Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kerül többe egy budapest...

Miért kerül többe egy budapesti fogadott orvos mint a vidéki?

Figyelt kérdés
Elvileg ugyanazt tudja, mint a vidéki,mégis ahogy itt olvasom majdnem dupláját kell fizetni nekik.
2012. nov. 5. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb a fizetőképes kereslet, ennyi.
2012. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek fizetése meg átlagban triplája, mint pl. nálunk Borsodban.
2012. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Átlagosan több a bér,és az orvosok költsége is. A városban napi szinten van, aki 30-50 perceket autózik a munkahelye és a lakása között, vidéken ez max 15-20 perc (van akinek ezt a távot pl naponta többször is meg kell, hogy tegye). A magánrendelő, ha nem a sajátja, akkor a bérleti díja is a sokszorosa egy vidéki bérleménynek. Igen ugyan azt tudják, max nagyobb a konkurenciájuk, így több pénzt is kell beletolniuk a gépekbe, eszközökbe. Az összes szolgáltatás drágább az élet minden területén itt, mint egy vidéki kisvárosban. Nem sajnálom őket, félreértés ne essen :)
2012. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Itt Pécsett például csak egy orvosnak van ultrahangja, az ő árai szerintem vetekszenek a fővárosiakkal. A terhesgondozás 8000 Ft+uh 7000 ft.

Illetve az én dokimnak is volt egy ősrégi uh-ja, ami legtöbbször nem működött, nála 6000 ft volt a tarifa.

A kislányomat másnál szültem, az ő díja 7000 ft volt tavaly. Azért egy 5 perces méhszájvizsgálatért ez elég sok pénz.

Én is fizettem volna "pesti árat", de pesti szolgáltatásért.

2012. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én vidéki nagyvárosban szültem augusztusban. 7000 Ft a magánrendelése az orvosomnak ultrahang és rákszűrés nélkül. 100 ezret adtam a szülésért. Összesen kb. 200 ezret adtam neki. Nem hiszem, hogy Pesten sokkal többet adnak.

Azt még hozzátenném, hogy az öcsémnek 2 éves munkaviszonnyal 600 ezer a bejelentett bére Pesten. Én a töredékét kapom 8 év után, sőt örülök, hogy van munkám.

2012. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A 3 as nem egészen tudja miről beszél...

Budapesten sokkal olcsóbb nagyon nagyon sok minden... ami drága az a lakhatás.

De Pesten mindennek van helyben boltja nem kell + % kat fizetni míg lehozzák.Van kínálat ami még jobban leviszi az árakat . 10-25 % al olcsóbb mint vidék!!!!

2012. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nyilván nincs minden kisvárosra rálátásom ez igaz. Csak párra, ahol éltem (Dunaújvárosra, Szentesre, Kecskemétre, Dunakeszire, Siófokra). Ezek alapján írtam azt, amit írtam. A kiszállítási díj vidékre meg sokszor annyi, vagy kevesebb, mint amennyiért Pesten A-ból B-be elautókázol (ja és parkolni is kell).
2012. nov. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem Pesten olcsóbb a megélhetés és több a bér, laktam fent, van összehasonlítási alapom. Pécsett szültem 4 hónapja, havonta 8000 a doki+100 000 a szülés (császár)+ 30 000 a szülésznő. Lehet számolni.
2012. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sumergo ***** válasza:
Off: Pécsen 1 orvosnak van UH-ja? Na ezt nagyon erősen kétlem! Google-val rákerestem az első három találatnál volt jó UH gép, a többit meg se néztem. Csodálkoztam volna, Szombathely kisebb város, mégis 5 orvost tudok én is, és még mennyit nem ismerek!
2012. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves Sumergo, légy szíves linkeld be, hogy a Panka Tiboron kívül kinek van.
2012. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!