Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülés miben volt...

Második szülés miben volt más? Könnyebb/nehezebb, hosszabb/rövidebb, gátmetszés stb?

Figyelt kérdés

#másodikszülés
2012. nov. 13. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Sokkal könnyebb volt, az is 4 óra volt, de sokkal könnyebb 4 óra, gátmetszés akkor is volt, de sokkal finomabb.Elsőnél 2 óra volt iszonyú, és kb.50.nyomásra jött ki a kisfiam, másodiknál 10 perc volt borzasztó, és 3.nyomásra kibújt a kislányom.

Könnyű szülést!

2012. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem mindkettő gyorsan jött, de a másodikkal olyan erős fájásaim voltak, hogy meg se mozdultam, míg az elsővel járkáltam, labdán ugráltam.... Sokkal intenzívebb fájások voltak, nehezebben viseltem.
2012. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Borzasztóan félek, mert az első nagyon nehéz volt, szinte végig (8 órán át) csaknem egybefüggő fájásaim voltak.

3,5 óráig mondogatták, hogy még 15 perc és megvan a baba :(

2012. nov. 14. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az első fiam 12 óra kemény menet után született meg, úgy hogy a doki kézzel tépte szét a méhszájamat, mert beszorult a feje (úgy kellett nyomnon, hogy még nem tágultam ki teljesen)


A második fiam cakk-pakk 50 perc alatt született meg, utána megnézett a doki, elmentem zuhanyozni, majd saját lábon fel az osztályra :)


A harmadik fiam 10 óra egybefüggő-oxitocinos vajúdás után lett kipréselve :(

Egy doki húzta a másik tolta.


Szerintem én "agyban" rontottam el :(

Az elsőnél tudatlan voltam.

A másodiknál nem féltem, biztosra mentem, hogy csak nem lesz olyan rossz mint az első (14 hónap van köztük)


A harmadiknál pedig baromira be voltam tojva, pont az oxitocintól féltem a legjobban (előtt olvasott hülye netes sztorik) grrr.........


Szóval én szinte bebeszétem, hogy ez lesz....


Ne ess te is ebbe bele!

Nem tudjuk befolyásolni a menetét sajnos, csak azzal, hogy ha pozítívan gondolkodunk és tudjuk, hogy minden rendben lesz.


Ne félj, hogy olyan lesz mint az első!

Gondolj arra, hogy ügyesek lesztek mind a ketten, hamar túl leszel rajta!


Szorítok!


nerm vagyok egy "hókuszpókusz" csak pozítívan és mosolyogjunk a világra anyuka, de TUDOM, hogy nálam a szülések azért alakultak úgy-ahogy mert...

2012. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első kisfiamnál: cakk-pakk 14 óra volt. Ebből a kemény rész kb. 6 óra. Volt oxitocin, tágítás többször. Gátmetszés is volt. Regenerálódás elég gyors volt, varratszedés után már szinte minden ok.


Másodiknál: tokkal-vonóval együtt 6 óra. Minden természetesen zajlott, nem kellett oxi, sem tágítás. Gátmetszés itt is volt, regenerálódás viszont nehezebben ment, kb 3 hét volt. A méhösszehúzódások sokkal tovább tartottak, és sokkal erősebben fájtak szülés után ,mint az elsőnél. A tejem viszont hamarabb beindult.

Amúgy maga a szülési folyamat nagyon hasonló volt.

2012. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is!

jajj nagyon félek, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy milyen volt az első....

2012. nov. 19. 10:37
 7/7 anonim válasza:
Sokkal nehezebb volt mert nagyobb volt a baba, elsőnél volt gátvédelem, másodiknál nem így a gát szétrobbant mert olyan gyorsan jött a fiam hogy a szülésznőnek semmire sem volt ideje....
2013. jan. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!