Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma egy tenyérnyi véres hártyás...

Ma egy tenyérnyi véres hártyás valami jött belőlem.12 napja szültem. Mi lehet ez? A méhlepény darabja? Nem alvadt vér! Orvoshoz kéne mennem? Vagy ráérek a hathetes kontrollnál megemlíteni?

Figyelt kérdés
Szülés után 10 napig véreztem, 2 napig semmi, most meg ez... Megint vérzek.
2009. szept. 29. 18:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Kb. 1 hétre rá, hogy elment a "csirkemáj" szerű valami.

Senki más nem érezte rajtam, csak én, belűlről.

Olyasmi érzés volt, mint amikor gyógyszert, mondjuk antibiotikumot veszel be, és érzed magadon a gyógyszer szagát.

Mindenesetre a kaparás után megszűnt.

Nem véreztem folyamatosan, csak kb. 2x 1 nap, főleg wc-zés után, és apró kis pöttyszerű valamik voltak mindíg a kagylóban, nem friss vér.

A vérzés is inkább barnás-vörös volt, elenyésző.

Ergam és vérzéscsillapító mellett is maradtak a tünetek.

Pont 1 hónapos volt a fiam, mikor kaparáson voltam.

Elvileg azonnal kaparni kellett volna, de a dokim egy pancser volt, utólag tudtam meg, hogy "gyilkos" becenéven emlegették.

Előző nap, hogy én szültem, volt egy lepényleválása, amit nem vett észre, halott magzat lett a vége.

Később egy 4800 gr-os első szülésnél szakította bele az anyukába a méhlepényt, majdnem a kórteremben vérzett el a kismama, 3x kapott vérátömlesztést, mire úgy-ahogy rendbejött.

Monjuk, Őt legalább kikaparták már a szülés után másnap reggel.

Én nem tudom, ki, vagy mi vigyázott rám, de elvileg vérmérgezést kellett volna kapnom, minimum.

Szörnyű visszaemlékezni erre.

Azért aggódtam érted, hogy nem jeletkeztél.

Inkább kaparjanak ki mielőbb, ne húzzák az időt, én csak ezt mondom.

Legjobbakat kívánom Neked!

Üdv.

2009. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infokat és a törődést! Azt hiszem, nem mentem volna egyáltalán orvoshoz, ha nem ijesztesz rám.:) Most figyelgetem magam. ja, még 2 kérdés: lázad nem volt? Ultrahanggal megvizsgáltak téged?
2009. okt. 2. 16:12
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Lázam egyáltalán nem volt.

Ultrahanggal megvizsgáltak, de nem mondták meg, mit láttak, csak sustorogtak, meg mutogattak.

Ezután kaptam az ergam-ot, meg a vérzéscsillapítót.

Utóbbit nem nagyon értettem akkor sem, és most sem, mert mint írtam, nem véreztem nagyon, csak épp-hogy.

Rapszodikusan, egy nap kicsit gyengébben, egy nap erősebben, másnap megint gyengén, vagy sehogy, aztán újra.

A pici piros pöttyök viszont végíg voltak a kagylóban pisilés után.

Nem tudom mi, és mennyi maradt bennem, elkábultam hamar, de nem lettem volna a doki helyében, mikor kapart, az biztos.

Kaptam utána antibiotikumot.

Ja!

Most, hogy visszagondolok, pont ekkor volt egy mellgyulladásom is, antibiotikumot szedtem akkor is, lehet, ezért nem volt lázam, vagy elnyomta a tüneteket, nem tudom.

Üdv.

2009. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és kimerítő választ!

Minden jót neked! Ha valami változás van, jelzem. Tőled kaptam privát üzenetet? Mert akkor inkább oda írnék.

Üdv: Éva

2009. okt. 2. 16:47
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze, én írtam, azt hittem, felismertél:-)

Írj nyugodtan.

Jobbulást.

Üdv.

2009. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!