Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Téraránytalanság miatt program...

Téraránytalanság miatt programozott császár szokott lenni, vagy megvárják, míg magától beindul a szülés?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, és az orvosom felhívta a figyelmemet, hogy előfordulhat, hogy császár lesz majd a baba méretei miatt, egyelőre igen nagynak tűnik, de figyelni fogja, és ha megüti azt a szintet, ami veszélyes, akkor császár legyen.

Viszont én nem szeretném programozottan, nem is kérdeztem, hogy az lesz-e akkor, mert egy kicsit sokkot kaptam, elég volt megemészteni elsőre ezt az infót is.

Szeretném, ha a picim akkor jönne, amikor akarna, és nem amikor mondják.


2013. máj. 3. 12:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősnek farfekvés miatt lett császár.Már a 36-37. hét környékén befektették,de megvárták míg beindul a szülés és utána császározták.Ez is szerintem orvos és kórház függő.
2013. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Két ismerősöm szült téraránytalanság miatt császárral. Az egyiknél az 1. császárnál még a fogadott dokit is várták fél napig, a 2. császár már programozott volt. A másik anyukát mentő vitte be és altatásban lett császár.
2013. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát miért lenne már bajotok? És miért kéne programozott császár? Önmagában a nagy méret még egyébként sem indokolja a császárt, az orvos kényelmét meg nehogy már a gyereked érdekei elé kelljen helyezned. A gyereknek akkor kell megszületnie, mikor itt az ideje, ha nem veszélyezteti valami odabenn. Jobb helyeken még indításnál is adnak oxitocint, mesterségesen megindítják a folyamatot, hogy a baba felkészülhessen arra, hogy nemsokára ki kell jönnie. Ez komoly hormonális folyamat, és ha nem készül fel rá, csak váratlanul kikapják, az nem a legideálisabb eset a számára.
2013. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
abban nem értek veled egyet, hogy a nagy méret nem indokolja a császárt. hiszen ha egyszerűen nagyobb a feje, mint a medence, és a csontozaton nem fér át, akkor az a gyerek be fog oda szorulni. és ha súlyos oxigénhiány lép fel, egy életre nyomorék lesz, vagy túl sem éli. ezt nem vállalnám semmiképpen.
2013. máj. 4. 08:40
 15/18 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam soha beszoruló fejről, hiszen egy normál női medence jóval nagyobb egy baba fejénél, elég extrém méretű babákat is láttam viszont természetes úton megszületni. Amíg a baba bent van a köldökzsinór látja el oxigénnel, és ha közben figyelik a szívhangot, max. közben úgy döntenek, hogy mégis császár. Ez már egész másképp hangzik. Az orvosok imádják hangoztatni a relatív téraránytalanság fogalmát, de az esetek többségében semmi szakmai indok nincs a háttérben.

És még egy extra cikk ajándékként, hátha érdekel: [link]

Minden jót, boldog babavárást. (Én ma töltöttem a 37. hetet a 3. babámmal.)

2013. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszi. de nekem van egy béna, és szellemileg is visszamaradott ismerősöm, aki beszorult. szóval ezek szerint létezik ilyen
2013. máj. 4. 23:22
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van "normál" női medencéje. A rosszabbik eset amikor beszorul, és károsodik az agya. A jobbik eset amikor gyorsan jön, de töri a csontjaidat. Én már sok esetről hallottam.
2013. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a probléma akkor van, amikor egy "normálnél" kisebb nő medence és egy "normánál nagyobb baba kerül össze. ez igenis egy probléma, amit elneveztek téraránytalanságnak. én is tudok olyan esetről, ahol a baba bent rekedt a szülőcsatornában és jó félő volt, h nem kapott elég oxigént az agya, ami miatt esetleg értelmi károslult lesz. hála istennek nem így történt. de ez az eset pl eléggé rácáfol a köldökzsinóron keresztül lélegzik-elméletre
2013. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!