Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan folyik el a magzatvíz...

Hogyan folyik el a magzatvíz és mennyi?

Figyelt kérdés

Akár bevásárlás közben is történhet? Olyan mintha bepisilnék? Èrdemes betétet beraknom ha elmegyek otthonról?

38 hetes kismama


2013. jan. 8. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Hát ha elfolyik azt egy betét nem állítja meg. :)Én éppen aludtam,fura érzésre felébredtem,felkeltem és már ömlött is,meg utána folyamatosan folydogált még meg nem született a kicsi.A mentőben törölközőt tettem magam alá,de még az is jól átázott.
2013. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Amikor nekem elkezdett szivarogni, pont olyan erzes volt, mint amikor menstrualok, sokaig ulok, majd felallok es erzem a huvelyemben a meleget, amint tavozik. Pont olyan erzes volt. Aztan mar fajasok kozott mar nagyon nem ereztem a szivargast, mert a fajdalom erosebb volt. Kora reggel kezdett szivarogni es kabe 20 ora hosszaig szivargott. Este 10 ora utan mar nagyobb mennyisegek folytak el...rengeteg, mikor mar azt kepzeltem, hogy na, mar tuti nincs bennem, akkor a legutolso alkalommal kiplattyant belolem az utolja....ami mennyisegre hirtelen annyinak tunt, mint amennyi addig osszesen elfolyt. A magzatviz folyamatosan termelodott. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok:D
2013. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát, a magzatburok bármikor megrepedhet, akár bevásárlás közben is. Szerencsére azért nem ez a jellemző :) ahogy olvasgattam itt a kérdéseket, sokunknál este vagy éjszaka történt. Én este 11-kor oldalt feküdtem és neteztem, amikor egyszer csak éreztem valami furát a hasamban, olyasmi érzés volt mint amikor egy felfűjt lufit dörzsölsz az ujjaddal, és hülye hangja van... csak belülről jött. Nem tudtam elképzelni hogy mi lehet, mondom biztos kényelmetlen a babának, felálltam. Tettem pár lépést, és akkor elöntött a víz. A pizsama alsóm egy az egyben odalett, hirtelen lekaptam a felsőmet és azzal is igyekeztem felfogni a vizet. Aztán abbahagyta. Betettem egy betétet, és szóltam a páromnak, hogy indulás van. Beértünk a kórházba, kb. fél óra, ott megvizsgáltak, közben is csordogált. Aztán leültettek NST-hez egy székre, rámkötötték, otthagytak, és akkor elfolyt még egy adag, sokkal több mint korábban. NAGYON DURVA volt, ültem a székben, és alattam szó szerint patakokban folyt a víz. Én csak röhögtem kínomban, nem tudtam mit kezdeni. Három csomag betét se lett volna elég rá...
2013. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem amnioszkópia közben folyt el a magzatvizem, és semmit sem éreztem belőle, észre sem vettem, csak a doki mondta, hogy "ohh, folyik a magzatvíz". Mikor leszálltam a vizsgálóasztalról akkor láttam az odakészített tálban a vizet. Jó sok volt, de volt ami a tál mellé ment, szóval az ágyon, földön, mindenütt volt.
2013. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem pukkant a hasam egyet és elkezdet folyni.Tettem be betétet.....de minek?1percig nem bírta.5perc múlva már annyi kifolyt,hogy térdig vizes volt rajtam a nadrág:)A kórházban amikor megvizsgált az orvos kilőtt a víz:) Le spricceltem a dokit:)
2013. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Én is egy fura pukkanást éreztem, pár percig gondolkodtam, hogy ez az lehetett-e, amire gondoltam. Aztán a víz akkor folyt el, amikor jött az első fájásom a pukkanás után 5 perccel és megmozdultam. Felkeltem, jött a többi, riasztottam, elszaladtam zuhanyozni, ez idő alatt gyakorlatilag elfolyt minden vizem és a nyákdugó.
2013. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Neeem, bevasarlas kozben nem folyhat el. A baba termeszetesen megvarja, mig hazaersz, vagy egy nyugodtabb helyet talalsz... Omg... Facepalm...
2013. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Éjjel ment el, egy halk pukkanás, és mintha bepisiltem volna, kiugrottam az ágyból, és ömlött belőlem a víz, szabályos tócsa lett alattam pár másodperc alatt. Extra Tena és törölköző is kevés volt a kocsiban.
2013. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Én éjfélkor keltem arra hogy épp elfolyt a magzatvizem. A galériás ágyról öröm volt úgy lemászni. Azt a mennyiséget egy betét tényleg nem állítja meg, viszont miután elfolyt hasznát veszed. Miután lezuhanyoztam és feltöröltem hívtam szépen a mentőket. Ha jól emlékszem olyan 2-3óránként megint jött a "zuhany", hiába adtak olyan géztampont a kórházban, azon is átfolyt. Szóval két magzatvíz cserélődés között elég a betét, de magát a magzatvizet nem fogja fel.
2013. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ!

Legalább nem kell azon gondolkodni, hogy beraktam-e betétet vagy sem, ha úgysem elég :) Mindenesetre lehet, hogy egy törülközőt viszek magammal.

Volt olyan, akinek az utcán történt vagy valahol nem otthon?

2013. jan. 10. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!