Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet választani hogy altassan...

Lehet választani hogy altassanak-e császárnál vagy érzéstelenítsenek-e? Székesfehérváron fogok szülni. Nagyon félek a gerinces érzéstelenítéstől, ha lehet az altatást választanám. Melyik miért jobb?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom lehet. A sógornőmet a II. sz. Női Klinikán megkérdezték. Ő az érzéstelenítést választotta és ahogy mondta, nem bánta meg, semmit sem érzett.
2009. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett császárnál lehet. A nem tervezett "roham" császárnál nem mindig van idő arra, hogy megvárják, hogy a spinális érzéstelenítés kifejtse hatását. Az előzetes elbeszélgetés során az altatóorvos elmondja mindkét módszer előnyét és hátrányát. Az altatásnak az a hátránya, hogy az altató átmegy a babába, ezért még gyorsabbnak kell lenni a dokinak. A másik hátránya, hogy közvetlenül a születése után nem látod a babát. A spinális érzéstelenítés esetén az arra hajlamosoknál fejfájást válthat ki, illetve legalább fél de inkább egy napot feküdni kell. Maga szúrás még annyira sem fáj mint egy vérvétel. Én egy császár és két spinális érzéstelenítésben végzett műtét után azt mondom, hogy jobb ha az ember tudja, hogy mi történik vele.
2009. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Én is császárra készülök, bár még remélem befordul addig a babám. Én is félek a gerincérzéstelenítéstől, de inkább bevállalnám mintsem elszalasszam a lányom első percei és azonnal látni szeretném, és megpuszilni, köszönteni a világon. Így már nem is érdekel ha megszúrnak, azt mondják az nem fáj csak kellemetlen lehet.

Sok boldogságot kívánok!

2009. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Szia, én altatásban szültem császárral, ha visszamennék az időben a gerinces érzéstelenítőt választanám nem az altatást (csak akkor már nagyon nem tudtam magamról ezért kértem az altatást), borzasztóan hiányzik az a pillanat hogy nem hallottam a kislányomat felsírni, és csak órák múlva láttam.
2009. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat.Én is félek a császártól és az érzéstelenítéstől is.Remélem nem lesz császáros szülésem,de a baba most fordult meg koponyavégű fekvésből farosba 32 hetesen.Remélem még vissza fordul.
2009. szept. 2. 21:26
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Idén márciusban szültem a kisfiamat császárral Fehérváron.

Alaposan kifaggattam az orvosomat mindezekről, mivel a 37.hétig faros volt a babám. De még ne add fel, mert nekem a 38.héten megfordult!!! (első baba és több, mint 4 kg-mal született)

Altatás van és spinális érzéstelenítés. Alap esetben mindig az érzéstelenítést kapják a kismamák, hacsak nincs valami olyan egészségügyi betegsége az anyukának, ami kizárja az injekciót. Fehérváron -tudtommal, más kórházakkal ellentétben- nem lehet választani.

Spinálisnak az előnye,h. azonnal láthatod a kisbabádat és az apuka is bent lehet.

Az altatásnak az előnye...nem is tudom, talán az,h. semmit nem érzel a műtétből...Nagyon sürgősen kellett műteni, ezért az orvosom az altatás mellett döntött,h. nehogy baja legyen a picinek. Itt nem lehet bent az apuka és a babát is csak órák múlva láthatod. (3/4 10-kor született a fiam és csak délután 4-kor láthattam.)

Engem rettenetesen megviselt,h. altatni kellett, mivel (ahogy írta már más is) a babámnak is jutott az altatóból, ezért oxigént kellett kapnia, de szerencsére semmi baja nem lett. A mai napig nem tudom megbocsátani magamnak,h. akár baja is lehetett volna neki miattam és lemaradtam az első perceiről, óráiról.

Ne akarj altatást, hidd el, az érzéstelenítés alatt se érzel semmilyen fájdalmat!

Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan írj privit, szívesen válaszolok!

2009. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Nekem mindkét lányom császárral született(a kisebb 3 honapos,tehát még elég friss az élmény),mindkétszer gerincbe érzéstelenítettek,nem fájdalmas,a műtétből sem éreztem semmit,viszont a pillanat amikor meghallod a kis rekedt hangját....csodálatos,egyszeri és megismételhetetlen! Altatással mindezt nem éled át,arrol nem beszélve,hogy abbol a babád is kap.

Én a Budapesti János korházban szültem,ott csak nagyon indokolt esetben altatnak,nem lehet választani.


Boldog babavárást,szép szülést,jo egészséget!

2009. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nagyon remélem hogy megfordul még,de ha mégsem akkor majd az érzételenítés marad.Ha nem születik meg farral.Apa pedig amúgy sem lenne ott a szülésnél,most sincs itt....:(:(!!!Elhagyott 4 hónapos terhesen minket!Mindenkinek szép szülést aki túl van rajt nekik jó babázást!!
2009. szept. 3. 11:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolso válaszolo vagyok,sajnálom,hogy így alakult az életed,remélem azért van segítséged,sok boldogságot és jo egszséget kívánok!
2009. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én ápr.29-én szültem a fehérvári kórházban.Sima szülésre számítottunk, de annyira nem tágultam hogy végül a doki a műtét mellett döntött.Nagyon féltem,de a párom végig mellettem volt és ez megnyugtatott.Az érzéstelenítőtől ne félj, az nem fáj és nem is fogsz érezni semmit.Én végig a párommal beszélgettem, majd megmutatták a babát is és a párom a fényképezővel követhette és fotózhatta az első perceit:)

Szóval ettől nem kell félni, inkább az utána érzett fájdalom ami rossz és a felkelés.De az is kibírható.

2009. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!