Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet választani hogy altassan...

Lehet választani hogy altassanak-e császárnál vagy érzéstelenítsenek-e? Székesfehérváron fogok szülni. Nagyon félek a gerinces érzéstelenítéstől, ha lehet az altatást választanám. Melyik miért jobb?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 19:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Választani lehet,DE én azt mondom ne élj a gerincestől:)Hidd el nem fogod megbánni és csak pozitív oldalai vannak.Nem rábeszélni akarlak de figyi:


A gerincesnél:

-egyáltalán nem érzed amikor beszúrják,kajak olyan mint a mennyország,főleg ha már órák óta vajúdsz...

-abszolút nem érzel semmit,ez hiperszuper biztos

-láthatod a babát amikor megszületik

-a szülés után pedig nem fog rögtön fájni a hasad...


Ezzel szemben az altatásnál:


-míg belőnek,beleőrülsz a fájdalomba

-össze-vissza beszélsz

-gyorsan kell kiszedni a gyereket

-a szülés után te leszel az utolsó aki látja,biztos vagy benne h azt akarod még az anyós is előbb lássa?XD

-ha felébredsz rögtön fáj mindened:S


Szóval én a helyedben jól meggondolnám,hogy legyen.Bajod nem lehet a gerincestől,a dokik tapasztaltak,tnyleg nem fáj,nekem olyan volt mint egy orgi XD,amikor beadták még röhögtem is egy csomót,nem is néztek bolondnak:D

2009. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
AZT HISZEM MEGGYŐZTÉL KEDVES UTOLSÓ!!!:):)ÉN CSUPÁN AZÉRT FÉLEK MERT OTT A GERINCEMNÉL BABRÁLNÁNAK.
2009. szept. 6. 14:44
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem altattak a császárnál (mert már egybefüggő fájásaim voltak, és nem kockáztattak a gerincbe érzéstelenítéssel), de ha a köv. szülésem is császárral fog végződni, ragaszkodni fogok ahhoz, hogy ne altassanak. Sok mindenki írt Neked arról, hogy mi mindenről maradsz le, ezt nem is részletezem. De ezek mellett ami a legrosszabb volt nekem, az, hogy 4-5 napig egyfolytában köhögtem, azt hittem szétszakad a sebem. A szobatársaim se tudtak miattam pihenni (na persze én sem), fogtam a hasam és úgy köhögtem. Az orvosok tehetetlenek voltak, azt mondták, hogy sajnos ez az altatás mellékhatása.

Először örültem, hogy altatnak , mert én is féltem attól, hogy nehogy lebénuljak vagy ilyesmi, de legközelebb nem egyezek bele az altatásba ez tuti!

2009. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11.31 vagyok


Ugye ugye:)Pedig én még nem szültem,de már műtöttek eda-val...mmint gerinces érzéstelenítéssel.Amikor mentünk az aneszteshez,elvetődött az altatás kérdése is,de ő is ezeket az indokokat hozta fel mint én(a baba megpillantását kivéve).Jobban fogsz járni hidd el ezzel,ráadásul plusz jó hír,hogy 6 órán át nem kell fel sem kelned,vagyis nem mozdulhatsz meg.Egyébként az altatás után hányhatsz is,azért az sem kellemes.Eda vagyis nektek spinális után van ahol nem lehet mozogni.Nekem 1 napon át nem lehetett,de az nem szülés volt,nektek mondjuk azért fel kell kelni 6 óra múlva,az elég necces...

Az,hogy a gerincednél fognak babrálni...nos nemhiszem,hogy baj lesz,nekem nem volt,pedig tuti,hogy alig volt 30 a dokim és komoly műtét volt én alig múltam 16 akkor...szóval nem kell félni:)

2009. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Áprilisban szültem a II. Női Klinikán spinális érzéstelenítéssel. Nagyon féltem, nem is igen tudtam ellazulni, ezért nekem nagyon fájt a szúrás, utána viszont nem éreztem semmit, és láthattam a babámat. Féltem a vágástól, de abból semmit nem éreztem. Nem bántam meg.
2009. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!