Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki magyar állampolgár, de...

Aki magyar állampolgár, de nem tartózkodik magyar országon, az melyik országból kapja a gyermek után járó pénzt kisgyermek születése után?

Figyelt kérdés
Ha Ukrán az apuka, de magyar országon szeretnék szülni és Ukrajnában van a bejelentett ideiglenes lakcímem?

2013. ápr. 20. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Onnan, ahol be vagy jelentve. Jelen esetben Ukrajnából.
2013. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az nem számít hogy én magyar állampolgár vagyok? Szóval adnak akkor is ha csak vízummal vagyok ott bejelentve?
2013. ápr. 20. 13:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Másik gyermekem után kapom még a családi pótlékot. Ukrajnában ez már nem jár csak 3 éves korig, utána nem fizetnek semmit.
2013. ápr. 20. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Az számít melyik országban vagy biztosítva.


Èn Németországban élek, ott voltam biztosítva a szülés elött, onnan kapom a juttatásokat is.

De van olyan anyuka aki némeotrzs´gban dolgozik, de kiküldésben van magyarországról, vagy is magyar munkaszerzödése van és Mo-n van biztosítva is, így szülni is csak Mo-n tud, vagy kifizeti külföldön a szülés díját, és majd a juttatásokat is a magyar államtól kapja.


Hol vagy bizotsítva? Mert az is számít, hogy hol tudsz szülni.

2013. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi svàjcban élünk és mi itt kapunk csalàdit
2013. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Magyar országon van TB biztosításom amit fizetek saját magam után mivel nincs munkahelyem. De amikor én rákérdeztem ott ahol a családit lehet igényelni ott azt mondták hogy ha nincs magyar lakcímem akkor esélytelen dolog hogy kapjak pénzt magyarba. Szóval nekem van nyilvános lakcímem csak nem lakott ott, hanem egy másik szomszédos nem eus országba .

De nem szüntettem meg a lakcímemet.

Gyermek ágyi segélyt csak a kismama könyvel együtt kaphatok?

Mi van ha én külföldre jártam kezelésekre és nem olyan amilyennek lennie kell, elfogadják?

2013. ápr. 21. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Ausztriaban lakunk, magyar allampolgar vagyok, es nem volt a szüles elött sehol sem bejelentett munkahelyem, osztrak apuka. A gyerek utani penzeket Ausztriabol kapjuk, az en nevemre.


Ha magyarbol több penzt kapnal, nem lehet, hogy bejelentkezz a szüleidhez, es hivatalosan ott elj?

2013. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!