Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császár után 9. napon vagyok,...

Császár után 9. napon vagyok, és van minimális tejem. Van értelme még reménykednem, hogy beindul?

Figyelt kérdés
Eddig már több mindent megpróbáltam, de nem nagyon indult meg semmitől a tejem. Ideges vagyok, az tény, mert nagyon bánt, hogy össze-vissza kapkodok. Pótolni kell tápszerrel, mert elkezdett a baba súlya csökkenni. Sajnos a mellem is egy hétig tiszta seb volt, ezért nem tudtam rendesen szoptatni és bimbóvédővel szoptattam, ami összezavarhatta a Kicsi. Pótlást eddig cumiból kapta, most vettem SNS-t. Amióta kapja a tápot nem nagyon akar szopizni, mert szerintem eltelik vele, és nincs már motivációja, hogy szopizzon. Mit tegyek? Hagyjam el a tápszert? Ha egész nap mellen van a baba, akkor nem fárad ki nagyon? Mert az egész napos szoptatáson gondolkodom, hogy kipróbálom, csak félek, hogy én is és a baba is teljesen kimerül. Mik a tapasztalatok? Éjjel is fent kell lenni, vagy akkor hagyjam aludni, ha akar?
2012. márc. 17. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Már azért lennie kellene. Védőnő mit mond? Esetleg a nőgyógyászodat is megkérdezhetnéd, hogy meddig érdemes próbálkozni ill mi segíthet (a babán kívül). Van tejserkentő tea meg homeos bogyó is, Urtica urens ch9. Ez sokat segíthet. Ugye, úgy csinálod,hogy először szopi és utána tápszer? Szerintem ha szopizott utána mindenképpen adj nek tápszert amennyit kér, azért ne éhezzen szegény. A homeos bogyót feltétlenül próbáld ki, nagyon jó viszont kell neki legalább egy hét, hogy érezhető hatás legyen. Az adagolásra sajnos nem emlékszem de a gyógyszertárban biztosan tudnak segíteni. Meg itt a neten is biztosan találsz valamit róla. Amúgy én 3 hós koráig nem hagynám abba a szopizást még ha csak 20-30ml is ami van mert az is valami. Én éjjel hagynám aludni nem kelteném fel az egész napos szoptatás meg tényleg fárasztó mindkettőtöknek, szerintem az se kell. Elég ha kajaidőben szoptatod. Sok sikert és ne add fel!
2012. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is császàros voltam és sajnos 2 hétig tudtam szoptatni,hiába tetem meg mindent. szerintem egyik étkezés legyen szopi a következő pedig tápszer. Mert amikor én szopi után adtam közvetlenül tápszertt minden kijött a lànyomból. Szerintem nem jó keverni,de ez egyéni meglátás.
2012. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még beindulhat, ne aggódj!

Soptathatsz egész nap, attól baja nem lesz!


HA biztonságot ad a tápszer, akkor adj neki, de csak miután mellre tetted, addig zárd el sz SNS csövét, amíg hallod, hogy nyel, hogy dolgozzon a tejért is! NAgyon jó találmány az SNS, remélem, nektek is beválik!

2012. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Brendonban lehet venni More Milk kapszulákat,24 óra múlva beindítja a tejtermelést!És utána már nem kell szedni,csak azt az egy dobozt!!Egy próbát megér mindenképpen,az anyatej KINCS!:)
2012. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Kérdező, akkor most nyugodj meg, még semmi sincs veszve! Sőt, azzal, hogy SNS-t vettél, teljesen jó irányba indultál el. :) Ne azon agyalj, hogy eddig kapkodtál, hanem akkor most ülj le, gondold végig nyugodtan és tervezd el, hogy mit és hogyan fogsz megpróbálni. (Aztán ha valami nem jön be, még mindig lesz lehetőséged változtatni is.)

Megteheted azt is, amin gondolkodsz, hogy azonnal elhagyod a tápszert és csak szoptatsz, de ez függhet a táp mennyiségétől és a babád együttműködésétől is. Inkább kevesebb pótlásnál és/vagy nyugodtabb babánál szokott ez beválni, de persze próbát tenni bármikor lehet!

Ha egész nap szoptatsz, az az éjszakára is vonatkozik, sőt: éjjel még hatékonyabban tudsz tejet serkenteni! De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ébresztened kell a babádat, inkább az ő jelzéseire próbálj hagyatkozni (kivéve, ha pl. aluszékony). Pláne, hogy ha annyira kevés is a tejed, akkor úgyis ébredni fog éjjel, mert éhes lesz..

Ha SNS-sel adod a pótlást, akkor kétféleképp teheted: ha már nagyon éhes a picid, akkor először pótlást is adhatsz neki a csövön át, de lehetőleg ne annyit, hogy jól lakjon vele! Így ha már nem lesz annyira üres a pocak, hátha jobban erőre kap és utána szopizni kezd (ekkor cső elzár). De ha úgy látod, jól bírja a próbálkozást, akkor tedd fel azért az SNS-t, de a szopival kezdjetek mindenképp, ameddig csak a picid bírja. Persze ekkor is lehet majd pótolni, ha nagyon elfárad és/vagy éhes marad utána, de igyekezz minél kevesebbet adni neki, hogy több legyen a mell-stimuláció.

Kifáradni valószínűleg ki fog a babád és te is, de ez ilyenkor érthető és normális is. Úgy szoktuk javasolni, hogy valahol próbáld megtalálni azt az arany középutat, ami még neked és neki is elviselhető. (Igazán kényelmes majd akkor lesz a dolog, ha már lesz elég tejed és ő is ügyesen szopizik.) Egy kis """erőltetés""" nem káros ilyenkor, sőt, olykor szükséges is ahhoz, hogy hosszú távra megnyerj valamit.

2012. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is császàros voltam és sajnos 2 hétig tudtam szoptatni,hiába tetem meg mindent. szerintem egyik étkezés legyen szopi a következő pedig tápszer. Mert amikor én szopi után adtam közvetlenül tápszertt minden kijött a lànyomból. Szerintem nem jó keverni,de ez egyéni meglátás.
2012. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!