Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ülve, négykézláb, vagy fekve...

Ülve, négykézláb, vagy fekve szülve nagyobb az esélye a gátvédelemnek?

Figyelt kérdés
Néhány kórház alternatív szobájában a kismamának lehetősége van eldönteni hogyan szeretne szülni.Ülve, négykézláb, vagy fekve. Én azt a pozíciót választanám, ahol a legnagyobb eséllyel kerülhető el a gátszakadás, gátmetszés.37+4
2009. szept. 23. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom semmi köze a gátmetszésnek a szülési pozicióhoz. A tágulással van összefüggésben. Ha eléggé kitágulsz akkor nem kell metszeni, de ha nem, akkor sajna igen. Azért tudjon erről a dokid hogy gátvédelemmel szülnél.
2009. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Körbejártam én is a témát, mert gátvédelemmel akartam szülni. Elvileg akkor terhelődik egyenletesen a gát, ha állva vagy guggolva szülsz. Nyomni nem is kell, a gravitáció miatt, elég mélyeket lélegezni. Olyankor is finoman tartani kell a baba fejét, hogy lassan jöjjön ki.

A kórházi személyzet általában jobban szereti a fekve szülést, mert úgy jobban hozzád fér, tudják tartani a gátat, mondani, hogy mikor ne nyomj, mikor nyomj. Nagy önuralom, meg együttműködő személyiség kell, hogy sikerüljön a gátvédelem.

Tudok ajánlani gátmasszázsolajat, ami lazítja az izmokat:

30ml búzacsíraolaj, 30ml orbáncfűolaj, 10-15 csepp muskotályzsálya illóolaj. Ezt a keveréket érdemes rákenni a gátra vajúdáskor, kitoláskor.

Nekem végülis vágtak, mert a baba keze behajlított könyökkel az arca előtt volt, és alig bírtam megszülni. Neked több szerencsét kívánok a gátvédelemhez, mint nekem volt.

2009. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én fekve szültem. Nem vágtak, nem szakadtam. De nem is volt olajozás, masszázs meg semmi ilyesmi.

Nagyon függ a szülést segítőktől is!

2009. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg a baba méretétől is függ!!!
2009. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülést megelőző négy héten hatásos lehet gátmasszázs alkalmazása, valamint a medencealapi izmok rendszeres tornáztatása már a várandóság 12. hetétől. A masszázshoz használhatsz gátmasszázs olajat. A masszázs csökkenti a gátmetszés szükségességét, de természetesen nem zárja ki, hiszen nagyon sok függ az adottságainktól.Google-ba beírva olvashatod a masszázs technikáját.
2009. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

20:23

Nem hiszem, hogy a baba mérete a fő. Inkább adottság kérdése lehet, mert az első lányom 4550 grammal született minden csodapraktika nélkül, simán. :)

Szerencsém volt! :)))

2009. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!