Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől, a...

Nagyon félek a szüléstől, a fájdalomtól! Normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

36hetes vagyok, a 32. héten koraszülés veszélye miatt kórházban kellett feküdnöm. Méhszáj elkezdett nyílni ill meg is rövidült, bármikor szülhetek. Félek magától a szüléstől, a fájdalomtól, és nagyon aggódom a kislányom miatt, hogy egészséges legyen, szép baba, ne legyen semmilyen komplikáció...

Egyszóval nagyon félek, de már nagyon várom azt a napot!

Mit tegyek? A férjem benn szeretne velem lenni, így ad majd egy kis biztonságot, nyugalmat, de ő is izgul és fél nagyon...


2012. okt. 17. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

félni nincs semmi okod! Életed legelesleges legcsodálatosabb élménye előtt állsz! Igen, fájni fog, piszkosul, de ki lehet bírni, a fájdalomnak még az emléke is el fog múlni abban a pillanatban, ahogy a világra jött a kislányotok. Gyönyörű, egészséges kisbaba lesz.

A helyedben sokkal inkább próbálnék felkészülni a szülés utáni időszakra, mert az SOKKKKKKAL nehezebb, mint a szülést végigcsinálni.

2012. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne félj!

Tudom könnyű ezt mondani, de hidd el nem olyan nagy dolog ez, csak fáj. Nekem valahogy annyi maradt meg, hogy végig arra gondoltam hogy a babám egészséges legyen. Az lett!És így rögtön a mellkasomra is fektették, megfoghattam:)

2012. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj, nem lesz semmi baj! Már szültem két kisfiút, az elsőt 21 évesen. Hidd el ha az lesz végig a szemed előtt, hogy ez kell ahhoz, hogy megfoghasd a pici lányodat, és nem arra gondolsz, hogy félsz... Akkor nagyon gyorsan túlleszel rajta. Én olvastam valahol, hogy aki felkêszül elméletben a szülésre, elolvasod milyen eszközöket használhatnak majd közben, akkor semmi nem érhet váratlanul és nem lesz ijesztő. Nekem bevált, így nem félve mentem szülni, mosolyogva szaladtam pakolni a cuccot, hogy viszem a szülőszobára( bent voltam a kórházban) a szobatársaim nem hitték el, hogy szülni megyek. Nem mondom, hogy nem fájt de ki lehet bírni, a párod pedig ott lesz, hogy segítsen. Figyelj mit mond a doki, mit kell csinálni és nem lesz semmi baj! Könnyű szülést kívánok!
2012. okt. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell félni! Egyrészt mert úgysem tudsz ellene mit tenni,fájni fog,igen,de nem lehet neki gátat szabni,úszni kell az árral és arra gondolni,hogy minden egyes fájás közelebb visz a babádhoz.

Engem csak ez éltetett végig. Az,hogy bent lesz a párod is,szuper. Támogatni fog a szerelmed és ez nagyon sokat számít ott,akkor. Velem eleinte nem akart bejönni,aztán ahogy telefonáltam neki,hogy itt az idő,már egyből máshogy gondolta. Segített végig,próbálta enyhíteni a fájdalmam (bár nem sikerült,de a szándék a fontos :)) és a végén ő vágta el a köldökzsinórt. Na szóval nem hittem,hogy valami ennyire tud fájni,mint a szülés,én is rettegtem,hogy mi lesz,ha oda kerülök. De ahogy kibújt a kisfiam egyből elszállt minden és csak a tiszta boldogság maradt. Fájt még utána is,a varrásról nem is beszélve,de akkora öröm egy baba,hogy elnyom majd benned minden fájdalmat a gyönyör,hogy ez a kis élet lakott benned hónapokig.

Csak pozitívan!

9 napos kisfiú anyukája

2012. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell félni. Ha félsz, az méginkább nehezíti a dolgokat. Meg így is, úgy is fájni fog, ez nem titok. Egészséges aggodalom legyen, persze. Mantrázd nyugodtan magadnak: nem lesz semmi gond, minden rendben lesz. Pozitív hozzáállás a fő :)

Szerintem vidd be a párod nyugodtan, ketten félni mégiscsak könnyebb, mint egyedül.

2012. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!