Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért úgy alakította természet...

Miért úgy alakította természet, hogy fájdalmas legyen a szülés? Vajon milyen evolúciós fajfentartós dolog miatt jó ez a természetnek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 18. 19:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy erdekessek: az emlosok kozott az ember lanyanak a legfajdalmasabb a szulese.

A teraranytalansag miatt, a no-gyermek parositasnal a legrosszabb az aranya a "kijaratnak" es a baba fejenek.

Allatoknak ez az arany sokkal jobb.

2008. máj. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a kötődés miatt is van szerepe, hiszen amit könnyen megkap az ember, azt nem is értékeli annyira...
2008. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%

Én már válaszoltam, úgyhogy kommentálnám ezt. A gyermek iránt érzett szeretetet, nem hinném, hogy befolyásolja a vajúdás hossza, pedig írtam, h nekem 17 óra volt és nagyon fájt. Lehet, h kamasz koromban az volt az érdekes pasi, akit nem lehetett vagy csak nehezen megkapni, de ugye egyikük iránt sem éreztem tiszta szeretetet. Úgyhogy szerintem nem ezért fáj:)

Viszont a kérdezőnek gratulálok!;))

2008. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Talán a felegyenesedés és a kétlábon járás tette ilyen nehézzé a szülést.

Egyébként a babának nem 9 hónapra kellene megszületnie, hanem 12 hónapra, csakhát akkor már nem is férne ki. (nat.geog.)

2008. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyértelműen a felegyenesedés (a lábak közelebb kerültek - de a férfiaknál még jobban, mert ők megtehetik) - és a baba óriási feje az ok.

Az ember a létezésének a határa körül van. Most már elég nehezen változk tovább - akármilyen irányba, természetes úton.

Aki meg itt vallásos válaszokat írt, az gondolkozzon már el, hogy az állatoknak miért fáj? Igaz, az embernek sokkal jobban és tovább - de akkor is! Miféle bűnt követtek ők el? Méghozzá minden állatfaj másféle (súlyú) bűnt???

2008. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden tulajdonságunk olyan, mert úgy evolúciósan jobb. A szülés nem azért fáj, mert az milyen szuper, hanem mert egyszerűen nem alakult ki és nem terjedt el olyan varáns, aminek nem fájt.


Magyarézatként egy kis evolúcuió egyszerűsítve. Ha van egy faj, és az egyik példánynak megjelenik egy jobb tulajdonsága, pl jobban lát, akkor ennek a példánynak több utódja lesz (pl mert a jobb látása miatt több kaja jut és kevésbé kapják el a ragadozók). A jobb látás előnyt jelent neki és az utódainak, akik szintén jobb látók (és ezért szintén több utódjuk lesz), és előbb-utóbb lenyomják a kevésbé jól látókat, és már csak jól látó egyedekből áll a faj.


Nagyon fontos, hogy a tulajdonság akkor terjed el hatékonyan, ha nagy előnyt biztosít. Ha csak kicsit lát jobban, akkor az elterjedése sokkal lassabb, vagyis sokkal tovább élnek együtt a jobb és rosszabb látók.


Na most vegyünk egy példát, hogy megjelenik a fájdalommentes szülés mint tulajdonság. Az állatok eleve nem gondolkodnak előre, tehát majom ősünk nem töprengett azon, hogy majd fájni fog a szülés. Amikor szólítanak a hormonok, akkor szül és kész. Hiába fáj, jövőre ismét szül, mert szaporodni akar, mert ilyenek az ösztönei. Éppen ezért egy ilyen fájdalommentes szülés nem jelent evolúciós előnyt, nem lesz több utódja annak, akinek nem fáj a szülés. Szóval ha meg is jelenik, akkor sem fog elterjedni a fajban.

2008. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Bocs,de nagy tévedés,hogy a majomtól származunk!
2008. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
54%
Valóban, nem a majomtól, hanem az ember és a majom közös ősétől származunk. de ez OFF
2008. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
17. válaszoló vagyok.nem megsértődni kell a kijavításon,hanem megtanulni.ja,és főleg nem OFFolni,mert sztem van, aki hülyeséget írt,őt bezzeg nem pontozod le.
2008. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
Nem pontoztam senkit, nem az én kérdésem. Majomtól származós kérdés viszont van, az tuti.
2008. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!