnyebb függőleges helyzetben szülni, mint fekve. De az, hogy könnyebb, nem jelenti azt, hogy úgy nem fáj. (Tapasztalat: végig állva vajúdtam,mert úgy volt jobb, bizony fájt. De feküdni a végén nagyon nem volt jó, csak az orvosoknak kényelmes.)

Szóval fáj úgy is, négykézláb is, csak a gát kevésbé feszül, a végén a baba könnyebben kibújik.

Arra, hogy mi is a szerepe a fájdalomnak, nem hizsem, hogy van természettudományos válasz. De a vallásos is érdekes (pedig hívő vagyok!), hiszen az állatoknak is fáj!

2008. máj. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!